Bir Zamanlar Beraber Atmıştı Bu Kalpler

5,5/10  (11 Oy) · 
26 okunma  · 
9 beğeni  · 
655 gösterim
BİR ZAMANLAR BERABER ATMIŞTI BU KALPLER
"Hayatını değiştiren, geçmişin acısı ve
hayal kırıklığı değil, o acıda takılıp kalmak ve
bunun aşılmaz olduğunu düşünmek olmuştu."

Kaderin acımasızca ellerinden aldığı mutluluğu geri kazanmak için savaşan üç güçlü kadın Else, Zelda ve Maria'nın hiç beklenmedik şekilde kesişen hayatları, onlara her şeyin yolunda olduğu zamanlara dönebilmek için yeni bir kapı açacak mıydı?

Üçü de içinde bulundukları kafesten, güneşi görebiliyor fakat ona ulaşamıyorlardı. Kilitlerini kırıp güneşe uçabilmek için yalnızca kendilerine inanmaya ve sabretmeye ihtiyaçları vardı.

Belki de mutluluk, insanı kendisine karşı kayıtsız
olduğu zamanlarda buluyordu.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786053849346
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
Nur 
 16 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap psikolojik sorunları olan üç farklı kadının hikayesine odaklanıyor. Hiçbir şekilde ortak noktası bulunmayan bu üç kadının (Else, Zelda ve Maria) aynı noktada buluşturan tek şey psikolojik sorunlarının olması ve psikoterapi almaları. Kitap bölümlere ayrılmış ama karakterler arasında geçişler aşırı aniden olmuş. Kitabın bir sayfada Else'den bahsederken diğer sayfada aniden Zelda'ya geçişlerini ben çok tutarlı bulmadım. Okurken bazen kafam allak bullak oldu. Yani madem bölüm bölüm oluyor daha net yazılabilirdi hikayeleri. Yani şunu demek istiyorum; günümüzde Else terapi için psikologa gidiyordu bi bakıyordunuz aniden geçmişteki olaylarını hiçbir bağlantı kurmadan anlatıyordu. Dolayısıyla bende bağlantı kurarken zorluk çekmedim desem yalan söylemiş olurum. Halbuki çok severim geçmişe dönük yazılan (karakterin anılarına değinen) roman tarzlarını. Ama ne bileyim bu kitaptaki konudan konuya atlayış tarzını pek sevemedim. Ama okurken çok sıkıldım da diyemem zira kitap 200 küsür sayfa ve bir gün gibi kısa bir sürede bitiyor. Bitiyor demişken kitabın bitişini de hiç sevmedim. Oldum olası havada kalan sonları sevmemişimdir zaten. Ki bu kitabın sonu da bana göre oldukça havada kaldı.  Kitabın arka kapağında geçen şu cümleye bayıldım ama " İnciler kumsalda bulunmazlar eğer istiyorsan onun için dalmalısın. " Son olarak kitabı okumanız için tavsiye eder miyim sorusuna cevabım vakit kaybetmek istemiyorsanız okumayın, piyasada çok daha güzel kitaplar var.  Daha güzel kitaplarda buluşmak temennisiyle, kitaplı ve mutlu günler !