Barbara Freethy

Barbara Freethy

Yazar
7.6/10
75 Kişi
·
173
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.623
Gösterim
Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Aşk bir kere bitti mi, geriye bir şey kalmıyordu. Aşkı yeniden canlandırmak mümkün değildi. Zaten biten bir aşkı kim geri getirmek isterdi ki?
304 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Yazarın ilk okuduğum kitabı. Son olmayacağı artık kesin. Gayet akıcı ve sıkmadan sonuca ulaştıran bir kitap olmuş. Klişe bir kurgusu olduğu kesin; fakat hayatımızda sonunu tahmin edebileceğiniz klişe bir molaya zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. İzlediğimiz dizilerden de belli değil mi? Sonunu tahmin etsekte, izlemeden edemediğimiz, detaylada takılıp sonununu önemsemediğimiz... Bu kitapta böyle bir mola hayatınıza. Keyifli okumalar.
304 syf.
·5 günde·7/10
Her yaz tatil için halasının yaşadığı Sand Harbor kasabasına giden Alexa'nın problemli bir aile hayatı vardır. Annesi ve babası sürekli kavga halindedir. Yazın Sand Harbor'da geçirdiği günler Alexa için mutluluk verici ve huzur dolu zamanlardır. Orada yakın arkadaş olduğu Braden ile yaz tatilinin bütün zamanlarını birlikte geçirirler ve sonunda birbirlerine aşık olurlar. Fakat hayat yollarını birbirlerinden ayırır ve her ikisi de kendi yoluna giderler, aradan geçen 15 yılın sonunda Alexa bir yetişkin olaran Sand Harbor'a geri döner ve Braden ile karşılaşırlar. Aradan çok zaman geçmiştir ve ikisi de artık eski oldukları halde değildir . Bu kitap, uzun zamandır okuduğum psikoloji türü kitaplardan sonra kısa süreli bir soluk alma molası gibi geldi, beklentinizi çok yüksek tutmayın, bu tarz '' pembe '' tabir edilen aşk hikayelerini ve romantik kitapları okumayı seviyorsanız, bir şans verin derim. Hepimize keyifli okumalar dilerim.
208 syf.
·6/10
Geceye Fısıldanan Dilekler , 200 sayfa , kafa dağıtmak için ideal bir kitap.
Bahar yorgunluğundan çok çektiğim bu günlerde tam beni yatıştıracak , rahatlatacak bir kitap oldu.Kapağına görür görmez bayıldım.O kadar narin ve şirin ki... İçeriği de beni yanıltmadı.Kapağıyla bire bir uyumlu , fazla iddialı olmayan , sakin bir kitap.
Konusuna değinecek olursak ; üç kadın ve onların mutsuz hayatları.Ben onlara doğum günü prensesleri demek istiyorum çünkü gerçekten doğum günlerinde ihtiyaçları olan şeylere kavuştular.
Kitaba puanım 6'dır.Beklentisiz başlayın bırakın sizi rahatlatsın.Ben bu kitaba yedi versem içim rahat etmeyecek.Çünkü öyle aman aman bir anlatımı yok.Akıcı ama gizemli olduğundan değil yalın olduğundan.Az çok tahmin edilebilirsiniz zaten sonunu.
Kitaba haksızlık etmeyen , yazara bir şans verin derim ben.
352 syf.
·3 günde·9/10
Kitabın kapağından pek belli olmasa da kitabın adı konu içeriğini tam olarak ifade ediyor. Mozaik sanatçısı Kayla, üç hafta içinde ona göre hayatının aşkı ile tanışmış ve evlenmistir. Harika bir Yıldırım nikahı misali yapılan evliliğin düğün gecesi , muhteşem koca Nick Granville , ortadan kaybolur. Aradan iki hafta geçip de tüm polis aramaları dahil merakına ve hayal kırıklığına bir yanıt alamayınca hemen her gün kontrol için gittiği kayıp eşinin evine gittiği bir akşam ışıkları açık görünce kapıyı çalar. Kapıyı açan adam ise GERÇEK Nick Granville 'dir. Yani o da bir kurbandır. Evet hikaye böyle başlıyor ve merak içinde de temposu hiç düşmeden devam ediyor. Daha çok polisiye gerilim tarzı olsa da romantizme de yer verdi yazar. Son derece zekice kurgulanmış olması bulmacanın içindeymiş hissi veriyor okurken. Eğlenceli ve keyifli bir okuması vardı.
304 syf.
·Puan vermedi
İlk aşk unutulur mu?
Unuttukları bir masalın iki kahramanı yıllar sonra karşılaşlarsa neler olur?Aşk yılların tazeliğini korur mu bilmm ama bence yeniden bir şansı hak eder.Bir dilek bu kadar güzel olurdu.Sizin bir dilek hakkınız olsa ne dilersiniz?
304 syf.
·2 günde·5/10
Beklentisi yüksek olan kitaplardan değil tabiki. Çocuk yaşta birbirine aşık olan Alexa ve Braden, uzun zaman sonra yeniden, arkadaş oldukları kasabaya gelirler. Aradan geçen on beş yıl ikisini de değiştirmesine rağmen aralarında koparamadıkları bir bağ vardır. Kasabada meydana gelen hırsızlık olayı ve bununla bağlantılı olduğu ortaya çıkan eski bir intihar olayı hikayeyi sıkıcı olmaktan kurtarmış diyebiliriz. Kısacası kitap bize, ilk aşk zaman zaman da olsa hep hatırlanandır demek istemiş. Bilemiyorum tabi...
336 syf.
·7/10
Acı birer geçmişe sahip iki yabancı , dilek çeşmesinde aynı anda birbirinden farklı dilekler ve mutlulukla kesişen hayatlar.. Güzel ve akıcı bir anlatımla romantik macera içeren konusuyla zevkle okuduğum bir roman. Tavsiye ederim..
208 syf.
·Beğendi·7/10
Daha önce okumadığım bir yazardı Barbara Freethy. Çok akıcı, sade ve etkileyici bir dili var. Bu kitap 3 kitaplık bir serinin ilk kitabıymış en kısa sürede diğerlerini okumakta benim dileğim olsun. :)
208 syf.
·2 günde·9/10
Okurken gerçek hayattan bağımı kopardım yine.. Konusu çok değişik, çok hoş, çıkarmasını bilene dersler de var:
Hayatını kendi benliğini kaybetmeden, korkuların ve acılarınla yüzleşerek, kim ne der diye düşünmeden sevgi, eğlence ve mutluluk çerçevesinde dolu dolu ve kendi isteklerin doğrultusunda çok da güzel yaşayabileceğini aktarmış..
Bana en anlamlı gelen kısmı ise, umudunu kaybetmediğin sürece her kurduğun hayalin, hayalinin bile ötesinde gerçekleşebileceğini göstermesiydi.
Rastgele bir kitaptan konu bu demeyin, inanırsanız gerçek hayatta daha da güzel örneklerini görebilirsiniz..
Umudunuz hep bâki kalsın
208 syf.
·6/10
Adına uygun bir konusu vardı. Ancak hikayenin akışı açısından biraz olağandan fazlaca tesadüf içeriyor. Bu da kitabı basitleştiriyor tabi. Umudu kaybetmektense kendimize yeni başlangıçlar belirlemeli ve böylece er geç mutluluğa kavuşmalıyız dedirten bir roman..

Yazarın biyografisi

Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 173 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 87 okur okuyacak.