Barbara Freethy

Barbara Freethy

Yazar
7.6/10
122 Kişi
·
331
Okunma
·
16
Beğeni
·
2155
Gösterim
Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
“Seni daha iyi bir insan yapan, seni güçlendiren kişiyi bul ve onu sev çünkü bu dünyada seni yıkmaya çalışacak yeteri kadar insan var..”
304 syf.
·2 günde·5/10
Beklentisi yüksek olan kitaplardan değil tabiki. Çocuk yaşta birbirine aşık olan Alexa ve Braden, uzun zaman sonra yeniden, arkadaş oldukları kasabaya gelirler. Aradan geçen on beş yıl ikisini de değiştirmesine rağmen aralarında koparamadıkları bir bağ vardır. Kasabada meydana gelen hırsızlık olayı ve bununla bağlantılı olduğu ortaya çıkan eski bir intihar olayı hikayeyi sıkıcı olmaktan kurtarmış diyebiliriz. Kısacası kitap bize, ilk aşk zaman zaman da olsa hep hatırlanandır demek istemiş. Bilemiyorum tabi...
304 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Yazarın ilk okuduğum kitabı. Son olmayacağı artık kesin. Gayet akıcı ve sıkmadan sonuca ulaştıran bir kitap olmuş. Klişe bir kurgusu olduğu kesin; fakat hayatımızda sonunu tahmin edebileceğiniz klişe bir molaya zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. İzlediğimiz dizilerden de belli değil mi? Sonunu tahmin etsekte, izlemeden edemediğimiz, detaylada takılıp sonununu önemsemediğimiz... Bu kitapta böyle bir mola hayatınıza. Keyifli okumalar.
208 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Aynı gün doğan ve farklı hayatlara sahip olan üç kadının geceye fısıldadıkları dileklerde kesişen yolu... Sanırım en iyi böyle anlatılabilinir kitabın kurgu çatısı.

Yüzeysel okuduğunuzda “çerez” olarak tabir edebileceğiniz ancak satır aralarına dikkat ettiğinizde çok önemli mesajları olan bir olay örgüsü. Hayatınızın berbat gittiğini zannederken aslında şükretmek için ne kadar çok sebebiniz olduğunu görebilirsiniz. Ya da tam tersi... Her şeyinizin var olduğunu sandığınız bir anda aslında sahip olduklarınızın sadece yapaylıklar olduğunu, gerçek hiçbir şeye sahip olmadığınızı ve bunları özlediğinizi fark edebilirsiniz. Belki sorunlarla boğuşurken çözümün aslında çok basit olduğunu ve tam da gözünüzün önünde durduğunu fark edebilirsiniz.

Kısacık ama hoş bir kitap olmuş. Ve istese uzatabilirmiş yazar. Keşke uzatsaymış...büyük bir keyif ve merakla, bitmesini istemeyerek okudum. Umarım siz de okur ve beğenirsiniz. Kitapla kalın.
304 syf.
·5 günde·7/10
Her yaz tatil için halasının yaşadığı Sand Harbor kasabasına giden Alexa'nın problemli bir aile hayatı vardır. Annesi ve babası sürekli kavga halindedir. Yazın Sand Harbor'da geçirdiği günler Alexa için mutluluk verici ve huzur dolu zamanlardır. Orada yakın arkadaş olduğu Braden ile yaz tatilinin bütün zamanlarını birlikte geçirirler ve sonunda birbirlerine aşık olurlar. Fakat hayat yollarını birbirlerinden ayırır ve her ikisi de kendi yoluna giderler, aradan geçen 15 yılın sonunda Alexa bir yetişkin olaran Sand Harbor'a geri döner ve Braden ile karşılaşırlar. Aradan çok zaman geçmiştir ve ikisi de artık eski oldukları halde değildir . Bu kitap, uzun zamandır okuduğum psikoloji türü kitaplardan sonra kısa süreli bir soluk alma molası gibi geldi, beklentinizi çok yüksek tutmayın, bu tarz '' pembe '' tabir edilen aşk hikayelerini ve romantik kitapları okumayı seviyorsanız, bir şans verin derim. Hepimize keyifli okumalar dilerim.
208 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
3 KADIN 3 DOĞUM GÜNÜ, ÜÇÜ DE HAYATTAN NE İSTEDİĞİNİ BİLEN AMA YAŞAMLARINDAN PEK MEMNUN OLMAYAN 3 KADIN. MUTLU OLMAK İÇİN BİR ŞEYLERİN DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİNİN FARKINDALAR AMA YİNE KENDİ MUTLULUKLARINI KENDİLERİNDEN BAŞKASI SAĞLAYAMAZ BUNU DA ÖĞRENİYORLAR HEM DE DOĞUM GÜNLERİNDE. BİR GECEDE DEĞİŞEN 3 HAYAT, ALDIKLARI KARARLARDAN HİÇ BİRİ PİŞMAN DEĞİL.
FİLMİ YAPILSA ÇOK TATLI OLURDU DEDİĞİM, FARKINDALIK DOLU BİR OKUMA OLDU.
ANGELA: MUTLU BİR EVLİLİĞİ VAR FAKAT SAYISIZ DENEMEDEN SONRA HEPSİ BAŞARISIZ, KOCASI İSE ONU ÇOCUK OLMADAN DA MUTLU BİR HAYAT YAŞAYACAKLARINA İNANDIRMAK İSTESE DE FAYDASIZ.
LİZ: HER ŞEYİ BİRKAÇ KERE DÜŞÜNMEDEN HAREKET ETMEYEN BAŞARILI BİR DOKTOR, TEK BAŞINA KUTLAMA YAPARKEN KARŞINA ÇIKA ADAM ONA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRIYOR.
CAROLE: KOCASININ İTİBARI VE BAŞARISI İÇİN ÇOCUKLARINI BİLE İHMAL EDEN SAHTE DOSTLUKLARIN ARASINDA SIKIŞIP KALMIŞ BİR KADIN.
DOĞUM GÜNLERİ ÇOK ÖZELDİR, MUMLARI ÜFLEMEDEN ÖNCE DİLEDİĞİNİZ ŞEY HAYATINIZI DEĞİŞTİREBİLİR. KENDİ MUTLULUĞUNUZ İÇİN BAŞKALARINA BEL BAĞLAMAYIN, HERKES KENDİ MUTLULUĞUNU, YAŞAMA SEVİNCİNİ, ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KENDİSİ YARATIR, BUNU BAŞKALARINDAN SİZİN İÇİN YAPMASINI BEKLEYEMEZSİNİZ Barbara Freethy
304 syf.
Çocukluktan başlayan bir aşk hikayesiydi. Braden ve Alexa ikilisini sevdim ama yazarın kurgusu bana biraz hafif geldi. Çok iyi bir roman değildi. Beni içine çekmedi. Aralarındaki aşkı alamadım. Braden' a aşık olamadım. Romantizm yoktu kitapta. Sadece ikisinin aşkı anlatılsaydı ve polislik işler geri planda olsaydı çok çok daha iyi olurdu.
208 syf.
·6/10
Geceye Fısıldanan Dilekler , 200 sayfa , kafa dağıtmak için ideal bir kitap.
Bahar yorgunluğundan çok çektiğim bu günlerde tam beni yatıştıracak , rahatlatacak bir kitap oldu.Kapağına görür görmez bayıldım.O kadar narin ve şirin ki... İçeriği de beni yanıltmadı.Kapağıyla bire bir uyumlu , fazla iddialı olmayan , sakin bir kitap.
Konusuna değinecek olursak ; üç kadın ve onların mutsuz hayatları.Ben onlara doğum günü prensesleri demek istiyorum çünkü gerçekten doğum günlerinde ihtiyaçları olan şeylere kavuştular.
Kitaba puanım 6'dır.Beklentisiz başlayın bırakın sizi rahatlatsın.Ben bu kitaba yedi versem içim rahat etmeyecek.Çünkü öyle aman aman bir anlatımı yok.Akıcı ama gizemli olduğundan değil yalın olduğundan.Az çok tahmin edilebilirsiniz zaten sonunu.
Kitaba haksızlık etmeyen , yazara bir şans verin derim ben.
304 syf.
·Puan vermedi
İlk aşk unutulur mu?
Unuttukları bir masalın iki kahramanı yıllar sonra karşılaşlarsa neler olur?Aşk yılların tazeliğini korur mu bilmm ama bence yeniden bir şansı hak eder.Bir dilek bu kadar güzel olurdu.Sizin bir dilek hakkınız olsa ne dilersiniz?
352 syf.
·3 günde·9/10
Kitabın kapağından pek belli olmasa da kitabın adı konu içeriğini tam olarak ifade ediyor. Mozaik sanatçısı Kayla, üç hafta içinde ona göre hayatının aşkı ile tanışmış ve evlenmistir. Harika bir Yıldırım nikahı misali yapılan evliliğin düğün gecesi , muhteşem koca Nick Granville , ortadan kaybolur. Aradan iki hafta geçip de tüm polis aramaları dahil merakına ve hayal kırıklığına bir yanıt alamayınca hemen her gün kontrol için gittiği kayıp eşinin evine gittiği bir akşam ışıkları açık görünce kapıyı çalar. Kapıyı açan adam ise GERÇEK Nick Granville 'dir. Yani o da bir kurbandır. Evet hikaye böyle başlıyor ve merak içinde de temposu hiç düşmeden devam ediyor. Daha çok polisiye gerilim tarzı olsa da romantizme de yer verdi yazar. Son derece zekice kurgulanmış olması bulmacanın içindeymiş hissi veriyor okurken. Eğlenceli ve keyifli bir okuması vardı.
208 syf.
·2 günde·9/10
Okurken gerçek hayattan bağımı kopardım yine.. Konusu çok değişik, çok hoş, çıkarmasını bilene dersler de var:
Hayatını kendi benliğini kaybetmeden, korkuların ve acılarınla yüzleşerek, kim ne der diye düşünmeden sevgi, eğlence ve mutluluk çerçevesinde dolu dolu ve kendi isteklerin doğrultusunda çok da güzel yaşayabileceğini aktarmış..
Bana en anlamlı gelen kısmı ise, umudunu kaybetmediğin sürece her kurduğun hayalin, hayalinin bile ötesinde gerçekleşebileceğini göstermesiydi.
Rastgele bir kitaptan konu bu demeyin, inanırsanız gerçek hayatta daha da güzel örneklerini görebilirsiniz..
Umudunuz hep bâki kalsın

Yazarın biyografisi

Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 331 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 120 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.