Barbara Freethy

Barbara Freethy

7.5/10
62 Kişi
·
140
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.531
Gösterim
Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Aşk bir kere bitti mi, geriye bir şey kalmıyordu. Aşkı yeniden canlandırmak mümkün değildi. Zaten biten bir aşkı kim geri getirmek isterdi ki?
Nereye gidersen git, ne kadar para kazanırsan kazan,ne kadar pahalı yemek yersen ye, kendinden kaçamazsın. Ve Carly ile Carole'u bir ayada tutmadığın sürece, asla bir bütün olamazsın.
"Geçmişe fazla takılıp, bugünü yaşamayı unutma. Mutlu olmanı istiyorum Alexa. Tutkuyla bağlandığın şeyi bul ve onu yaşa. Seni daha iyi bir insan yapan , seni güçlendiren kişiyi bul ve onu sev.Çünkü bu dünyada seni yıkmaya çalışacak yeteri kadar insan var. Bir de asla benim gibi olma . Senin için bundan daha fazlasını istiyorum "
Yazarın ilk okuduğum kitabı. Son olmayacağı artık kesin. Gayet akıcı ve sıkmadan sonuca ulaştıran bir kitap olmuş. Klişe bir kurgusu olduğu kesin; fakat hayatımızda sonunu tahmin edebileceğiniz klişe bir molaya zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. İzlediğimiz dizilerden de belli değil mi? Sonunu tahmin etsekte, izlemeden edemediğimiz, detaylada takılıp sonununu önemsemediğimiz... Bu kitapta böyle bir mola hayatınıza. Keyifli okumalar.
Kitabın kapağından pek belli olmasa da kitabın adı konu içeriğini tam olarak ifade ediyor. Mozaik sanatçısı Kayla, üç hafta içinde ona göre hayatının aşkı ile tanışmış ve evlenmistir. Harika bir Yıldırım nikahı misali yapılan evliliğin düğün gecesi , muhteşem koca Nick Granville , ortadan kaybolur. Aradan iki hafta geçip de tüm polis aramaları dahil merakına ve hayal kırıklığına bir yanıt alamayınca hemen her gün kontrol için gittiği kayıp eşinin evine gittiği bir akşam ışıkları açık görünce kapıyı çalar. Kapıyı açan adam ise GERÇEK Nick Granville 'dir. Yani o da bir kurbandır. Evet hikaye böyle başlıyor ve merak içinde de temposu hiç düşmeden devam ediyor. Daha çok polisiye gerilim tarzı olsa da romantizme de yer verdi yazar. Son derece zekice kurgulanmış olması bulmacanın içindeymiş hissi veriyor okurken. Eğlenceli ve keyifli bir okuması vardı.
Geceye Fısıldanan Dilekler , 200 sayfa , kafa dağıtmak için ideal bir kitap.
Bahar yorgunluğundan çok çektiğim bu günlerde tam beni yatıştıracak , rahatlatacak bir kitap oldu.Kapağına görür görmez bayıldım.O kadar narin ve şirin ki... İçeriği de beni yanıltmadı.Kapağıyla bire bir uyumlu , fazla iddialı olmayan , sakin bir kitap.
Konusuna değinecek olursak ; üç kadın ve onların mutsuz hayatları.Ben onlara doğum günü prensesleri demek istiyorum çünkü gerçekten doğum günlerinde ihtiyaçları olan şeylere kavuştular.
Kitaba puanım 6'dır.Beklentisiz başlayın bırakın sizi rahatlatsın.Ben bu kitaba yedi versem içim rahat etmeyecek.Çünkü öyle aman aman bir anlatımı yok.Akıcı ama gizemli olduğundan değil yalın olduğundan.Az çok tahmin edilebilirsiniz zaten sonunu.
Kitaba haksızlık etmeyen , yazara bir şans verin derim ben.
İlk aşk unutulur mu?
Unuttukları bir masalın iki kahramanı yıllar sonra karşılaşlarsa neler olur?Aşk yılların tazeliğini korur mu bilmm ama bence yeniden bir şansı hak eder.Bir dilek bu kadar güzel olurdu.Sizin bir dilek hakkınız olsa ne dilersiniz?
Daha önce okumadığım bir yazardı Barbara Freethy. Çok akıcı, sade ve etkileyici bir dili var. Bu kitap 3 kitaplık bir serinin ilk kitabıymış en kısa sürede diğerlerini okumakta benim dileğim olsun. :)
Acı birer geçmişe sahip iki yabancı , dilek çeşmesinde aynı anda birbirinden farklı dilekler ve mutlulukla kesişen hayatlar.. Güzel ve akıcı bir anlatımla romantik macera içeren konusuyla zevkle okuduğum bir roman. Tavsiye ederim..
Adına uygun bir konusu vardı. Ancak hikayenin akışı açısından biraz olağandan fazlaca tesadüf içeriyor. Bu da kitabı basitleştiriyor tabi. Umudu kaybetmektense kendimize yeni başlangıçlar belirlemeli ve böylece er geç mutluluğa kavuşmalıyız dedirten bir roman..
Serinin ikinci kitabı olmasına rağmen birinci kitap olan Geceye Fısıldanan Dilekler ile hikayedeki ana karakterlerin dilek tutması dışında hiç bir bağlantı yok. Ancak bu kitaptaki hikaye birinciye göre çok daha güzel ve doğaldı. Anlatımın ve konunun da harika olması okuyucuyu sarıp sarmalıyor. Kitaptan biraz tüyo verecek olursam aşk, gizem ve polisiye karışımı hikaye , çok güzel kelimelerle harmanlanmış ve roman haline getirilmiş.Zevkli bir okunuşu var yani...
Kapak tasarımı ve ismi hoş olduğundan almıştım , beklentilerle başlamadığım bir kitaptı ama beğendim diyebilirim . Akıcı , keyif verici bir kitap zaten incecik olduğundan iki güne bitti . Vakit geçirmek için ideal bir kitap ve ben keyif aldım .
Birbirlerinden habersiz olan Liz, Angela ve Carole'ın ortak noktaları aynı gün doğmuş olmaları. Aynı gece farklı yerlerde yapılan kutlamalar, dilenen üç farklı dilek... Hayatlarının ne zaman, nasıl kesiştiğini ve dileklerinin gerçekleşip gerçekleşmediğini merak ediyorsanız ? Siz bir pembeseverseniz okuyun derim. Beklentinizi yükseklerde tutmadan

Yazarın biyografisi

Adı:
Barbara Freethy
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 140 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 79 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.