Behçet Sabit Erduran

Behçet Sabit Erduran

Yazar
9.4/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
3
Beğeni
·
508
Gösterim
Allah'ın adaletine sarılan iman dolu kalplerin temennileriyle zafer yine bizim!
Behçet Sabit Erduran
Sayfa 12 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Bugün hakikaten pek garip ve tarihi bir gün. Tam altmış yıl önce -1855- Osmanlı Devleti'ne samimi bir şekilde dost, sadık bir müttefik suretinde uzatılan eller bugün o dostun kalbine ateşler döküyor. Kanını emmek, mahvetmek istiyor. İşte siyasetin, işte günümüz medeniyetinin gerçek yüzü!
Behçet Sabit Erduran
Sayfa 29 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Şundan öylesine eminiz ki düşman burada yaşayan ve yaşamak için ölecek Türkleri tek bir asker kalmaksızın mahvetmedikçe bir adım ilerleyemeyecek. Zafere azmedenler, ölür de geri dönmez. Gözümüz ileride, daima ileride...
Behçet Sabit Erduran
Sayfa 133 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Gece, sakin ve aydınlık... Yıldızlar, sanki semaya saçılmış pırlantalar...
Behçet Sabit Erduran
Sayfa 12 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Gün uyuyor, fakat düşman uyumuyor. Onun hile ve tuzaklarını bekleyen gözler alev gibi parlıyor. Hep gelecekteki zaferlerin umuduyla.
184 syf.
·Beğendi·10/10
* Bu tarz, günlüklerden yazılan anı türündeki kitapları okumaktan, hele bir de Milli Mücadele dönemini anlatırsa, büyük keyif alırım. Anılar hem tarih, hem sosyo-kültürel hem istihbari anlamda büyük önem arzetmektedir. Yaşanmışları birinci ağızdan anlatır. Maalesef ki milletçe günlük tutma alışkanlığımız kitap okuma alışkanlığımız da olduğu gibi neredeyse hiç yok.

* Yokluklar içerisinde büyük bir zaferle neticelendirdiğimiz, Dünya tarihi ve haritasının değişmesine neden olan Çanakkale Savaşını, bir doktorun anıları ve gözlemleri ile o günlere ait birbirinden ilginç fotoğraflarla desteklenmiş değerli bir eser.
184 syf.
·Beğendi·10/10
Yillar sonra ortaya cikmis, bir doktorun gunluk hatiralaridir. En sevdigim tarafida gozlem ve yasayarak yazilmis bir gunluktur. Olumden kil payi kurtulmak. Deniz muharebelerini izlemek. Ve bir uctan bir uca gorev icin harwket etmek. Kotu yani ise cogu zaman caresiz kalmak.
184 syf.
·Beğendi·10/10
Türkiye de bevriye bölümünün büyük ordinasyus doktoru Çanakkale Deniz savaşlarında aktif rol almış bir vatansever
Bu eserin önemi ve bu günlüklerin bulunma hikayesi başlı başına bir kitap konusu okumanızı tavsiye ederim

Yazarın biyografisi

Adı:
Behçet Sabit Erduran
Unvan:
Prof. Dr.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.