Belinda Alexandra

Belinda Alexandra

Yazar
8.4/10
22 Kişi
·
59
Okunma
·
5
Beğeni
·
1006
Gösterim
Adı:
Belinda Alexandra
Unvan:
Vahşi yaşamı koruma gönüllüsü
... Ivan ve ben gibi kötü sonuçlar yaşayan insanlar için, birbirlerinin hassas hatıralarına girme riskini almamak adına hiçbir şey sormamak en iyisiydi
Topuklu ayakkabıların arnavut kaldırımlarında, çıkarttığı sesler duyuldu. "Tap, tıp, tap, tıp". Üçümüz birden başımızı kaldırıp baktık.
Kalın sesli bir adam kükreyerek, bir kahkaha attı. Bir kadın adeta gıdakladı. Sıcak basmıştı. Eminim yüzüm alev alev yanıyordu.
İşte dedim kendi kendime, gösterideki şarkıcı sayısına bakarak. Sadece 3 şarkıcı vardı. Gerçek bir solo bölüm.
O benim sevdiğim adam. Oysa o çok uzaklarda. O benim sevdiğim adam. Ama ben bugün için yaşamalıyım.
552 syf.
·9/10
Okuduktan sonra anladım ki gerçekten de bekletilmeden okunulması gereken bir kitaptı. Kitapyurdunun hediyesi olan kitabı okurken , Anya ile beraber ben de yaşadığı acıları , trajedileri , hayatın onu ardan araya sürükleyişini birebir hissettim. Anne ve annelik hasreti öyle güzel işlenmiş ki hikaye zaman zaman duygusal yükselişler yaşatıyor okura.. Sonuçta çok güzel bir romandı ve okunması için tavsiye ederim.
496 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı okumak için aldığım zaman, basit bir aşk hikayesi okumak üzere olduğumu düşünmüştüm. Kitabın kapağına bakarak bu yanılgıya düşmek çok kolay. Ancak kitap bittikten sonra söyleyebilirim ki kitabın içeriği basit bir aşk öyküsünden çok daha fazlasını barındırıyor.
İkinci Dünya Savaşı'nın İtalya'ya etkilerini okuduğum ilk kitap. Yazarın etkileyici bir kalemi, oldukça üstün bir hayal gücü ve gerçeklere dayandırılarak inceden inceye araştırılarak yazılan bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Bu yıl içerisinde okuduğum harika kitaplara bir yenisinin daha eklendiğini ve yazarın favori yazarlarım arasında yerini aldığını belirteyim.
567 syf.
Lavanta tarlalarında büyüyen küçük bir kız, babasının ölümüyle annesi amcasıyla birlikte yaşamaya başlar. Teyzesi ve annesinin istememesine rağmen, amcası tarafından yaşlı bir kadına bakmak üzere, uzak bir şehre gönderilir. Ancak, revü kızı olmayı hayal edince, kaçar ve bu hayalinin peşinde koşar. Daha on altısına yeni basan bir kızın, hayatla mücadelesi, kendi ayaklarının üzerinde durması ve hayat savaşını anlatan bir kitap. Ama kitabın ortalarından sonra, monotonlaşıyor ve sıkmaya başlıyor. İlk yarıya kadar zevkli, sonrası tam bir hayal kırıklığı.
496 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10
Bu kitap isim ve kapağından dolayı sıradan bir aşk romanı izlenimi verdiği için uzunca bir süre rafımda yerini korudu. Ön yargıları yeni yıla taşımamak adına son düzlükte kendisine bir şans verdim. Aman efenim ne de iyi etmişim!
İkinci dünya savaşı dönemi Floransa'da yaşayan bir kadın ve onun hikayesine dahil olan kahramanların savaşla birlikte değişimlerini,alt üst olan hayatlarını, aşklarını, ailelerini ele almış yazar. Savaşın insanlığa verdiği zarar malum, ancak bireysel olarak gözlemlemek beni hep daha çok etkilemiştir. Acılar daha hissedilir gibi geliyor bana. Yazarın vermek istediği mesaj da çok net: Hepimiz bir amaç uğruna varız bu evrende. Bitirmeden gidemiyoruz.
552 syf.
·Beğendi·10/10
İkinci Dünya Savaşı sırasında patlak veren Japonya - Çin Savaşı'nın ortasında kalan anne-kız için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Beyaz Gardenya, yeni bir efsanenin doğuşunu müjdeliyor!
552 syf.
·Puan vermedi
Bu kitabı okuduktan sonra gardenya bitkisine karşı bir hayranlığım oldu. Onun asaletinde kendimi gördüm diyebilirim. Tam da gardenya için söylenmiş bir soz: "Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli "

Yazarın biyografisi

Adı:
Belinda Alexandra
Unvan:
Vahşi yaşamı koruma gönüllüsü

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 59 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.