Brandy Purdy

Brandy Purdy

Yazar
6.3/10
15 Kişi
·
31
Okunma
·
3
Beğeni
·
670
Gösterim
Adı:
Brandy Purdy
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Beaumont, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri
On sekiz yaşındaysanız, "ilelebet sürecek" ve "sonsuza kadar mutlu olunacak" bir aşka inanmak kolay.
Brandy Purdy
Sayfa 18 - Novella Yayınları
Başıma hiçbir kötü şeyin gelmeyeceğini, sadece güzelliklerin bahşedildiğine inandığım hayata doğru süzüldüm.
İnsanların doğuştan iyi olduklarına inandım, yabancıların nezaketine güvendim.
Herkesi sevmeye istekliydim ve herkesin de beni sevmesini istiyordum.
Aksi bir durum olana kadar güvenimi hiç çekinmeden, seve seve sunuyordum. Ama o zaman bile çoğu insanın esasında iyi olduklarına inanmaktan hiç vazgeçmedim.
Brandy Purdy
Sayfa 21 - Novella Yayınları
"Selam," diyerek başıyla kalabalığı selamladı, seyahat için giyindim. Ölüm en büyük seyahat değil midir? "
"Aşk, gerçek aşk bir efsanedeki ya da masaldaki gibi değildir, istenmediği halde hakikatin varlığı her zaman ortaya çıkar ve bunu çirkinleştirir."
385 syf.
·3 günde·6/10
16. Yüzyılda, VIII Henri döneminde , İngiltere Kraliyet sarayında dönen aşk ile ilgili entrikaların; Leydi Jane Parker'in gözüyle anlatıldığı, konuyla ilgili o döneme ışık tutan bir kitap. Sıkılmadan okuyabilirsiniz. Ama mutlaka okunmalı diyebileceğim bir kitap olduğunu söyleyemem.
509 syf.
·15 günde·7/10
--Gerçekler--

Kitap Karındeşen'in Günlüğü olarak bilinen evraklardan yola çıkarak, James ve Bayan Florence Maybrick ile Karındeşen Jack'in kurbanlarının hayatlarından esinlenilerek akıcı bir dille kaleme alınmıştır.

--Kitabı uzun süre de bitirmemin nedeni akıcılık ya da kötü bir anlatım sebebiyle değildir.--

Kitabımıza gelirsek biraz bölünerek okumama rağmen okuyucuya merak uyandıran, her kadın ve erkeğin zaman zaman içine düştüğü ikili ilişkilerde çıkabilen sorunlardan ustalıkla ve alabilen için eğitici bir anlatım sunuyor.

Çoğu bölümde Florence'ın çektikleri sorunlarda kendimi buldum diyebilirim.
Bir insanı adanmışcasına sevmek ve bunun beraberinde getirdiği sorunlar fazlasıyla hayatın içinden. Fakat bir aşk romanı olmaktan çok tarihi dönemleri mükemmel yansıtmasıyla Tarihi-Gerilim diye nitelendirebilirim.

Annesiyle çıktığı seyahat sırasında gemide kalbini çalan kendinden yaşça büyük James Maybrick ile sonsuza kadar mutlu kalacağını düşünerek evlenen bir kadın.

Kalbini aynı adanmışlıkla Florence'a kaptıran James..
Hikayelerini aşk, tutku, merak ve gerilimle ören yazarı okumanızı tavsiye ederim. Ben sevdim.
385 syf.
·Puan vermedi
VIII. Henri döneminde İngiliz Kraliyet Ailesinin Sarayında yaşanan entrikaların, Kralın gözdesi (Daha sonra Eşi oluyor. ) Ann Boleyn'in yengesinin gözünden anlatıldığı güzel bir kitap.
385 syf.
·Beğendi·6/10
Boleyn serisini birde Jane nin tarafından okumanızı tavsiye ederim..bütün yaptıklarını kendince haklılığını göstermeye çalışmış..umutsuz,kırgın,öfkeli ve delicesine kıskanan bir kadın ile tanışmaya hazır olun...
385 syf.
·6/10
Başlarda biraz durağan giden ama daha sonraları kitabın ortalarında okuyucuyu içine alan bir kitap. Okunabilecek bir eser olmasına rağmen okunmadığı zaman da kişiye bir şey kaybettirmeyecektir sanırım.
509 syf.
Gerçek yaşamda Jack gerçekten ölmüş müydü yoksa başka bir yere mi gitmişti bilinmiyor. Belki de sadece öldürmekten vazgeçmişti ya da daha başka bir suçtan tutuklanıp hapse atılmıştı. Tüm bunlar bugün dahi bizler için bir sır. Bilinen tek gerçek, Karındeşen Jack’in belli bir ritüelle öldüren seri katil türünün en bilinen öncü atası olduğudur. Tarihin kanlı ve karanlık sayfalarından çıkıp gelen bir efsanenin bugün bile nasıl da aramızda at koşturabildiğinin yegane kanıtı, Jack’in akrabalarının her yerde olmasıdır. Gazetelerin üçüncü sayfalarında, internet haberlerinin en üst sıralarında, ödüllü Holywood filmlerinde; yani her yerde…
385 syf.
·2 günde·6/10
Maymun kere maymun iştahlı Kral Henry, gurursuz ve kendini kaybetmiş bir gelin şahit olduğu 5 kraliçenin makus talihini birinci elden anlatmış. Çok fazla entrika ve insanların dış görünüşü ile ilgili aşırı detaylı betimlemeler var bazen sıktı açıkçası. Ama kitap kitaptır diyip okuyoruz işte.
509 syf.
·1 günde·7/10
En merak ettiğim seri katil konusu üzerinden bir kitabın uyarlanması dikkatimi bir hayli çekmişti.Bir solukta bitirdiğim kitapta bir seri katilin karısının ağzından tüm duyguları yaşatan aşk hikayesini ve olayları okumak zevk verdi.Başlarda biraz istediğim okuma hazzını yaşatamasa’da hikayesine olan merakım kitabı okumama yetti.
385 syf.
Pilippa Gregoy serisinin kitaplarını özetlemiş gibi. Boleyn serisini çok iyi bilen birisi olarak bu kitabı okurken çok fazla zevk almadım. Diğer kitapları okumasaydım keyifli olabilirdi. Boleyn serisine farklı bir açıdan bakmanızı sağlayabilir. Yazarı gayet başarılı buldum. Yine de okumasanız da bir şey kaybetmezsiniz.
509 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Aşk en mantıklı erkeği delirttiği gibi munis bir erkeği de bir canavara dönüştürebilir....
kitaptan çıkardığım sonuca göre aşk yalan,yalan aşk
yapılan kötülüklerin sebebi aşk ,baş roller kendi işledikleri suçları aşka bağladı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Brandy Purdy
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Beaumont, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 32 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.