1000Kitap Logosu
Karındeşen'in Karısı
Karındeşen'in Karısı
Karındeşen'in Karısı

Karındeşen'in Karısı

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.0
20 Kişi
60
Okunma
14
Beğeni
1.019
Gösterim
509 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 14 sa. 25 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Novella Yayınları · Haziran 2017 · Karton kapak · 9786051862934
Orijinal adı
The Ripper's Wife
Aşk en mantıklı erkeği delirttiği gibi munis bir erkeği de bir canavara dönüştürebilir. Her şey 1880 yılında masallara layık bir gemi seyahatinde başlar. Hayat dolu genç bir kadın olan Florence Chandler, dönemin en zengin brokerlerinden, yakışıklı James Maybrick’in cazibesine kapılmış gidiyordur. Çok geçmeden evlenir ve sonsuza dek mutlu yaşayacakları Liverpool’daki evlerine yerleşirler. İyi niyet taşlarıyla döşenmiş cehennem yolunun kapısı da sevgili Bayan Florence Chandler’ın en ummadığı yerde, başını her akşam koyduğu yastıkta açılır. Peri masalı aşkı, kâbuslarında bile hayal edemeyeceği sırlarla doludur ve İngiliz sosyetesinin önde gelen isimlerinden James Maybrick iblislerin adımlarını izliyordur. Bir günlük, bir şehrin sokaklarını yaşanmaz kılan sırlara gebedir. Florie ise gerçeklerin çığlık çığlığa sessizliği ile koruması gereken ailesinin yükü arasında kalır. Dürüstlük her zaman en iyi seçim olmayabilir.
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺24,85
7.0
10 üzerinden
20 Puan · 9 İnceleme
Nil.
Karındeşen'in Karısı'nı inceledi.
509 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Söylecek çok şeyim var aslında ama anlatacak kelimelerim yok. Anlatacak kelimelerim olmayabilir ama duygularımı anlatacak şarkılarım var. Karındeşen Jack hiç bulunamamış bir seri katil olduğu için zamanında çok araştırmış ve merak etmiştim kendisini... Kendisiyle ilgili olan bu kitabı görünce hemen aldım ve bir çırpıda bitirdim. Vahşetin vücut bulmuş hali olan bu adamın yaptığı şeyleri okurken hissedeceğiniz şeyler zaten kelimelerle anlatılmayacak şeyler. Eşine yaptığı her şeyde kalbim burkuldu,ezildi ve paramparça oldu. Bu hikayede haklı ya da haksız yoktu. Hak etmeyenler vardı ve bu olanları en çok hak etmeyenler öldürülen kadınlardı. Bu bir spoiler değil,Karındeşen Jack ile ilgili bilinen şeyler. -SPOILER- Jim eşine her vurduğunda içimden bir parça söküldü ve yere düştü sanki. Gencecik bir kızken aşkın o tatlı heyecanına yakalanmış ve evlenmişti Jim ile. Nasıl görebilirdi ki işaretleri? Onu aldatmasına diyecek hiçbir şeyim yok. Tabi ki doğru değildi ama kim olursa olsun şiddete uğraması,uğratılması beni çok etkiler. Amerika'dan kopup gelmiş İngiltere'nin tozlu ve gizem dolu topraklarına sadece Jim için. Her şey mükemmel gidiyorken nasıl da hayat sırtını çeviriyor insanlara. -SPOILER BİTTİ- Yanlış hatırlamıyorsam bir alıntıda eşi "ben onun ilk ya da son kurbanıydım ya da her ikisi " demişti ve bu söz beni yerle bir etmişti. Bu yıl okuduğum en etkileyici ve beni etkisinde uzun süre bırakacak olan roman oldu. Psikolojik olarak kaldırabileceklere öneririm..
Karındeşen'in Karısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
İrem
Karındeşen'in Karısı'nı inceledi.
509 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Karındeşen Jack... Seri katillerin zihinlerinin işleyişi beni hep çeken konulardandı. Nasıl olur da bu kadar soğukkanlı olabilirler, öldürecek nefreti nasıl oluyor da bu kadar hissediyorlar diye düşünmekten kendimi hiçbir zaman alamadım. Hiçbir surette yakalanamayan, peşindeki polislere yazdığı cüretkar mektuplarla başlı başına merak konusu Karındeşen Jack zaten okunası bir karakter de, peki ya ömrünü bir katille geçirdiğini çooook sonra öğrenen karısı için ne söylersiniz? Peki ya size Karındeşen'in işlediği cinayetlerin yegane sebebinin karısına duyduğu sonsuz aşk olduğunu söylesem? Acısıyla tatlısıyla sürdürdüğünüz evliliğiniz eşinizin ağır hasta olmasıyla son demlerinde. Sizi yanınıza çağırıyor, sizin hediye ettiğinizi dahi unuttuğunuz günlüğünü veriyor, hepsi senin aşkından diyor. Aşk mektupları beklerken bir dizi cinayetleri detaylarıyla okuyorsunuz, hatta inanamıyor, her bir sayfayı ikişer üçer kere okuyorsunuz. Çok sevildiğiniz için işlenmiş cinayetler... Son sayfasına kadar merakla okuduğum romanı zevkle tavsiye ediyorum. "Aşk, en mantıklı erkeği delirttiği gibi; munis bir erkeği de bir canavara dönüştürebilir." Keyifli okumalar dilerim!
Karındeşen'in Karısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Cansu Altprmk
Karındeşen'in Karısı'nı inceledi.
509 syf.
·
15 günde
·
7/10 puan
--Gerçekler-- Kitap Karındeşen'in Günlüğü olarak bilinen evraklardan yola çıkarak, James ve Bayan Florence Maybrick ile Karındeşen Jack'in kurbanlarının hayatlarından esinlenilerek akıcı bir dille kaleme alınmıştır. --Kitabı uzun süre de bitirmemin nedeni akıcılık ya da kötü bir anlatım sebebiyle değildir.-- Kitabımıza gelirsek biraz bölünerek okumama rağmen okuyucuya merak uyandıran, her kadın ve erkeğin zaman zaman içine düştüğü ikili ilişkilerde çıkabilen sorunlardan ustalıkla ve alabilen için eğitici bir anlatım sunuyor. Çoğu bölümde Florence'ın çektikleri sorunlarda kendimi buldum diyebilirim. Bir insanı adanmışcasına sevmek ve bunun beraberinde getirdiği sorunlar fazlasıyla hayatın içinden. Fakat bir aşk romanı olmaktan çok tarihi dönemleri mükemmel yansıtmasıyla Tarihi-Gerilim diye nitelendirebilirim. Annesiyle çıktığı seyahat sırasında gemide kalbini çalan kendinden yaşça büyük James Maybrick ile sonsuza kadar mutlu kalacağını düşünerek evlenen bir kadın. Kalbini aynı adanmışlıkla Florence'a kaptıran James.. Hikayelerini aşk, tutku, merak ve gerilimle ören yazarı okumanızı tavsiye ederim. Ben sevdim.
Karındeşen'in Karısı
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
12
missbee
Karındeşen'in Karısı'nı inceledi.
509 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Aşk en mantıklı erkeği delirttiği gibi munis bir erkeği de bir canavara dönüştürebilir.... kitaptan çıkardığım sonuca göre aşk yalan,yalan aşk yapılan kötülüklerin sebebi aşk ,baş roller kendi işledikleri suçları aşka bağladı.
Karındeşen'in Karısı
OKUYACAKLARIMA EKLE