Brian Tracy

Brian Tracy

Yazar
8.6/10
60 Kişi
·
128
Okunma
·
22
Beğeni
·
3.372
Gösterim
Adı:
Brian Tracy
Unvan:
Kanadalı motivasyonel konuşmacı ve yazar
Doğum:
Charlottetown, PEI, Kanada, 5 Ocak 1944
"Yaptığınızdan ne kadar çok yaparsanız,kazandığınızdan o kadar çok kazanırsınız."
Brian Tracy
Sayfa 39 - Arıtan Yayınevi
"Bizim asıl işimiz,uzakta belirsizce yatanı görmek değil,elimizde açıkça bulunanı yapmaktır."
THOMAS CARLYLE
Brian Tracy
Sayfa 93 - Arıtan Yayınevi
"Zamanı boşa harcamanın en kötü yollarından birisi de, yapılmasına hiç gerek olmayan bir şeyi, çok iyi bir şekilde yapmaktır."
Brian Tracy
Sayfa 22 - Arıtan Yayınları
"Dışarıdaki şartlar ne olursa olsun,insan hayatının niteliği,her şeyden fazla kişinin mükemmel olma kararlığıyla belirlenir."
VINCE LOMBARDI
Brian Tracy
Sayfa 53 - Arıtan Yayınevi
Dünya, "birileri gelsin de, arzuladığım türden biri olmam için beni motive etsin" diyen insanlarla dolu. Sorun şu ki, kimse onları kurtarmaya gelmeyecek.
Brian Tracy
Sayfa 75 - Arıtan
Eyleme geçin! Bugünden tezi yok, sizin için yapılabilecek en önemli iş ya da projeyi belirleyin ve derhal ona girişin.
En önemli işinize başladıktan sonra kendinizi öyle bir disipline edin ki onu %100 tamamlamadan o işi bırakmayın.Bunu, bir şeyi bitirme kararı alıp da onu gerçekleştirecek türden biri olup olmadığınız konusunda bir test olarak görün. Bir kez başladınız mı bitirene kadar işi bırakmayı reddedin.
Brian Tracy
Sayfa 110 - ARITAN YAYINEVİ
Kendi mesleğinizin bir ömürlük öğrencisi olun. Profesyonellerin okulu asla bitmez.
Brian Tracy
Sayfa 60 - Arıtan
Bence ticaretle ve satışla uğraşanların ya da uğraşmayı düşünenlerin, okuması gereken çok güzel bir "Brian Tracy" kitabı. Yazar yazdığı ve anlattığı 21 olağanüstü yolla başarılı olma yolunda çok iyi tavsiyeler vermiş . Tavsiyelerin sonunda eylem egzersizleri yazmıştır,satışla uğraşanlar ve pazarlamacılar için pratiğe dökme olanağı sunmuştur. Hedefleri olanlar için verdiği yedi sırda çok güzel motive kaynağıdır. Hedefleri olanların,ticaretle uğraşanların,satış yapanların ve pazarlama gibi üniversite bölümlerinde okuyanların okumasını tavsiye ediyorum.
117 syf.
·1 günde·9/10
Kitap,ayrıntıya girmeden zaman yönetimi konusunda oldukça sade ve anlaşılır bir şekilde, uygulandığında harika sonuçlar alabileceğimiz bilgiler sunmuş. Kabaca söz etmek gerekirse; işlerimizi, önemli olandan başlayarak, ne istediğimizi bilen, planlı, kendimizi yaptığımız işe yoğunlaştırmamız, bilgi, birikim ve kaynaklarımızı güçlendirerek işlerin üstesinden kolayca geleceğimizi ikna edici bir biçimde anlatmaktadır. Uygulanabilirliği açısından da harika anlatımı vardır. Keyifli okumalar...
136 syf.
Patron,yönetici,lider,insan kaynakları yöneticisi gibi konumlardaki kişilerin okuyabileceği el kitabı gibi olmuş. Bu şartlar gerçekleştirildiğinde verim alınamayacak iş yeri çok azdır.Olması gereken insan ilişkilerini de kapsamaktadır.
117 syf.
·Beğendi·10/10
Eğer ki önceliklendirme, plan yapma ve sevmediğiniz işlerde zorlanmak gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız mutlaka okumalısınız ;)
117 syf.
·6 günde·10/10
Önümde geleceğimi belirleyecek büyük bir sınavla karşı karşıya olduğum için bu kitabı almayı seçtim. İhtiyacım olan motivasyonu bana sağladığından çok hoşuma gitti açıkçası. Zamanı nasıl yönetmemiz gerektiği ve zorluklardan kaçmamamız gerektiği kısa ve öz bir şekilde anlatılmış. Her zaman elimin altında bulunduracağım kitaplar arasında şu an benim için. Şayet bir şeyleri sürekli savsaklıyorsanız ve öz disiplininiz yoksa, alıp okumanızı tavsiye ederim.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Hayatınızdaki kurbağalar tanımak için fırsat. Okurken tüm iş ve özel yaşantımı düşündüm ve kurbağalar tanımaya yönelik planları defterime yazdım. Hemen aksiyon aldım. Kendime söz verdiren bir kitap ve kurbağlarla karşı karşıyaqa0aq geldiğimde gülümsüyorum. Ye O Kurbağayı!
280 syf.
·16 günde·9/10
Kitap ikisi bir arada gibi yani kişisel gelişimle pazarlama konularını barındırıyor.

Kitabın ana fikriyse, neyi ararsan onu bulursun. İçinin derinliklerinde olanların mutlaka karşına çıkacağı senin istediğin biçim ya da zamanlarda ortaya çıkmasa bile bu kavrama inanırsan kendine de, hayata da güvenebileceğin yönünde.

Kitabın bir diğer özelliği ise 16 bölümden oluşması ve okuyuculardan 16 haftaya yayarak okumak istenmiş. Fakat ben canımın tezliğiden ve beğendiğim için kısa sürede okudum.

Her bölüm sonundaki değerlendirmeler ise oldukça yaralı ve ilham verici olmuş.
117 syf.
·1 günde·9/10
Zaman yönetimiyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları hazırlayıp kendinize bir kahve yapın ve bu kitabı alın elinize.Yazarla özel randevu ayarlayıp kahvenizi yudumluyor gibi hissedeceksiniz.Zamanı nasıl yöneteceğinizi bilmiyorsanız ve özellikle yoğun bir çalışma hayatınız varsa okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Genellikle iş hayatıyla ilgili bilgiler vermiş yazar.Genel olarak hayata yönelik de yazmış.Diğer insanlardan önde olmanızı sağlayacak bir kitap.
21 kısa bölümden oluşuyor.Her bölümün sonunda,maddeler halinde, özetler yer alıyor. Bazı bölümlerde aynı cümle fazlaca tekrar edilmiş.Bunun biraz da çeviriden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Fazla tekrar olan yerleri hızlı geçip özetini okuyabilirsiniz ben bazı bölümlerde bu yöntemi uyguladım.
Herkesin kendisine özel yaşam yönetimi koçu olmadığına göre,bu kitapla karşılıklı konuşabilir ve zaman yönetimi hakkında değerli bilgiler öğrenebilirsiniz.
İyi okumalar
256 syf.
·14 günde·Beğendi·8/10
Brian Tracy-ni yenə yaradıb!
Deməli belə, dostlar, bu kitabı çoxdan alıb oxumaq istəyirdim. Maraqlı idi ki, görəsən fərqli nəsə varmı. Düzü mənim üçün çox şey təkrar idi. Amma sizlər üçün faydalı ola bilər. ‼️ Niyəmi? Çünki: ‼️‼️
1️⃣ Həyat məqsədlərini müəyyənləşdirə bilməyənlər bu kitabı o məqsədləri tapacağı yolda bələdçi kimi seçə bilərlər.
2️⃣ Bu kitabla Tracy oxuyucularını çoooox düzgün yönləndirib. Başlanğıc nöqtələrini və strukturlu ardıcıllığı əsrarəngizdir! Psixoloji məqamları nəzərə alaraq, davamlılığa aparan yolu aydınca izah edib.
3️⃣ İnsanın hər mənada özünü tanıması üçün lazımı tapşırıqlar və düşündürücü sualları da qələmə alıb.
4️⃣ Hazır olun, həyatınıza qata biləcəyiniz aforizmlər çox olacaq.
280 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Doğan Cüceloğlu'nun "Savaşçı" isimli kişisel gelişim, Eliyah Goldratt'ın "Amaç" ve "Şimdi Anladım" isimli işletmecilik, Ahmet Ümit'in "Bab-ı Esrar" isimli mistisizm temalı romanlarından herhangi birini okuduysanız bu da o tarzda yazılmış bir kişisel gelişim romanı.

Richard adında bir CEO ile Zoya adlı bir ressamın bir uçak yolculuğunda tanışması sonrasındaki hikayesi, yazarların kişisel ve kurumsal gelişim üzerine verecekleri mesajların arka fonunu ve temelini oluşturuyor.

Kitap genel olarak akıcı ve okuyucuyu fazla zorlamayan bir üslupla yazılmış; birkaç saatlik bir oturumda okunup bitirilebilecek bir kitap.

İşlenen başlıca konular şunlar:
-Hayata bakış açısı ne olmalı,
-Sürekli farkındalığın oluşturulması,
-Hedef-eylem uyumunun sağlanması,
-Olumsuz ego ile mücadele,
-Kişisel ve kurumsal hedeflerin önündeki engeller,
-Olumsuzlukların ve yenilgilerin, olgunlaşmaya ve öğrenmeye evrilmesi,
-İşletmeler için satış, pazarlama, müşteri ilişkileri ve yönetim stratejileri,
-Coşku ile yaşama, coşkuyu sürekli kılma,

Kitabın diğer ilginç yanı, Mevlâna'nın öğretilerine ve Doğu felsefesine önemli oranda yer vermesi. Bu vesileyle ilk defa bir Batılı yazardan Mevlâna'yı okuma fırsatı bulmuş oldum.

İki istisna hariç, kitabı çok beğendim.
Birincisi yazarın Mevlâna'yı İranlı bir sufi olarak tanımlaması. İkincisi, çeviri ile ilgili; bir bölüm (15. bölüm) boyunca "keyifli yaşama" ifadesini ben olsam "coşkulu olma, coşkulu yaşama" şeklinde çevirirdim.

Bunun dışında, altını çizip tekrarlı okumaya değer bir kitap.

Keyifli okumalar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Brian Tracy
Unvan:
Kanadalı motivasyonel konuşmacı ve yazar
Doğum:
Charlottetown, PEI, Kanada, 5 Ocak 1944

Yazar istatistikleri

  • 22 okur beğendi.
  • 128 okur okudu.
  • 21 okur okuyor.
  • 214 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.