Cengiz Hortoğlu

Cengiz Hortoğlu

Yazar
8.0/10
48 Kişi
·
105
Okunma
·
5
Beğeni
·
2538
Gösterim
Adı:
Cengiz Hortoğlu
Unvan:
Avukat,yazar
Doğum:
Gaziantep
Cengiz Hortoğlu Gaziantep’de doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalışmaktadır. Ulaşım, sağlık, kadın hakları ve çocuk hakları gibi bir çok toplumsal sorunun çözümü için yaptığı araştırmalar ve görüşleri, röportaj, yazı dizisi, makale olarak yazılı ve görsel basında yayınlandı. İnsanın başarısı ve mutluluğu üzerine araştırma ve çalışmalar yaptı. Programlara katıldı ve yazılar yazdı.
264 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bir aşk hikayesi hem kadın hem erkek gözünden anlatılıyor. Aşk temalı kitapları okumayı çok sevmem aslında. (Türk dizilerinde genel olarak işlenen aşk temasından bahsediyorum.) Fakat bu kitabı çok sevdim.
Kendimizi anlatmaktan çok karşımızdakini anlamaya odaklanmanın önemi sıklıkla vurgulanıyor. Bir olayın iki taraftan yorumlanması ve bakış açıları beni çok şaşırttı. Erkekler ve kadınların farklı düşündüğünü biliyordum ama bu kadar bir fark beklemiyordum açıkçası. Fazla anlatmak istemiyorum. Çünkü hepinizin okumasını istiyorum.
304 syf.
·Beğendi·9/10
Aşk kitaplarına karşı ilgi duyuyorsanız harika bşr kitap. İlgi duymuyorsanız bile kendini okutup akıp giden bir kitap. Olaylar hızla gelişiyor ve sizde sanki kitabın içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Karakterlere bazen oldukça sinir oluyor bazen ise çok üzülüyorsunuz. Sizi duygudan duyguya taşıyacak güzel bir hikaye. Favorim Kerem️ Okuduğunuz zaman iz bırakabilecek bir kitap. Gönül rahatlığıyla öneririm.
160 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Konusuna gelince; Anne, babası ve üç kardeşi gözlerinin önünde katledilen altı yaşındaki bir çocuk, sevgi dolu bir aile ortamında yaşarken, birden kimsesiz kalıp hayatın acı yüzü ile karşı karşıya kalır. Zorlu bir sürecin ardından belli bir yaşa geldiğinde tek amacı vardır; Ailesinin katillerinden intikam almak. Klasik Yeşilçam filmleri tadında güzel bir kitap.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Bugün size güzel bir kitap ile geldim geçelim yoruma,kitabımız bir aşk kitabı ama öyle ağlanacak türden değil şantaj ile bir şeyler elde etmeye çalışan ve sevdiği adam tarafından çıkarları için kullanılan bir Hazal ve hiç bir şeyden haberi olmayan Kerem, her şey o andan itibaren başlıyor şantaj ve aşk aynı anda yürütülmeye çalışılıyor burdan sonrasını size bırakıyorum ve kitabı alıp okumanızı tavsiye ediyorum. #alıntı Hastane koridorları neden hep hüzün verir insana?Ölüm kalım savaşı mıdır hayat dediğin? Doğru ya hayat nedir? Kısacık ömre çok acılar sığdırıyoruz, çok az da mutluluk. Güzellikleri paylaşmak varken kavga niye ?
264 syf.
·3 günde·8/10
Aynı aşkın hikayesini hem erkek hemde kadın tarafından anlatılmasını okuyorsunuz. beğenerek okudum. Her ne kadar aynı hikayeyi anlatsa da olayların önemi ve bakış açısının kadın ve erkeğe göre farklılaştığını görmek güzeldi.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitabın yorumuyla geldim
Hazal çalıştığı şirketin patronu ile evlilik hayalleri kurarken hiç ummadığı anda patronun oyununa gelir ve patronun şantajlarına boyun eymek zorunda kalır.Çünkü ailesini her zaman düşünmek zorundadır.
Kitabın akıcılığı size kendisini bir çırpıda okutturuyor oyun, entrika, hüzün, heyacan,öfke,sevgi,gözyaşı, aşk, rüzgarları arasında merak içinde bitiriyorsunuz bu güzel kitabı
#alıntı
Kerem gülümsedi; Çektiğim acılardan öğrendiğim tek şey mutluluğun şimdiki zamanda olduğu gerçeği.. Ya şu anda mutlu olursun ya da olamazsın, geçmişi düşünmek pişmanlıklar,geleceği düşünmek kaygılar üretiyor.
304 syf.
·Beğendi·9/10
Şimdi ilk olarak kitabın kapağına baktığınızda 'ay bu kesin +18 dir' dediniz değil mi? Ama değil. Bu yaptığınız aslında INSANLARI dış görünüşü ve kıyafetleri ile yargılamak ile aynı. Herzaman iç güzelliğe önem verin.

Bu kitap hakkında sizle okadar çok konuşmak istiyorum ki. Sadece bir aşk kitabı değil. Size gerçekten anlam katabilecek ve gözünüzün açılmasını sağlayacak ve aşkı okurken de keyif alacağınız bir kitap. Ve hayatta ne kadar kötü insanlar olsada mücadele etmenin önemini bir kez daha anlıyacaksınız. Ozaman hemen konusunu aktarayım size

Kitabımız Hazal'in çalıştığı şirkette patronu Berkay ile sevgili olmasıyla başlıyor. Ama Hazal evlilik hayalleri kurarken, Berkay zaten evlidir. Sadece Hazal'i koti işlerine ortak yapabilmek için yalan söyler. Ve Hazal'a elindeki görüntüler ile şantaj yaparak ilk görevini verir. Görevi Kerem'i kendine âşık edip tuzağına düşürerek hapise yollamaktir. Kerem ise hapisten yeni çıkmış, hayattan umudunu kesen, yaşama sevinci olmayan ve geçmişe takılı kalan biridir. Ta ki eceyle tanışana kadar. Ece onun için,hayatin ona yaşaması için sunduğu ikinci bir şanstır. Üç farklı hayatin buluştuğu bu sürekleyici roman da Ece'nin de Kerem'e aşık olmasıyla bütün planlar altüst olucaktir. Ve bu ikili o kadar zorluğa ve engele rağmen mutlu bir yasam surebilicekler mi? Yoksa savaşa yenik mi dusucekler? Ben daha fazla anlatmadan, Şantaj, aşk, ihanet,sevgi,öç,nefret ve daha bir sürü duyguyu içinde bulunduran ve sizi duygudan duyguya sürükleyecek bu guzel romanı okuyun ve okutturun.
BASKASINI YENEN GUCLUDUR, AMA KENDINI YENEN KAHRAMANDIR.
304 syf.
·10/10
İlk defa bu kadar sert bir aşk romanı okudum. Cinayet mi dersin, şantaj mı dersin, aşk mı dersin hepsi var bu romanda . Kitabın konusuna bayıldımm. Büyük uğraşlarla yazıldığı çok belli. Okurken insan hop oturup hop kalkıyor acaba şimdi ne olacak diye. Gerçekten severek ve bitmesini istemeyerek okuduğum kitaplardan biri oldu. Sinir katsayılarımın yükselip sonra bir anda tebessüm ettiren, yok artık dedirten bir kitaptı benim için. Sıradan konulardan sıkıldım biraz farklı birşeyler okumak istiyorum diyorsanız bu kitap size tavsiyem ‍️. .
304 syf.
·Beğendi·10/10
İyiler her zaman kazanır. Son cümle ne kadar güzel değil mi ? Kitap da öyle güzeldi...

Herbiri ayrı bir hayat , ayrı bir umut...Gecmis , şimdi ve gelecek ... Birbirini kovalayan zaman....

Hazal onun tek hayali zengin olmak be Toksana da yaşamak. Sevdiğini, sevildiğini sanarken birden hayatı tepetaklak olur.

Kerem sevdiği ve seveni ile mutlu bir aile kurup hep böyle olacağını sanarken bir saplantılı sapık yüzünden bir anda bütün hayatı yerinden oynar.

Ece tek suçu yanlış bir ailesi olması mıydı? O seçimini aşktan yana kullandi . Ama biliyordu sevdiği adam öğrense onu suçlardı ve sakladı. Sustu ve zaman onun için Kerem ile durdu...

Düşünsenize seviyor ve sevildiğinizi sanıyorsunuz ama sevdiğiniz size öyle bir teklif ile geliyor ki yok artık diyosunuz...
Ben kitabi çok severek okudum eminim siz de çok seversiniz. Tavsiye ediyorum kesinlikle...
304 syf.
·10/10
Bugün #santajcemberindeask kitabı yorumu ile geldim karşınıza.Kitabın kapağı bazı arkadaşlar için önyargılı yaklaşmasını sağlıyor ama inanın içerikte sizi rahatsız edecek birşey yok buda yazarımızın kaleminin güzelliğini anlamamızı sağlıyor aslında.
.
Hazal çalıştığı şirketin patronu ile evlilik hayalleri kurarken hiç ummadığı anda patronun oyununa gelir ve patronun şantajlarına boyun eymek zorunda kalır.Çünkü ailesini düşünmek zorundadır.
.
Yıllar önce yaşadığı olay sonucu bacaklarını kaybeden Kerem öfke ve intikam dolu biridir.Bacaklarını kaybetmesinin tek sorumlusu olarak Kerem'i görür ve intikamını almak için planlar yapar.Hazal ve Kerem'in yolları böyle kesişir işin içine birde aşk eklenince olaylar olaylar.Ece den bahsetmiyorum onuda siz okuyun görün kimmiş
.
Kitap çok güncel bir konu aslında günümüzde kızlarımızın videoları çekilip şantaj yapıldığını televizyonlarda görüyoruz duyuyoruz yazarımızı bu konuda tebrik ederim bizlere yol gösterecek mesajlar vermiş.Ben severek okudum üzüldüğüm güldüğüm yerler oldu velhasıl okumanızı tavsiye ederim.
Zihninize kazınmış anılar paylaşılamaz, sadece yaşanır. Bazı acılar hayat boyu yaşamak unutmaktan daha iyidir, unutmak ihanettir çünkü...
Haksız olan güçsüz olur
Başkasını yenen güçlüdür.Ama kendini yenen kahramandır (Lao Tse)
Su iyi kötü herkese iyidir, hiçbir şey katı olanı onun gibi çözemez (Lao Tse)

Yazarın biyografisi

Adı:
Cengiz Hortoğlu
Unvan:
Avukat,yazar
Doğum:
Gaziantep
Cengiz Hortoğlu Gaziantep’de doğdu. İstanbul Hukuk Fakültesini bitirdi. Serbest avukat olarak çalışmaktadır. Ulaşım, sağlık, kadın hakları ve çocuk hakları gibi bir çok toplumsal sorunun çözümü için yaptığı araştırmalar ve görüşleri, röportaj, yazı dizisi, makale olarak yazılı ve görsel basında yayınlandı. İnsanın başarısı ve mutluluğu üzerine araştırma ve çalışmalar yaptı. Programlara katıldı ve yazılar yazdı.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 105 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 61 okur okuyacak.