Charlaine Harris

Charlaine HarrisGündüz Ölüsü yazarı
Yazar
7.7/10
638 Kişi
3.077
Okunma
85
Beğeni
6,1bin
Görüntülenme

Hakkında

Charlaine Harris, Missisipi deltası Amerika Birleşik Devletlerinde 25 Kasım 1951 yılında doğdu. Şu an Güney Arkansas’ta kocası ve üç çocuğuyla yaşamını sürdürmektedir. Kariyerine şiir ve oyunlar yazarak başlamıştır. Daha sonra roman yazmaya başlamıştır. Güneyli Vampir serisi çok iyi tanınan kitaplarıdır. 1990 yılında Agatha Ödülleri’ne En İyi Roman dalında aday gösterildi. Charlaine Harris, Amerika Gizem Yazarları yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Harris, şu an Arkansasta eşi ve üç çocuğuyla yaşamakta, eski bir halterci ve karate öğrencisi,hevesli bir okuyucu olarak yaşamını devam ettirmektedir.
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tunica, Mississippi, Amerika Birleşik Devletleri, 25 Kasım 1951

Okurlar

85 okur beğendi.
3.077 okur okudu.
13 okur okuyor.
657 okur okuyacak.
22 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
İçimde, o kadar derinde bir yer acıdı ki yarayı hissedemiyordum bile.
Reklam
Egoları, odadaki tüm oksijeni tüketiyor gibiydi.
Sayfa 143 - Artemis YayınlarıKitabı okudu
Hayal kurmanın bir zararı yok derler. Ama var.
Sayfa 152Kitabı okudu
Derler ki bir kapı kapanırsa diğeri açılırmış. Ama bunu söyleyenler benim evimde yaşamıyor. Üstelik benim açtığım tüm kapıların ardında ürkütücü şeyler sinmiş gibi görünüyor.
Sayfa 112 - Artemis YayınlarıKitabı okudu

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
%53 (149/280)
·
Puan vermedi
Hayal kırıklığımı nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Sevdiğim tek bir şey var: O da ana karakterin anlamsız hareketlerde bulunmaması. Bundan sonrasında tamamen sevmediğim şeylerden bahsedeceğim, hepsi de aynı kapıya çıkıyor: Kitap hiçbir şey hissettirmiyor. Ciddiyim. Heyecanlı olması gereken sahneler o kadar hızlı hızlı yazılmış ki dümdüz okuyup geçtim. Açıklamaya bile çalışmayacağım o kadar heyecansızdı. Ayrıca kitapta ana karakterin bir sırrı var. Normalde ben böyle sırlar olduğunda ortaya çıkana kadar ana karakterin yerine dertlenirim. Bu kitaptaki sır o kadar umurumda olmadı ki yani cidden nasıl anlatabilirim hislerimi bilmiyorum. Sanki araya "Bu arada haberiniz olsun benim şöyle bir sırrım var kitabı gizemli tutmak için kıps" diye koyulmuş gibi. Bu arada ana karakter güçlü mü değil mi anlayamadım. Şöyle bir bakınca güçlü, evet. Ama bunu da hissetmedim. Bu da bizi heyecanlı olması gereken sahnelerin hiçbir şey hissettirmemesi kısmına götürüyor. "Şurada iki kişi var. Tamam ikisini de öldürdüm." İşte size kitabın heyecanlı bir kısmı. Nasıl ama tüyleriniz diken diken oldu, değil mi? O kadar sıkıldım ki 140 sayfayı okumam 5-6 saat sürdü. Kafam sürekli başka şeylere gitti durdu. Yazacak başka bir şeyim yok. Kitabın fantastik kısmından bahsetmek isterdim ama sanki o da "Dur şunu araya katayım da değişiklik olsun" diye yazılmış.
Kolay Bir Ölüm
Kolay Bir ÖlümCharlaine Harris · Artemis Yayınları · 20207 okunma
410 syf.
5/10 puan verdi
·
12 günde okudu
Serinin belki de en sıkıcı kitabıydı. Günlerce bitmek bilmedi. Anlatım akıcı olsa da birbirinden bağımsız olaylar hiçbir yere varmayınca "Acaba ne okuyorum ben?" diye düşünüyorsunuz haliyle. Ne aşk hayatı ne günlük hayatı... Sookie'nin hiçbir şeyi artık ilgimi çekmiyor. Bu yüzden seriye daha fazla devam etmeme kararı aldım. Şimdiye kadar da zaten Eric ile aralarında bir şeyler olur belki diye okumuştum ama yok maalesef... Zaten bence olmasın da. Eric kesinlikle Sookie'den daha iyisini hak ediyor. Dizi 7 sezondu ve hepsini izledim. Orada da tatmin edici bir son olmamıştı. Kitaplarla da istediğim sona ulaşamayacağımı anladım. Benim için Sookie Stackhouse serisi burada bitmiştir dostlar.
Kötünün Ölüsü
Kötünün ÖlüsüCharlaine Harris · Artemis Yayınları · 2014157 okunma
376 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Güneyli ölüler serisi kafayı dağıtmak fantastik dünyada ilginç varlıkların birbirleriyle var olma ve hayatta kalma savaşları yanında tutlkulu romantizmde var tavsiye ederim bir solukta okunuyor.
Ölüler Ölüsü
Ölüler ÖlüsüCharlaine Harris · Artemis Yayınları · 2012242 okunma