Giriş Yap

Charlaine Harris

Yazar
7.8
623 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Tunica, Mississippi, Amerika Birleşik Devletleri, 25 Kasım 1951
Yaşamı
Charlaine Harris, Missisipi deltası Amerika Birleşik Devletlerinde 25 Kasım 1951 yılında doğdu. Şu an Güney Arkansas’ta kocası ve üç çocuğuyla yaşamını sürdürmektedir. Kariyerine şiir ve oyunlar yazarak başlamıştır. Daha sonra roman yazmaya başlamıştır. Güneyli Vampir serisi çok iyi tanınan kitaplarıdır. 1990 yılında Agatha Ödülleri’ne En İyi Roman dalında aday gösterildi. Charlaine Harris, Amerika Gizem Yazarları yönetim kurulunda görev yapmaktadır. Harris, şu an Arkansasta eşi ve üç çocuğuyla yaşamakta, eski bir halterci ve karate öğrencisi,hevesli bir okuyucu olarak yaşamını devam ettirmektedir.

İncelemeler

Tümünü Gör
%53 (149/280)
·
Puan vermedi
Hayal kırıklığımı nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Sevdiğim tek bir şey var: O da ana karakterin anlamsız hareketlerde bulunmaması. Bundan sonrasında tamamen sevmediğim şeylerden bahsedeceğim, hepsi de aynı kapıya çıkıyor: Kitap hiçbir şey hissettirmiyor. Ciddiyim. Heyecanlı olması gereken sahneler o kadar hızlı hızlı yazılmış ki dümdüz okuyup geçtim. Açıklamaya bile çalışmayacağım o kadar heyecansızdı. Ayrıca kitapta ana karakterin bir sırrı var. Normalde ben böyle sırlar olduğunda ortaya çıkana kadar ana karakterin yerine dertlenirim. Bu kitaptaki sır o kadar umurumda olmadı ki yani cidden nasıl anlatabilirim hislerimi bilmiyorum. Sanki araya "Bu arada haberiniz olsun benim şöyle bir sırrım var kitabı gizemli tutmak için kıps" diye koyulmuş gibi. Bu arada ana karakter güçlü mü değil mi anlayamadım. Şöyle bir bakınca güçlü, evet. Ama bunu da hissetmedim. Bu da bizi heyecanlı olması gereken sahnelerin hiçbir şey hissettirmemesi kısmına götürüyor. "Şurada iki kişi var. Tamam ikisini de öldürdüm." İşte size kitabın heyecanlı bir kısmı. Nasıl ama tüyleriniz diken diken oldu, değil mi? O kadar sıkıldım ki 140 sayfayı okumam 5-6 saat sürdü. Kafam sürekli başka şeylere gitti durdu. Yazacak başka bir şeyim yok. Kitabın fantastik kısmından bahsetmek isterdim ama sanki o da "Dur şunu araya katayım da değişiklik olsun" diye yazılmış.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
355 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
serinin üçüncü kitabıdır ve yorumda spoiler yok.
Eğer bu seriye başlayacaksanız, beklentinizi yüksek tutmamanızı öneririm. Fakat bu demek değil ki seri kötü. Hayır değil, hatta gayet keyifli. Ama diğer fantastik kategorisindeki kitaplarla karşılaştırıldığında oldukça altında kalıyor maalesef. Şahsen benim en sevdiğim doğaüstü varlıklar vampirler olduğundan elime onlarla ilgili ne geçerse ya okuyorum ya da izliyorum. Sıra bu seriyi elden geçirmeye gelmişti. Pişman da değilim. Çerezlik, aynı zamanda da sürükleyici bir seri. Baş karakterin ayran gönüllü olmasını seviyorum. Ve kendime genel anlamda yakın buluyorum Sookie'yi. Serinin en sevdiğim yanlarından biriyse tek bir türe bağlı kalmaması. Polisiye, aşk, fantastik, macera gibi... Ayrıca birçok çeşitte doğaüstü varlıklara yer verilmesinin de kesinlikle renk kattığını düşünüyorum. Gelelim serinin üçüncü kitabın yorumuna... Kitapta çoğunlukla aşk üçgeni görüyorduk zaten. Ama bu kitapta aşk dörtgenini de gördük! Ben başlarda Eric'i hiç sevmiyordum ve açıkçası çıkarcı bir pislik olarak görüyordum. Fakat sonrasında Eric'in iç yüzünü bize daha çok gösterdi yazar, özellikle bu kitapta Bill pek ortalarda yokken. Artık Bill'den nefret ediyorum. Eric adamdır nokta. Onun dışında en sevdiğim karakter kesinlikle Bubba, çok sempatik geliyor. Umarım hiç gitmez. Sookie'nin ise bu kitapta çok daha ayakları yere sağlam basan bir kadına dönüşmesine tanıklık ettik. Karakter gelişimlerj görmek insanı tatmin ediyor açıkçası. Spoiler vermeden bu kadar anlatabildim. Zaten çok detaya da girmek istemiyorum, az çok anlamışsınızdır neyin ne olduğunu. Diğer kitaplarını alacağım büyük ihtimalle. Çünkü seri beni içine çekti ve arada bir bu tarz kafa dağıtmalık kitaplar okumak bana çok iyi geliyor açıkçası. Kendinize iyi bakın, kitaplarla kalın!
331 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
#birkitapkahvehuzur #okudumbitti Charlaıne Harrıs Şehir Ölüsü Herkese merhaba kitap dostları mutlu günler dilerim serinin ikinci kitabının yorumu ile geldim bugün. Bizim telepatik garson kızımız Sookie yine maceralar peşinde koşuyor işe giderken kasabanın dedektifi Andy Belefleur'un arabasında Sookie'nin iş arkadaşı eşcinsel Lafayatte'nin cesedi bulunur. Ortalık karışır tabi. Bizim Sookie nin asıl macerası kayıp bir vampiri bulmak için sevgilisi Vampir Bill ile Dallas'a olan yolculuğu.... Orada işler karıştı mı derseniz hem de nasıl derim.... Ayrıca farklı doğaüstü şekil değiştirenlerin varlığını da öğrenir çalıştığı yerdeki şekil değiştiren patronuna bunu söylemek için sabırsızlanıyordur... Tabiii hayatta kalabilirse az kalsın unutuyordum tabi birde Lafayatte'nin katilini de buluyor Sookie'miz Bill ise vampir olmadan önceki ailesi ile ilgili sürpriz bir şey öğreniyor kesinlikle çok duygusaldı Manead, vampirler, insanlar ve tabi ki şekil değiştirenler Sookie ile bu maceraya katılın derim ve tabi +18 olduğunu da belirteyim. Kitapla kalın hoşçakalın dostlar ‍️
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42