Christiane F.

Christiane F.Eroin yazarı
Yazar
8.3/10
295 Kişi
1.532
Okunma
17
Beğeni
4.584
Gösterim

Christiane F. Kimdir?

Christiane F. (20 Mayıs 1962) Özellikle gençler arasındaki Eroin bağlımlılığıyla mücadele etmektedir. Bunun için Eroin kitabını yazmıştır. Hamburgda doğdu. Fakat ailesi Batı Berline taşındı.
Unvan:
Aktris, Müzisyen, Yazar
Doğum:
Almanya, 20 Mayıs 1962

Okurlar

17 okur beğendi.
1.532 okur okudu.
18 okur okuyor.
287 okur okuyacak.
9 okur yarım bıraktı.

Christiane F. Kitapları

Tümünü gör

Christiane F. Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Başkalarının sorunları söz konusu olunca korkunç güçlüydüm. Yalnız kendi sorunlarımla başa çıkamıyordum.
onlardan tam anlamıyla nefret ediyordum, aslında kendimden nefret ettiğim o sırada hiç aklıma gelmedi.
"Cesareti 'ben de yaparım' ile eşit tuttuk. Oysa asıl cesaret 'hayır ben yapmam' idi."
önemli olan, her dakika birlikte olduğun insanlara kendini kabul ettirmen.

Christiane F. İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok

Christiane F. Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
302 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Oniki yaşında esrara, 13 yaşında eroin müptelası olan ve maddeye para bulabilmek için bedenini satan onaltı yaşındaki Christiane 'in tüyler ürpertici yaşamı beni derinden sarsmıştı. İkinci okumamda da hakeza öyle oldu. Dört yaşındaki kardeşi ile baba şiddetine maruz kalmış, anne araya girmeye
Eroin
EroinChristiane F. · Altın Kitaplar · 20161.532 okunma
302 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Çok gerçek, çok etkileyici bir hikâye. Henüz 12 yaşındayken biraz merak, biraz sahip olmak istediği arkadaş çevresi yüzünden esrarla başlayıp, haplarla devam eden ve sözde 'kırmızı çizgi' olmasına rağmen eroinle devam eden tüyler ürpertici bir kitap. Aslında başlarda keyif gibi görünse de Christiane'yi de arkadaşlarını da mahveden bir olay örgüsünü okuyoruz. Christiane ile büyüyoruz, onunla beraber arkadaş ediniyoruz, aşkı tanıyoruz ve hepsini teker teker onunla beraber biz de kaybediyoruz sanki. Diğer insanlara göre aile konusunda şanslı olan Christiane'nin annesinin pperspektifinden de bazı bölümler karşılıyor bizi. Aslında annesinin çok güzel bir sözü var burada. "Christiane gibi gençlerin uyuşturucu müptelalığından mahkûm edilmesini doğru bulmuyorum. Christiane'nin kimseye bir zararı dokunmadı. O, sadece kendini mahvetti." diyor. Haksız da sayılmaz, hapse atılan gencecik arkadaşlarının daha iyi gitmediğini de zaten kitapta da görüyoruz. Ama kendilerine verdikleri zarar ölçülemez bile. Ölenler, hapse girenler.. Herkesin okumasını şiddetle tavsiye edeceğim bir kitap bu.
Eroin
EroinChristiane F. · Altın Kitaplar · 20161.532 okunma
302 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Anne Babalar Okumalı
Bu kitabı yıllar önce okudum, lise zamanlarında çok etkilemişti beni, geçen bir kitapçıda görünse sanki eski bir tanıdığı görmüş gibi oldum be satın aldım. Ergenlik çağında çocuğu olan anne babalar alıp okumalı bence.
Eroin
EroinChristiane F. · Altın Kitaplar · 20161.532 okunma