Daniel Suarez

Daniel Suarez

Yazar
9.8/10
6 Kişi
·
23
Okunma
·
1
Beğeni
·
788
Gösterim
Adı:
Daniel Suarez
Unvan:
Amerikalı Bilgi Teknolojisi Uzmanı, Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 21 Aralık 1964
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
560 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Kitabın baş karakteri M.Sobol ve onun oluşturduğu bir AI(yapay zeka).Tema olarak mevcut sistemin yok edilmesi ve yeni bir düzen kurulması anlatılıyor.Ve yeni düzen kurulurken,AI'nin insan ırkından ne kadar üstün olduğunu,onunla baş etmenin neredeyde imkansız olduğu açıkça görülebiliyor.Kitap hakkında söylendiği gibi "Film dünyası için Matrix neyse,roman dünyası için Hayalet Program Deamon'dur".Bunun üzerine daha ne söylenebilir ki.Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise bahsedilen teknolojiler ve programların tamamen hayal ürünü olmaması,çok az bir kısmı şu an için hayal ürünü gibi gözükebilir.Kısacası;Bilgisayar ağlarıyla ve teknolojileriyle kurulan günümüz dünyasında ki mevcut sistemi yine aynı yöntemle yıkıma götürülmesi yolunda yaşanan süreçler ve üstün zeka örnekleri anlatılıyor.Tabi bunlar anlatılırken kendinizi aksiyon filmleri aratmayacak sahnelerin içinde buluyorsunuz kendinizi.

NOT:Eğer "OLASILIKSIZ" romanını okuduysanız,benzer yanları olduğunu fark edebilrsiniz.İkiside asla bitmesin diyeceğiniz kitaplar.
560 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap harika şekilde kurgulanmış bir bilim kurgu kitabıydı. İlerlemiş bir bilgisayar teknolojisinin dünyayı nasıl altüst edebileceği öyle güzel işlenmişti ki adeta bir aksiyon filmi (hemde en kalitelisinden) izliyormuş etkisi yaratıyordu. Kitabın sonlarına doğru hayalet program casperın ve onu kuran kişinin ona muhalefet eden tüm polislere ve dedektiflere karşı saldırısı ve bu saldırıda şok olacağınız ölümler kitabı elinizden bırakamayacağınız kadar sizi kitaba bağlıyordu. Bir kez daha okurum dediğim kitaplardan. Maceradan, bilimden ve Hackerlardan hoşlanıyorsanız bu kitapla doğru yerdesiniz ;)
560 syf.
·10/10
Teknolojiyle iç içe güzel bir kurguydu. Anlatımın tek karaktere bağlı olmaması ve bir çok cepheden olması gayet iyi olmuş. Hareketli sahnelerin de çok olması beni çok mutlu etti hele son sayfalar aksiyon sahnesi izliyor gibiydim ve çok başarılı sahnelerdi. Sobol'u ve Hayaletini çok sevdim, ikincisi çıksa da okusak.
560 syf.
·10/10
Tüm ayrıntılarıyla düşünülmüş, tek tek incelenip araştırılmış, ince elenip sık dokunmus ve bütün teknolojik, dijital bilgiler romanın içine cok iyi yedirilmiş. Bu sayade ortaya da dönemi için çığır açan bir bilim kurgu kitabı ortaya çıkmış. Bir bilim kurgu kitabına göre aksiyonların içinde bir anda beklemediğiniz şeyler olabiliyor. Tam "Keşke böyle olmasaydı" diyecekken bu durumların kitabın tek düze olmamasını sağladığını anlayıp kitabı daha merakla okumaya devam ediyorsunuz. Yazarın kitabı neredeyse her karakterin gözünden aktarması da kitabın okunurlugunu güzel bir şekilde arttırmış. Bu konularla ilgili okunabilecek en iyi kitaplardan olsa gerek.
560 syf.
·Puan vermedi
Yapay Zeka nın ileride nasıl bir noktaya gelebileceğini gösteren harika bir​ kitap. Anlatılan teknolojilerin akla uygun gelmesi hikâyeye daha yakın olmanızı sağlıyor. Aksiyon konusunda da kendini gösteriyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Daniel Suarez
Unvan:
Amerikalı Bilgi Teknolojisi Uzmanı, Yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 21 Aralık 1964

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 23 okur okudu.
  • 40 okur okuyacak.