Darien Gee

Darien Gee

Yazar
7.7/10
192 Kişi
·
616
Okunma
·
9
Beğeni
·
2.246
Gösterim
Adı:
Darien Gee
Unvan:
Roman Yazarı
Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.
480 syf.
·7 günde·6/10
*** Dostluk Ekmeği, Darien Gee'nin Türkçeye çevrilmiş iki kitabından biri. Kapak tasarımı, yapılan yorumlar, zaten sevdiğim konulardan dostluk ve aile ilişkilerini işlemesi kitabı okuma listememe almama neden olmuştu. Genel anlamda küçük bir kasabada belirli kişilerin hayatlarını ele alan bir kitap olan Dostluk Ekmeği, bana Debbie Macomber kitaplarını anımsattı. Gee'nin üslup, konu seçimi gibi noktalarda Macomber'a benzeyen yanları var ancak bununla birlikte Debbie kadar başarılı olmadığını da söylemeliyim. Zaman zaman karakterlerin olaylarla bağlantısını kurma anlamında sıkıntı yaşatan bir kitap oldu Dostluk Ekmeği. Kitabı okurken bölüm aralarında yer alan ancak sonra hiç görmediğimiz bazı karakterlerin gereksiz olduğunu düşünmüştüm. Kitap tabii ki okunabilir ancak Dostluk Ekmeği'nden önce bu tarzda okunacak çok daha iyi kitaplar mevcut.

*** Avalon isimli küçük bir kasabada Julia Evarts ve kızı Gracie'nin kapılarının önünde, üstünde "Umarım beğenirsiniz" yazan bir ekmek/kek bulmasıyla başlayan ve sonra tüm kasabayı etkisi altına alan Dostluk Ekmeği çılgınlığı kitabın temelini oluşturuyor. Bir dilim ekmek, bir parça hamur insan hayatında ne gibi şeyleri değiştirebilir; Dostluk Ekmeği bunu anlatıyor. Üç ana karakterimiz Julia, Madeline ve Hannah bambaşka hayatların içinden gelerek birbirlerini bulan ve çok iyi dost olan kadınlar. Biri küçük oğlunun ölümünün, diğeri eşinin kaybının bir diğeri de kocasından boşanmanın hüznünü yaşarken onlara umut olan şey bir adet ekmek: Amiş Dostluk Ekmeği.
600 syf.
·5 günde·8/10
4 kadın hepsinin farklı hikayeleri var, hepsinin acıları farklı ama hepsi umutlu.
Yolları Bettie Shelton'ın koleksiyon defteri derneğinde kesişiyor ve birbirlerine dost, aile ve kardeş oluyorlar. Benim severek okuduğum bir kitap oldu. Arkadaşımın hediyesiydi bu kitap, ilk başta gözüm bir korkmadı değil sayfa sayısı malum ama çok güzel hemen okutuyor kendini, ben hasta halimle kısa sürede bitirmeye çalıştım bu kadar oldu. Suratınızda farketmeden tebessüm oluşturacak bir roman. Sevgiyle kalın. / Eğer kötü bir şeyin olmasını beklersen, er ya da geç beklediğin gerçekleşecektir.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Kitaba daha başlamadan bende acayip bir merak vardı hem kapak nedeniyle hemde konusu yüzünden. Cidden merak ettiğim kadarına da değdi. Sadece benim hatam okul yüzünden sürekli okuyamam ve hemen bitirememem :/
Başlarda birazcık Debbie'nin kitaplarını anımsatsa da ilerleyen sayfalarda aslında öyle olmadığı anladım ama Debbie kadar başarılı bir yazar. Gerek anlatımı, gerek konu seçimi olsun süperdi :)

Kitapta sevindim, üzüldüm, sinirlendim, heyecanladım her bir duyguyu yaşadım anlayacağız :) Harika bir dostluk, arkadaşlık hikayesiydi :)
600 syf.
·2 günde·8/10
Umut mevsimi=) pekala, kitap için bazı okur dostlar sıkıcı demiş.Bu kesinlikle görecelidir. Hikayede çok fazla karakter var onları okurken karıştırabilirsiniz, sayfanın yarısında iken diğer karakterin hayatına geçiyor bu bence bir eksi. Koleksiyon defteri ( Scrapbooking) fotoğraf album hazırlama konusu güzel, türkiyede olmasada bazı yabancı ülkelerde bu populer bir hobidir. Arkadaşlık, komşuluk bağlarını hoş işlemiş, kitabın sonunda bir kaç yiyecek tarifi var. Yazarın akıcılığı iyi, söylediğim eksi kısım dışında genel olarak vakit geçirilebilir. Mutlu okumalar dostlar=)
600 syf.
·8/10
Dostluk, komşuluk, ihanet ve en güzeli de affedebilmeyi işleyen konusu ile güzel ve samimi bir romandı. Yalnız romandaki karakterlere ve hikayeye daha iyi adapte olabilmek için yazarın ilk kitabı Dostluk Ekmeği 'ni okumak faydalı olacaktır.
480 syf.
·7/10
Dostluk, sıcacık bir ekmek gibidir. Fırından yeni çıkmış... Sıcaklığıyla ve kokusuyla mutfaktan başlayıp her yeri saran... Varlığıyla huzur veren... Paylaştıkça mutluluk saçan... Kendini iyi hissetmek için okunabilecek hoş bir kitap. Bir çok dostluk kitabıyla hemen hemen aynı tarzda yazılmış olsa da, bu kitapta konu edilen hikaye benim oldukça hoşuma gitti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Darien Gee
Unvan:
Roman Yazarı
Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 616 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 142 okur okuyacak.
  • 21 okur yarım bıraktı.