Darien Gee

Darien Gee

Yazar
7.6/10
102 Kişi
·
291
Okunma
·
6
Beğeni
·
1.996
Gösterim
Adı:
Darien Gee
Unvan:
Roman Yazarı
Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.
Başka insanların ne düşündükleri hakkında endişelenemezsin. Onların hepsi ahmak ve sen de hayatının geri kalanını başkasının kafasının içindekileri anlamakla geçirmeye çalışırsan, sen de bir ahmaksındır.
Darien Gee
Sayfa 277 - Arkadya Yayınları
Seni seven insanlar tarafından etrafının sarılması, inanılmaz bir şey.
Darien Gee
Sayfa 430 - Arkadya Yayınları
Bu, dünyadaki en kötü histir. Bir şeyleri daha iyi, daha doğru bir hale getirmek için her şeyi yapmak istersin ama yapamazsın.
Tuhaf olan şeyse, bazı insanlar evsiz kalmışken ve günlük hayatları durma noktasına gelmişken, diğer insanların hayatlarına normal bir şekilde devam etmeleriydi.
Darien Gee
Sayfa 389 - Arkadya Yayınları
Bir Tanrı var mıydı?
Birden bir şeyin farkına varmışçasına başını kaldırdı. O an kahkahalarla gülmek istedi.
Cevap oradaydı; yıldızlarda, evrende, galaksilerde.
Sadece başınızı kaldırıp bakmanız yeterliydi.
Darien Gee
Sayfa 11 - Arkadya Yayınları
*** Dostluk Ekmeği, Darien Gee'nin Türkçeye çevrilmiş iki kitabından biri. Kapak tasarımı, yapılan yorumlar, zaten sevdiğim konulardan dostluk ve aile ilişkilerini işlemesi kitabı okuma listememe almama neden olmuştu. Genel anlamda küçük bir kasabada belirli kişilerin hayatlarını ele alan bir kitap olan Dostluk Ekmeği, bana Debbie Macomber kitaplarını anımsattı. Gee'nin üslup, konu seçimi gibi noktalarda Macomber'a benzeyen yanları var ancak bununla birlikte Debbie kadar başarılı olmadığını da söylemeliyim. Zaman zaman karakterlerin olaylarla bağlantısını kurma anlamında sıkıntı yaşatan bir kitap oldu Dostluk Ekmeği. Kitabı okurken bölüm aralarında yer alan ancak sonra hiç görmediğimiz bazı karakterlerin gereksiz olduğunu düşünmüştüm. Kitap tabii ki okunabilir ancak Dostluk Ekmeği'nden önce bu tarzda okunacak çok daha iyi kitaplar mevcut.

*** Avalon isimli küçük bir kasabada Julia Evarts ve kızı Gracie'nin kapılarının önünde, üstünde "Umarım beğenirsiniz" yazan bir ekmek/kek bulmasıyla başlayan ve sonra tüm kasabayı etkisi altına alan Dostluk Ekmeği çılgınlığı kitabın temelini oluşturuyor. Bir dilim ekmek, bir parça hamur insan hayatında ne gibi şeyleri değiştirebilir; Dostluk Ekmeği bunu anlatıyor. Üç ana karakterimiz Julia, Madeline ve Hannah bambaşka hayatların içinden gelerek birbirlerini bulan ve çok iyi dost olan kadınlar. Biri küçük oğlunun ölümünün, diğeri eşinin kaybının bir diğeri de kocasından boşanmanın hüznünü yaşarken onlara umut olan şey bir adet ekmek: Amiş Dostluk Ekmeği.
Dostluk, komşuluk, ihanet ve en güzeli de affedebilmeyi işleyen konusu ile güzel ve samimi bir romandı. Yalnız romandaki karakterlere ve hikayeye daha iyi adapte olabilmek için yazarın ilk kitabı Dostluk Ekmeği 'ni okumak faydalı olacaktır.
Serinin ilk kitabı olduğunu bilmeden satın almıştım ve bu yüzden okumayı ertelemiştim.Bunun dezavantajları vardı,mesela çok fazla karakter olmasının kafa karışıklığı oluşturması.Ama sonradan kitap sıcacık ve akıcı bir hale gelerek kendini merakla okutmayı başardı.Birinci kitabını hemen temin edip okumayı düşünüyorum.Kafa karışıklıklarından uzaklaştıracak güzel bir kitap, samimi ve duru anlatım...
Dostluk, sıcacık bir ekmek gibidir. Fırından yeni çıkmış... Sıcaklığıyla ve kokusuyla mutfaktan başlayıp her yeri saran... Varlığıyla huzur veren... Paylaştıkça mutluluk saçan... Kendini iyi hissetmek için okunabilecek hoş bir kitap. Bir çok dostluk kitabıyla hemen hemen aynı tarzda yazılmış olsa da, bu kitapta konu edilen hikaye benim oldukça hoşuma gitti.
Bir ekmek tarifi nasil kuvvetlendirir kopmak üzere olan insan ilişkilerini? Dostluk Ekmegi kitabı işte bunun cevabını samimi bir dille anlatiyor bizlere. Diğer Arkadya kitapları gibi sürükleyici ve komik bir kitap:)
Küçük mucizeler dükkanınada benzetsem ilk başlarda sonra farklılığını gösterdi karakterler gayet güzel boş zamanlarda okunabilir :)
Konu olarak güzel bir kitap. Hayatın içinden olayları anlatmış dostluk, arkadaşlarım, komşuluk ilişkisinin güzellikleri ve aşk... film tadında, ama çok gereksiz uzatmalara yer verilmiş bana göre yani okumadan geçtiğim çıkmasaydı var ve okumadığım için bir şeyler eksik kalmadı. Bu uzatmalardan dolayı çok sıkıldığım yerler oldu ve çok fazla kahraman var her sayfada başka birileri çıkıyor karşımıza.
İyi okumalar herkese
Sıcacık konusu ile beni kendine çeken bir kitap oldu. Hiçbir şeyin imkansız olmadığını ve her şeye rağmen hayatın güzel olduğunu fark ediyorsunuz bu kitap sayesinde. Eğer okursanız; okurken gülümsediğinizi, duygulandığınızı göreceksinizdir...
Siz de benimle aynı sorunu yaşıyor musunuz bilmem ama yaz biraz daha hareketli geçtiği için yoğun içerikli kitaplara uzun süre dikkatimi veremiyorum. Buna çözüm olarak da araya böyle atıştırmalık kitaplar sıkıştırmak her zaman tercih ettiğim bir durum oluyor. Yine de ne yalan söyleyeyim Umut Mevsimi'ne ilk başladığım da çok karakter olduğunu gördüm ve acaba hikayelerini kaçırır mıyım diye korktum. Ama sonra bir arkadaşımı dinliyormuşum gibi hissetmeye başladım. Bütün olayları gözümde canlandırabildiğim için de bir an Connie ve Madeline ile yemek yaptım, Yvonne'un ailesine öfkelendim, Isabel ve Ava ile karmakarışık oldum, Frances ve Reed ile kocaman bir aileye karıştım.. Ve tabii ki hepimizin hayatında bir yerlerde duran, sadece ismi değişen görünmez kahraman.. Bettie Shelton! Senden benden bir hikayeydi. Samimi, sıcak ve naif..
Kitabı okurken hep çocukluğum gözümün önüne geldi. Leman Hanım Teyze, Güngör Teyze, Şükriye Teyze, babaannem, Cemal Amca, Cemil Amca... İlişkilerin samimi ve dostça yaşandığı güzel yıllardı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Darien Gee
Unvan:
Roman Yazarı
Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 291 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 84 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.