David Gilmour

David GilmourFilm Kulübü yazarı
Yazar
6.1/10
49 Kişi
163
Okunma
5
Beğeni
2.649
Görüntülenme

Hakkında

David Gilmour, 22 Aralık 1949 yılında Londra, Ontarioda doğan Kanadalı romancı ve televizyon gazetecisi.rnToronto Uluslararası Film Festivalinde yönetici editörü oldu.rnFilm Kulübünün de yazarıdır.
Unvan:
Kanadalı romancı ve televizyon gazetecisi
Doğum:
Londra, Ontario, 22 Aralık 1949

Okurlar

5 okur beğendi.
163 okur okudu.
1 okur okuyor.
306 okur okuyacak.
1 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
“Seçim yapmadığın sürece, kalan olasılıkların hepsi mümkündür.”
:))
Ergen oğlanlarla yeni doğmuş bebekler kadar ilgilenmek gerekir.Ama bu ilgiyi babalarının göstermesi şarttır.
Sayfa 115Kitabı okudu
Reklam
Sence bir kadına sahipken onu arzulamanın mümkün olmadığı doğru mu baba?
Sayfa 150Kitabı okudu
Ama insan çocukları konusunda sık yanılır ve ben de yine yanıldım. Onları herkesten iyi tanıdığınızı sanırsınız, onları yıllarca merdivenlerden indirip çıkarmışsınızdır, yatırıp üzerlerini örtmüşsünüzdür, üzgün, mutlu, kaygısız, kaygılı hallerini bilirsiniz... Ama onları iyi tanımıyorsunuzdur. sonunda aklınıza gelmemiş bir şeyler yaparlar hep.
Sayfa 144Kitabı okudu
Var böyle insanlar
Tam bir baş belasıydı.Ortalığı karıştırmayı seviyordu.Kumpaslara ve sorunlara bayılıyordu,sanki birbirini boğazlayan insanları görmekle beslenen bir yaratıktı,herkesin alt üst olmasını ve kendisinden bahsetmelerini istiyordu.Böyle durumlarda o film yıldızlarınınkini andıran, çökük avurtlarına renk geliyordu.
Sayfa 66 - Domingo yayıneviKitabı okudu
Düşler..
Sürüklenip bir iç dalganın gücüyle, Daha yükseklerde dalgananan bayrakla, Ulaştık düşlenen dünyanın baş döndüren dağına..
David Gilmour
David Gilmour
Pink Floyd'un High Hopes adlı sözleri oldukça anlamlı şarkısından. 'Aşmış' olmak güzel şey..
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
224 syf.
·
Puan vermedi
·
118 günde okudu
David yoldan çıkmak üzere olan oğlunu kötülüklerden uzak tutmak amacıyla, oğluna okula gitmeyip haftada 3 film izleyip izlediği filmlerden ders çıkarmasını istiyor. Birlikte filmleri izleyip o filmler üzerine tartışmalar yapıyorlar. Çok akıcı olmamakla birlikte bitsede gitsek havası yaratan bir kitap. David kendi çapında bir şeyler yapma peşinde, günlük tarzda yazılmış bir kitap.
Film Kulübü
Film KulübüDavid Gilmour · Domingo Yayınevi · 2010162 okunma
218 syf.
2/10 puan verdi
Film Kulübü
Film Kulübü
Tek kelimeyle hayal kırıklığı. Büyük umutlarla aldığım kitap tamamen fiyasko çıktı. Öncelikle bu kitaptan bu aya kadar haberim yoktu. Kitabı bu ay içerisinde okuduğum
Doğan Cüceloğlu
Doğan Cüceloğlu
hocanın
Var mısın?
Var mısın?
kitabında ne okumalıyız bölümünde önerdiği bir kitap olarak dikkatimi çekmişti. Bu kadar ilgimi çekip güncel baskısı olmadığı için hemen ikinci el
Film Kulübü
Film KulübüDavid Gilmour · Domingo Yayınevi · 2010162 okunma
224 syf.
7/10 puan verdi
Gerçek bir baba-oğul ilişkisini anlatan samimi ve film dolu sıkılmadan okunabilecek bir kitap, özellikle de filmlerle içli dışlı iseniz! Kitapta bahsedilen filmlerden izlemediklerimi not almalıyım derken kitap sonunda tam bir liste ile karlılaştım ve şöyle düşünüdüm açıkcası: kitaptaki eleştirileri ve Püf noktalarını da dikkate alarak izlemeliyim hepsini! Kaynak kitap gibi, elbette eleştirileri film sonrasında tartışmak için en az bir kişiye de okutmak Lazım kitaptan filmle ilgili bölümü! Sevdim ben!
Film Kulübü
Film KulübüDavid Gilmour · Domingo Yayınevi · 2010162 okunma