Deniz Erbulak

Deniz Erbulak

Yazar
8.1/10
103 Kişi
·
293
Okunma
·
18
Beğeni
·
4.716
Gösterim
Adı:
Deniz Erbulak
Unvan:
Yazar
Doğum:
1971
Deniz Erbulak, 2007 yılında yazdığı ilk gençlik romanı serisi 14 Yaşında Bir Genç Kızım Ben ile tüm gençlerin kalbini kazanmış bir yazardır. Başarılı kurgusu ve empati yeteneği ile gençlerin gözünden bakabilen ve onların sorunlarını samimi bir üslupla aktaran Erbulak’ın yeni serisi Bu Hayat Benim de, yaptıkları her seçimde kendi geleceklerini kurduklarını fark etmeye başlayan gençlere odaklanıyor ve arkadaşlığın sıra dışı doğasına örnekler veriyor. Doğan Egmont’tan çıkan son kitabı Ölü Bir Kızın Maceraları’nda ise ailesi ile birlikte hayalete dönüşen Gizem’in komik maceralarını anlatıyor.
Ayrıca yazarın yetişkin okura yönelik yazdığı bilimkurgu-macera türündeki romanı Kıyametle Savaşanlar ile farklı iki insanın beklenmeyen aşkını anlatan Aşkın Ötesinde 2011 yılında yayınlanmıştır. Yazarın, Türk Edebiyatında gotik bir örnek yaratma amacıyla yazdığı Adak adlı gerilim romanı ise 2014'te okurla buluşmuştur.

Kaynak: Sosyal Medya
“Zira insan neye alışırsa onunla kendini güvende hisseder. Daha önce bastığı yere basar, daha önce gittiği yoldan gider.” “Daha önce gittiği yerden başka yeri de göremez!”
Insanların kendilerini zavallı göstermeyi ne kadar sevdiklerini düşündü kız. Nefret ediyordu böyle sızlanıp duran ama hayatının niye yolunda gitmediğini asıl kendine soramayan aptal insanlardan.
Haksızlıklar karşısında boyun eğmeye alışmayacak ve asla değişmeyecekti! Kimseye karşı değildi bu tavrı. Prensipti sadece!
„İnsanlar anlamadıkları şeyler için kalıplar yaratıyor, sonra da başka anlamayanları bunlara inandırıyorlardı.”
Gökyüzü kıza göre laciverti.
Adama göre yeşil.
Kız sokağı özledi bütün gün,adam içeride olduğu halde içeriyi.Hayatlarını değiştirmeden,değişmesinden korkarak,değişmeyeceğinden de korkarak geçirdiler günlerini ve gecelerini.
Sevgiliyi yaptıkları için daima affederdi insan.Ya yapmaya niyetlendikleri için?Günah denen hatalarla yaralanıp sonra affetmek buruk bir tada sahipti her aşkta,ama ya işlenmeye hazır günahlar olduğunu bilmek?İnsan sevgilisini günahlara uğurlar mı?
İyilik yavaş yavaş gelir,kalıcıdır.Karanlık hızlı gelir,kalması yahut gitmesi insanın seçimlerine bağlıdır.
Bir kız kaldı.Bir adam.Bir de apartmandakiler,hani o tanımadıkları diğer daire sakinleri,yabancı olan ve yabancı kalmaya söz vermiş,hatta buna şart koşmuş insanlar.
232 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Uzun zaman sonra bir kitap için sabahladim, bitmesinden korktum, yavaş okudum, son bölüm dedim. Bitti. Ama sanırım Adam'i ozleyip açıp okuyacağım arada. Adam ve kız birbirlerinden çok farklı hayatlar yaşamış ama aslında birbirlerinin aynıları ruhları. Umursamazlar, merak etmezler bir şeyleri. Karışmazlar da öyle her şeye. Adam kızın ayak seslerini duymayı bekler sonra... Orhan Veli dizeleri buluyorsunuz kitapta birdenbire. En güzel doğum günü hediyem oldu. Orhan Veli ile sonlandırayım
"Aşk birdenbire oldu,
Sevinç birdenbire."
332 syf.
·8/10
Deniz erbulak yeni keşfettiğim bir yazar ama iyiki de tanımışım. Gerilim tarzina yakın bir roman bazi olaylar tabiki havada kalmış ancak 2.ve 3.kitapta netlesecektir muhakkak.
189 syf.
·9 günde·Beğendi·6/10
Bu seriyi çoktan bitirdim ama tekrar okumak istedim. Eğer 14 yaşındaysanız eğlenceli bir kitap olabilir. Bir de çok fazla kitap okumuyorsanız iyi bir başlangıç olabilir. Serinin diğer kitaplarını daha çok beğeniyorum. 15 yaşında bir genç kızım ben serisini gerçekten merak ediyorum. En kısa zamanda okuyacağım.
428 syf.
·8 günde·8/10
Kitaba başlamadan önce beklentim yüksekti fakat kitap beklentimi karşılamadı kötü değil konusu bir türk yazar için oldukça ilginç ben daha kuvvetli bir roman bekliyordum bakalım serinin diğer kitapları beklentimi karşılıycak mı
88 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bence hoş bir kitaptı. Hatta ben biraz komik bile buldum denebilir. İki kardeşin hayatının içindeki çekişmelerini, hayvan sevgisini, oyun sevgisini ve çabalamalarını anlatıyor. Sizin de almanızı tavsiye ederim
264 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı hemen alır almaz okudum ve gerçekten gençlerin sorunlarını eleştirmeden dalga geçmeden anlatmayı başaran az sayıda kitaptan biri.O kadar yapıcı bir anlatımla anlatmış ki bir çok sorunuma cevap buldum.
784 syf.
·26 günde·Beğendi·9/10
Girip bakmak isterseniz blogda yorumu var:
https://yildizyagmuruu.blogspot.com/...k.html#gpluscomments
Hediye edildikten sonra uzun bir süre kitaplığımda okunmayı bekleyen bir kitap oldu ''ADAK'' . Nedeni bana göre ''baş yapıtlar'' dışında Türk yazarlara pek şans vermemem. Daha doğrusu şans verip hep sonunda hüsran yaşamamdı. Son zamanlarda sadece yazılmak için yazılmış o kadar çok kitap var ki! İçlerinden güzellerine rastlamak gerçekten çok zor.
Gelelim Adak'a !
Kısaca konusundan bahsetmem gerekirse; Nehir Efser isminde bir öğretmenimiz adadaki bir okula sürgün ediliyor. Ve tabi bir de ikiye ayrılmış ada halkı var. Bizim gibi normal bir şekilde hayatlarına devam edenler bir de '' eski soy'' dedikleri adanın gerçek yerlileri. Nehir Efser'in bu eski soy tarafından adak olarak adanması ve bunun peşi sıra gelişen olaylardan oluşuyor roman.
İlk başta ada yerlisi kelimesini duyunca benim aklımda hep kızıldereliler canlansa da, okumaya devam ettikçe kitabın bununla hiçbir alakası olmadığını anladım :) Büyük bir önyargıyla başladığım kitabı ilk defa bu kadar etkilenerek bitiriyorum. Özellikle eski soyun inançları ve kitabın kurgusu yorumlarken kelime bulmakta zorlanacağım kadar farklıydı. Hep adada yaşama hayali olan biri olarak bana bile bir acaba ? dedirtti.Aklıma takılan tek nokta sonu oldu. Mutlu soncu olduğum için biraz daha mutlu bitmesini beklediğimden sanırım. Genel itibariyle bir çırpıda bitirdiğim enteresan ve bir o kadar güzel kitap oldu benim için Adak.En yakın zamanda Deniz Erbulak'ın diğer romanlarına da bir şans vermeyi düşünüyorum.
268 syf.
·Beğendi·10/10
Özgenın hıkayesı kaldıgı yerden devam edıyor. Ancak Isın ıle olan arkadaslıgı ne kadar boyle devam edecek. Yenı bır okul, yenı arkadaslar.Bakalım Özgeyı bu sene neler beklıyor.
232 syf.
·25 günde·7/10
Farklı bişeyler okumak istiyordum hani bazen canın hiç birşey yemek istemez farklı tatlar ararsın işte bu kitapla da o şekilde yollarımız kesişti. Öyle aman aman bi beklentim olmadan aldım.

Asosyal bir adam bilgisayar oyunları oynayıp canlı yayınlar yapıyor. Evden çıkma fobisi var. Kız da üst komşusu, aynı apartman yaşayan iki farkl, iki hayatı umursamaz karakter. Anlatım tarzını ilerleyişini çok sevdim. Kısa kısa bölümlerle bi adamın bi kızın gündelik hayatından bahsediliyor, olaylar 3. bir şahısın ağzından anlatılıyor. Tam anlamıyla bir aşk romanı değil bence, aşk deyince tutku, romantizm, bakışmalar, duygusallık falan geliyor aklıma... Bunu beklemeyin bu kitaptan ya da belki kitaplardan çok şey beklemeyelim. Beklentiyi minimumda tutunca daha keyif alıyor insan ;)

Kısa kısa okumalar için de ideal. Yani ben baya aralıklı okudum esasında. Tatile çıkmadan önce başlamıştım ara ara okuyup bitirdim. Tek düze bir hayat olmasına rağmen ilginçtir ama akıcı geldi bana. Öyle güzel anlatmış ki insanların birbirlerini olduğu gibi kabul edip, sevmesini, birlikte yaşayabilmesini evlilikte bile herkesin kendi sınırları olduğunu, özgür olduğunu, saygı duymayı, sevdiğini tel örgüler içine kapatmadan sevmeyi, yıpratmadan/yıpranmadan daha rahat bir ilişki yaşanabileceğini anlatıyor. Diğer yandan da kendinizi sorgulatıyor. Bana faydası bile oldu diyebilirim. Hem çocukları hem eşimi biraz daha gevşettim. Şişştt aman aramızda kalsın duymasınlar :D
352 syf.
·7/10
Kitap güzeldi,güzel olmasına ama beni deli eden tarafları da yok değildi, yazarın kalemi iyiydi fakat şu resmiyet olayını çok fazla abarttığını düşünüyorum, kitaba Ferit bey diye başladık Ferit bey ve Renan hanım olarak bitirdik , bu kadar resmiyet olursa ben nasıl ısınacağım bu karakterlere , onların sıcaklığını nasıl hissedeceğim , ne bileyim, biraz zor oldu, sevemedim ben bu resmiyeti : )

Ferit Yavuz olmasa kitabı bitirebilirmiydim emin değilim , bugüne kadar karşılaşacağınız en patavatsız, en öfkeli, en vurdumduymaz , en kaba, ama bir o kadarda dürüst, tatlı, deli, komik, aşık ve kollarınıza alıp sıkıca sarılmak isteyeceğiniz bir adamla tanışmaya hazır olun : ))

Renan ise zamanında fırtınalı bir gençlik yaşamış şu anda 44 yaşında olan ( ki bu onu Ferit’ten 7 yaş büyük yapıyor ) bir kadın, fakat içinde bulunduğu durum onu hayattan tamamen koparmış, sadece işine ve babasına odaklanmasına neden olmuş, Renan, insanlardan uzak durması ,soğuk davranışları,ukalaca hareketleri,kendini dünya'nın merkezinde zanneden tavırları ve aşırı resmiyetiyle önce Ferit’i sonrada beni delirten bir kadın yada ikimizi de aynı anda delirtmiştir emin değilim : ))

Kitabın sonlarına doğru Renan’ın Ferit’ten uzak durmasının nedenini anladık ki baya sonlara doğru anladık, peki öğrendikten sonra neden hala uzak kaldın adamdan, neden o soğuk resmiyeti, o ruhsuz hallerini devam ettirdin, bari elinizdeki zamanı değerlendirin değil mi yok illa çektirecek Ferit'e hayır çektirdin de ne oldu :(

Çok zor bir aşk,ikisinin de içinde bulundukları durumdan dolayı devam etmesi bir o kadarda imkansız , ama yinede yaşanıyor gerçi öyle beklediğimiz gibi, aşkın, romantizmin, tutkunun, doruklarında olmasa da yaşanıyor, keşke yazar hiç değilse bu anları daha sıcak ve arzulu yazabilseydi..

Kitabın sonunu böyle bekliyormuydum evet, en azından birinin sonu belliydi , ama diğer karakterin sonunu böyle bekliyormuydum asla : (

Bu arada artık Paris Grisi rengini duydukça yada gördükçe bu kitap gelecek aklıma :)

Son sözüm Renan'a " O Kemanı Zamanında Çalacaktın" ....

Yazarın biyografisi

Adı:
Deniz Erbulak
Unvan:
Yazar
Doğum:
1971
Deniz Erbulak, 2007 yılında yazdığı ilk gençlik romanı serisi 14 Yaşında Bir Genç Kızım Ben ile tüm gençlerin kalbini kazanmış bir yazardır. Başarılı kurgusu ve empati yeteneği ile gençlerin gözünden bakabilen ve onların sorunlarını samimi bir üslupla aktaran Erbulak’ın yeni serisi Bu Hayat Benim de, yaptıkları her seçimde kendi geleceklerini kurduklarını fark etmeye başlayan gençlere odaklanıyor ve arkadaşlığın sıra dışı doğasına örnekler veriyor. Doğan Egmont’tan çıkan son kitabı Ölü Bir Kızın Maceraları’nda ise ailesi ile birlikte hayalete dönüşen Gizem’in komik maceralarını anlatıyor.
Ayrıca yazarın yetişkin okura yönelik yazdığı bilimkurgu-macera türündeki romanı Kıyametle Savaşanlar ile farklı iki insanın beklenmeyen aşkını anlatan Aşkın Ötesinde 2011 yılında yayınlanmıştır. Yazarın, Türk Edebiyatında gotik bir örnek yaratma amacıyla yazdığı Adak adlı gerilim romanı ise 2014'te okurla buluşmuştur.

Kaynak: Sosyal Medya

Yazar istatistikleri

  • 18 okur beğendi.
  • 293 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 365 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları