Dirk Cussler

Dirk Cussler

Yazar
7.1/10
7 Kişi
·
33
Okunma
·
1
Beğeni
·
636
Gösterim
Adı:
Dirk Cussler
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 1961
Clive Cussler'ın oğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
608 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Serinin 21. kitabı olmasına rağmen okuduğum biri kitaptır. Konusunun Türkiye'de geçiyor olması dikkatimi çekmişti. Kapağında kullanılan cami ve minare figürü de gayet güzel duruyordu.
Tarih ve maceranın iç içe olduğu bir roman. Yine deniz ile ilgili ilimleri gösteriyor bize Cussler.
Dirk Pitt yaşlanmış hatta oğlu ve kızı bile olmuş. Hikayeye onlarda dahil oluyorlar. Kitapta Türk karakterlerde belli bir yer tutuyor.
Akıcı dili ile hiç sıkılmadığım bir kitap.
528 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Macera yazarı olarak Dan Brown'dan sonra macera ve techno gerilim romanlar yazan Clive Cussler - Dirk Cussler kitaplarını okumayı severim. Hemen hemen bütün kitaplarını okudum. Sonunda hep dünyayı kurtaran bir Amerika ve Amerikalı saçmalığı olsa da heyecanlı sürükleyici değişik konularda bilgide öğreniyorum. Mesela bu kitapta ... atmosfere spreylenebilecek yapay virüsten bahsediyor... yeni bir haber okumuştum
" #Bloomberg : Birleşmiş Milletler Geoengineering (Okyanus Fertilizasyonu ve Havadan Kimyasal Püskürtme) Faaliyetlerinin Paris Anlaşması ile onaylanmış olduğunu belirtti. Anlaşmaya imza atan ülkeler belki bilerek belki de bilmeyerek bu uygulamaları ONAYLAMIŞTIR dedi..."
Bu ve benzeri haberlerin var olduğu ... biyolojik silahların konuşulduğu ... laboratuvarda üretilen virüslerden bahsedildiği ... bir dünyada ... bu konulara değinen kitap bence okunur.
Ayrıca denizaltı... füze ... fırlatma rampası ... gibi konular... Kuzey-Güney Kore ... Japonya... Amerika arasındaki siyasi dengeler ucundan kıyısından Amerika perspektifinden öğrendim
Ben biraz yoğun ürkütücü kaygı verici gündemden uzaklaştım. Okumak isterseniz

Yazarın biyografisi

Adı:
Dirk Cussler
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 1961
Clive Cussler'ın oğlu

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 33 okur okudu.
  • 29 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.