Dirk Cussler

Dirk Cussler

Yazar
7.9/10
22 Kişi
·
55
Okunma
·
1
Beğeni
·
640
Gösterim
Adı:
Dirk Cussler
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 1961
Clive Cussler'ın oğlu
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
608 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Serinin 21. kitabı olmasına rağmen okuduğum biri kitaptır. Konusunun Türkiye'de geçiyor olması dikkatimi çekmişti. Kapağında kullanılan cami ve minare figürü de gayet güzel duruyordu.
Tarih ve maceranın iç içe olduğu bir roman. Yine deniz ile ilgili ilimleri gösteriyor bize Cussler.
Dirk Pitt yaşlanmış hatta oğlu ve kızı bile olmuş. Hikayeye onlarda dahil oluyorlar. Kitapta Türk karakterlerde belli bir yer tutuyor.
Akıcı dili ile hiç sıkılmadığım bir kitap.
528 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
Macera yazarı olarak Dan Brown'dan sonra macera ve techno gerilim romanlar yazan Clive Cussler - Dirk Cussler kitaplarını okumayı severim. Hemen hemen bütün kitaplarını okudum. Sonunda hep dünyayı kurtaran bir Amerika ve Amerikalı saçmalığı olsa da heyecanlı sürükleyici değişik konularda bilgide öğreniyorum. Mesela bu kitapta ... atmosfere spreylenebilecek yapay virüsten bahsediyor... yeni bir haber okumuştum
" #Bloomberg : Birleşmiş Milletler Geoengineering (Okyanus Fertilizasyonu ve Havadan Kimyasal Püskürtme) Faaliyetlerinin Paris Anlaşması ile onaylanmış olduğunu belirtti. Anlaşmaya imza atan ülkeler belki bilerek belki de bilmeyerek bu uygulamaları ONAYLAMIŞTIR dedi..."
Bu ve benzeri haberlerin var olduğu ... biyolojik silahların konuşulduğu ... laboratuvarda üretilen virüslerden bahsedildiği ... bir dünyada ... bu konulara değinen kitap bence okunur.
Ayrıca denizaltı... füze ... fırlatma rampası ... gibi konular... Kuzey-Güney Kore ... Japonya... Amerika arasındaki siyasi dengeler ucundan kıyısından Amerika perspektifinden öğrendim
Ben biraz yoğun ürkütücü kaygı verici gündemden uzaklaştım. Okumak isterseniz
456 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Tipik bir Clive Cussler macerası. Deniz altı, deniz üstü her türlü aksiyon bolca mevcut. Tek dezavantajı, benim gibi neredeyse tüm kitaplarını okumuş olan birini hiç şaşırtmıyor oluşu. Şablon, gidişat hep aynı. Yinede kafa dağıtmak için ve il kez okuyorsanız, oldukça tatmin edici.
608 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Dirk Pitt, Giordino ve Rudi Gunn ile beraber Ege denizinde bir ekolojik çalışma yaparken batık bir gemi ve çeşitli malzemeler bulur. Bunu analiz etmek için İstanbul'a gider ama orada olayların ortasında kalır. Radikal bir adam olan İstanbul müftüsü Battal, Osmanlı soyundan gelen Maria ve Özden Çelik kardeşlerin yardımıyla başbakan adayı olmuştur. Bunun için de radikal örgütler gibi Topkapı Sarayı baskını, El Ezher camisine bombalı saldırı gibi insanları tahrik edecek eylemler yapmaktadır. Dirk'in kızı Summer İngiltere civarında tesadüfen bir adamın elinde olan Manifesto adlı belgenin peşine düşer. Oğlu Dirk Jr. ise İsrail'de Sophie adında bir tarihi eser polisi ile yakınlaşır ama olaylar sonrasında onun hayatını kurtaramaz. Maria en son İsrail'e ait bir tankeri kaçırır ve patlayıcı yüklü olarak Haliç'e sürmeye başlar. Acaba Dirk ve ekibi bu işi engelleyebilecek midir? Ekip halinde toplanan bu büyük aile ve NUMA İsa peygambere ait eşyaların bulunduğu Manifesto ve diğerlerini bulabilecek midir? Summer, kendisinden belgeleri çalan Lannister ile arayı düzeltecek midir? Kıbrıs'ta Roma kadırgası bulunacak mıdır? Keyifle soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Yazarın biyografisi

Adı:
Dirk Cussler
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 1961
Clive Cussler'ın oğlu

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.