1000Kitap Logosu
Elizabeth Gilbert
Elizabeth Gilbert
Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.8
397 Kişi
1.862
Okunma
51
Beğeni
5,2bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı yazar, denemeci, kısa öykü yazarı
Doğum
Waterbury, Connecticut , Abd, 18 Temmuz 1969
Yaşamı
Elizabeth M. Gilbert (18 Temmuz 1969 doğumlu) Amerikalı yazar, denemeci, kısa öykü yazarı, biyografi yazarı, romancı ve Anı yazarı . Yazmış olduğu Pray, Love Eat Aralık (2010) kitabında 2006 yılındaki anılarını yazdı. Ve bu kitabıyla 199 hafta boyunca New York Times Best Seller listesinde kalmayı başardı., Bu kitanı aynı isimler bir film haline de getirilmiştir.
Gamze
Kızların Şehri'yi inceledi.
480 syf.
·
8/10 puan
Yazarın ilk okuduğum kitabıydı aşk türü olduğunu düşünüyorsunuz içerik olarak ama değil ara ara aşk olayları geçiyor sadece. Sonunda anlatılan aşk, kitabın romantik bir kitap olduğu algısı yaratmış. Kitap daha çok tarihsel ve tiyatro ağırlıklı ama bunların dışında epik de denilebilir duygusal da denilebilir. Kitapta en sevmediğim karakter Edna Parker oldu gereksiz abartıldı diye düşünüyorum Vivian Morris’e karşı yaptığı tutumda hoşuma gitmedi feminizm ağırlıklı bir kitaptı bence ama belki de bu ağırlığı göstermek istemediği için yazar orada ters köşe yaptı. Yazar kitabın beğenilmesi için her şeyden faydalanmış o yüzden kitap bitince de beğenmedim demedim. Farklı bir şey okunmak istenilirse tavsiye edilir.
Kızların Şehri
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
İnan Akmugan
Büyük Sihir'i inceledi.
264 syf.
·
2 günde
·
4/10 puan
Bu kitapla ilgili fikirlerim çok karışık. Öncelikle bu kitabı nasıl aldığımı anlatayım, Google'da en iyi yazarlık kitapları diye arama yaptım ve bir kaç tane en iyi 10 yazarlık kitabı listesinde bu kitabı gördüm. Satın aldım ve iki günde okudum. En iyisi eksileri ve artıları ayrı yazmak. Eksileri: - Yazar tam bir yaratılışçı, olağanüstücü. Her şeyi büyülere, perilere, kutsal şeylere dayandırıyor. Fikirlerin kafamızda yaşayan büyülü şeyler olduklarını düşünüyor ve dışarı çıkmak için insanları kullandıklarını iddia ediyor. Eğer biz fikre yeterince önem vermez isek fikir başkasına geçebiliyormuş.. Bundan daha komiği bir fikrinin bir öpücük ile yakın bir arkadaşına geçtiğini iddia ediyor. Şarlatanlık resmen. - Yazarın sürekli yapmacık bir üslubu var bir sayfada cumhuriyetçi, muhafazakar ailesini gururla anlatırken öbür sayfada parantez içinde "ben demokratım" diyebiliyor. Sanırım fazla kitap satmak için herkese hitap etmeye çalışıyor. - Olağanüstücü üslup kitabın heryerine işlemiş. Bahsettiği büyük sihir sanki varmış gibi konuşuyor. Büyük sihir ismini mecazi olarak kullanılmış sanabilirsiniz, alakası yok cidden büyük sihir diye birşeyin insanlara bir şeyler yarattırdığına inanıyor. - daha da kötüsü bilimsel altyapısı olmayan birşeyi savunan tüm şarlatanlar gibi iddiasını kanıtlamak için bir şema kullanıyor. Bir bölümde işin içine bilimi karıştırmaya çalışıyor. Astroloji uzmanları falan da çok sever bu taktiği. -Kitabı yazarı hiç bilmeden aldığım için kitabın kapağında "ye, dua et, sev'in yazarından" ibaresini görünce bir acaba demiştim. Kitabı okuyunca "ye, dua et, evlen" diye bir kitabı olduğunu da öğrendim bu hayatımda duyduğum en itici kitap ismi olabilir. Artıları - Fikirlerin bir süre sonra ilk etkisini kaybetmesi konusunda güzel noktalara değinmiş. - Başarılı olmak, zengin olmak için değil merak için yazılması noktasında fikirleri hoşuma gitti. - Sanatçı arkadaşları üzerinden verdiği bazı örnekler güzeldi. - Vazgeçmeme noktasında verdiği bazı öğütler güzeldi. Sonuç : yapmacık tını ve din ticareti sürekli tadımı kaçırsa da kendimi zorlayıp okudum. Bazen kötü kitaplar da okumak gerekir. Bu kitap bile bana birşeyler kattı. Önerir miyim? inanın bilmiyorum. Not: Kitabın bana hissettirdiklerini yazdım. Herkese farklı şeyler ifade edebilir. Yazdıklarım tamamiyle özneldir.
Büyük Sihir
7.2/10
· 88 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5