Giriş Yap

Elizabeth Gilbert

Yazar
6.8
464 Kişi
Unvan
Amerikalı yazar, denemeci, kısa öykü yazarı
Doğum
Waterbury, Connecticut , Abd, 18 Temmuz 1969
Yaşamı
Elizabeth M. Gilbert (18 Temmuz 1969 doğumlu) Amerikalı yazar, denemeci, kısa öykü yazarı, biyografi yazarı, romancı ve Anı yazarı . Yazmış olduğu Pray, Love Eat Aralık (2010) kitabında 2006 yılındaki anılarını yazdı. Ve bu kitabıyla 199 hafta boyunca New York Times Best Seller listesinde kalmayı başardı., Bu kitanı aynı isimler bir film haline de getirilmiştir.

İncelemeler

Tümünü Gör
456 syf.
·
Puan vermedi
Bunca sevenine, övgüye, ünlülerin yorumlarına, bestseller olmasına rağmen ben sevemedim maalesef. Bir gün bir kadın mevcut hayatından sıkılır. Boşanır, tutkulu bir aşk yaşar, uzun seyahatlere çıkar, uzakdoğuda gurulardan eğitimler alır ve hayatın anlamını arar... Ben kitabı konfor zonundan ayrılarak kendi benliğini geliştirme olarak değil de "rahat batması sendromu" olarak değerlendirdim. Linç yeme pahasına da yorumlarımı yapıyorum️ Evet kitapta güzel psikolojik çözümlemelere yer verilmiş, modern dünyada toplum baskısını hiçe saymış falan ama ben zor okudum hatta filmini izlemeye cesaret edemedim. Neyse sakinim Tavsiye 2/10...
1 yorumun tümünü gör
Reklam
560 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Benim tarzım olduğunu söyleyemem ama hoşlandım kitaptan. Kendin için yaşamak temalı klasik bir öyküsü var. Yer yer sıkıldım ama çok kitap okumayan biri için biçilmiş kaftan olabilir. Alınacak dersler de var üstelik.
Hayatından sıkılarak kendini ve değişik ülkeleri keşfeden gezgin ruhlu özgür Amerikan kadını. Sempatik olmakla geveze olmak arasındaki fark. Sevemedim nasıl bu kadar satmış filme çevrilmiş hala merak ediyorum. Beklentiyle başlamıştım şaşkınım şu an. İlerde beklentisiz tekrar okumayı deneyebilirim.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48