Ye Dua Et Evlen

5,5/10  (8 Oy) · 
61 okunma  · 
5 beğeni  · 
816 gösterim
YE, DUA ET, EVLEN BİR AŞK... İKİ BOŞANMA... BİR EVLİLİK.. Evliliğe küsmüş bir kadın ve bir erkeğin evliliğe giden yolda sıcak ve duygusal aşk hikâyesi BÜTÜN DÜNYA ONU OKUDU, ONU KONUŞTU. 5 MİLYONDAN FAZLA SATIŞIYLA MİLYONLARI KENDİNE BAĞLAYAN YE, DUA ET, SEV KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR! 155 Haftadan fazla New York Times, Amazon ve Barnes and Nobleın çok satanlar listesinde 1 NUMARA Ye, Dua Et, Sevi tüm kız arkadaşlarıma hediye ettim Julia Roberts Tüm dünyada bestseller olan Ye, Dua et, Sev kitabının sonunda Elizabeth Gilbert gönlünü, Brezilyada doğmuş ama Avustralya vatandaşlığına sahip, tanıştıklarında Endonezyada yaşamakta olan Felipeye kaptırmıştı. Sonsuz bir sadakatle birbirine bağlı bu çift, kötü sonuçlanan birer boşanmanın kurbanları olduğundan şartlar ne olursa olsun bir daha evlenmemek için yemin etmiştir. Ama kader, ağlarını örer ve Amerikaya giriş yaptıkları bir anda Felipenin sınır dışı edilmesi planlarını altüst eder. Gilbert, ya evlenip Felipeyi Amerikaya getirecek ya da onu sonsuza kadar kaybedecektir. Söz konusu evlilik olduğunda sadakat, özerklik, gelenek, sosyal beklentiler, eşleri bekleyen sorumluluklar ve en önemlisi boşanma riski göz ardı edilmemelidir. Gilbertın yazmış olduğu bu eser aşkın tüm karmaşıklığına ve sonuçlarına rağmen yaşanması gerektiğinin en güzel örneğidir. Gilbert gibi ilgi çekici bir tarza sahip bir yazar kolay bulunmuyor. New York Times Bu kitapta Goetheden Oscar Wildea kadar herkesi bulabilirsiniz fakat en çok da Gilbertin güçlü sesi aklınızda kalacak. Dallas Morning News Zekice ve mütevazı, eğlenceli, sıcak ve cömert. İşte Ye, Dua Et, Evlenin arkasındaki ses. Gilbertin kitaplarının sonunda onu dostunuz gibi kabul ediyorsunuz.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  345
 • ISBN:
  9786054263578
 • Çeviri:
  Çiğdem Samsunlu
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sultan SALGIN 
20 Eyl 17:21 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 5/10 puan

Ve çiçek kız pembe bir elbise giymek ve çiçekleri taşımak zorundadır.Bir buket çiçek değil,bir sepet gül yaprağı.Pembe gül yaprakları değil,sarı gül yaprakları.çiçek kız gelinin önünde yürüyecek ve sarı gül yapraklarını gelinin önüne serpecek.bunun gibi bir şey olacakmı?"
Evlilik bir insanın yaşamında ki bütün eylemleri içinde diğer insanları en az ilgilnedirendir;buna rağmen diğer insanlar tarafından en çok karışılan eylem de budur. JOHN SHELDEN,1689.

Irem 
31 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum bir kitapta " Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? " diye bir ibare geçiyordu. Buna en güzel örneklerden bir tanesi. Hayatının alt üst olduğunu düşündüğü bir dönemde her şeyi bırakıp yaşamaya hayata yeniden başlayan bir kadının hikayesi. İnsana cesaret veren bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Dilek Aykut 
02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer şu dünyada en çok sevdiğin kişiye veda etmek için sadece iki dakikalık bir zamana sahipsen çok şey söylemek istersin ama doğru kelimeleri bulmak çoğu zaman kolay olmaz .

Ye Dua Et Evlen, Elizabeth Gilbert (Sayfa 39 - Pegasus)Ye Dua Et Evlen, Elizabeth Gilbert (Sayfa 39 - Pegasus)