Fatma Erdek

Yazar 8,6/10 · 239 Oy · 6 kitap · 409 okunma ·  51 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

51 okur beğendi.
239 puanlama · 115 alıntı
0 haber · 3.320 gösterim
409 okur kitaplarını okudu.
187 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
5 okur kitaplarını şu anda okuyor.
7 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Fatma Erdek'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Fatma Erdek'in Biyografisi

Fatma Erdek 1969 yılında Erzurum'un Şenkaya ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise ve yüksek okul eğitimini İzmir'de tamamladı. İzmir'de yaşıyor. 1995 yılında evlendi, 1999 yılında oğlu Ozan dünyaya geldi. 2005 yılında amatör olarak yazmaya başladı. Yazarlığın eğitiminin olamayacağını savunuyor. Herkesin bildiği kelimelerle farklı cümleler kurabilen, özellikle duygulara hitap edebilen yazarlara hayranlık duyuyor. İsimsiz Hikaye adlı ilk roman denemesinin ardından, Hayat Tadında, Kader Çizgisi, Hazan Sarı, Erken Rüya Zamanlar ve nihayet Melekler Zamanı'nı yazdı. Kalfalık döneminin son romanı olarak nitelendirdiği Melekler Zamanı, aynı zamanda ustalık döneminin ilk romanı oldu. 2012 yılının Ocak ayında basılan Melekler Zamanı kısa sürede çok satanlar arasına girmeyi başardı.

Fatma Erdek'in Kitapları Kitap Ekle

8,3/ 10  (54 Oy) ·  99 Okunma
9,0/ 10  (55 Oy) ·  91 Okunma
8,4/ 10  (37 Oy) ·  66 Okunma
9,4/ 10  (12 Oy) ·  16 Okunma
Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
18 Şub 01:51 · Kitabı okudu · Puan vermedi

beni gerçekten sevmiş olsaydı
mutlaka geri dönerdi. Ben ne söylemiş olursam
olayım, bana geri dönerdi O... Demek ki...
Neyse..."

Erken Rüya Zamanlar, Fatma ErdekErken Rüya Zamanlar, Fatma Erdek
kübra aslan, bir alıntı ekledi.
16 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Oysa ne kadar savaştım kendimle , bilsen nasıl unutmak istedim bu ayıbı

Kara Kış Beyaz Düş, Fatma ErdekKara Kış Beyaz Düş, Fatma Erdek
Neşeliyorumlar, bir alıntı ekledi.
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

“En zor olan, kendi fısıltılarını susturmaya çalışmaktır…”

Melekler Zamanı, Fatma ErdekMelekler Zamanı, Fatma Erdek
Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
18 Şub 01:23 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Senin yerinde başkası olsaydı..
Sakın, bir daha söyleme bunu. Benim yerimde başkası olamaz

Erken Rüya Zamanlar, Fatma ErdekErken Rüya Zamanlar, Fatma Erdek
Kadriye Çelebi, bir alıntı ekledi.
13 May 00:02 · Kitabı okuyor · Beğendi

Gözlerindeki gecenin yıldızları yoktu.

Melekler Zamanı, Fatma Erdek (Sayfa 180 - Ephesus)Melekler Zamanı, Fatma Erdek (Sayfa 180 - Ephesus)
Bütün Alıntıları Göster
Özge Uzun, Melekler Zamanı'ı inceledi.
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Konuyu ve karakterleri sevdim. Her ne kadar arada Nesil'i çok şımarık bulsam da. Bir de yazarın neden hep garip isimler kullandığını pek anlamadım tabi. Kitapta rahatsız edici bulduğum şey yazarın bazen fazla süslü bir üslupla yazması oldu. açıkçası süslü cümleler bana hiç bir zaman samimi gelmemiştir. Sadece basit cümlelerle yazılmış basit gerçekler beni daha çok duygulandırırken başka türlüsü yapay geliyor. İster istemek yazarın kitabı süslemek için uğraştığını düşünüyorum. Tabi haksızlık ediyor olma ihtimalim yüksek. Büyük ihtimalle yazarın tarzı bu. Diyaloglar arası uzun, duygusal, süslü paragraflar beni biraz sıktı ve sabırsızlandırdı. Kitap 400 sayfa olarak da yazılabilirmiş diye düşündüm. Tüm bunlarla kitaba haksızlık etmiş olmak da istemem. Kitabın türünün diğer örneklerine göre gerçekten iyi olduğunu düşünüyorum.

Ayşegül Keskin, Emanet'i inceledi.
20 Şub 17:04 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kesinlikle okunması gereken bir kitap , okunması gereken bir yazar. Kitabi elimden bırakmadan 2 gün içerisinde bitirdim. Geçişler, aktarılan duygular çok başarılıydı. Ayrıca konu olarak gerçekten farklıydı.

Ismail Salma, Gece İle Şafak'ı inceledi.
 07 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Gece ile Şafak'ın aralarında geçen ve geçmişlere dayanan bir aşk ikisininde geçmişlerinden gelen ve sırlarının ne zaman su yüzüne çıkacağının merakıyla okudum. Herkesin okuyabileceği bir dili var.

Sevgi Sertel, Emanet'i inceledi.
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaplarımın yorumlarını yapamadım bu ara. Sıra, sıra yorumlara geçelim.

“Emanet” kitabım bitti. Yazarın tüm kitaplarını okudum.
Kalemini, kurgusunu, ve duyguları aktarışını seviyorum.

Emanet, Aşk dan çok, Baba ve Oğullun hikâyesi aslında…

Törenin olduğu topraklarda Ağanın biricik oğlu Berhan, diğer yandan merhametsiz ve zalim Hanım ağanın planları doğrultusunda konağa getirilen kimsesiz Mevsim :(

Törenin acımasızlıkları altında ezilen iki genç yürek, ve sırlarla dolu geçen onca yıl…

Hikayemiz geçmişte (kontakta) yaşananlar ve günümüzde (İstanbul) da ilerliyor…

Diğer yandan Berhan’ın oğlu Cihan ve araya giren ayrılık, nefret dolu yıllar…
Baba Oğullun içler acıtan hikâyesi :(

Berhan Ağanın unutamadığı ve hep sevdiği, tek aşkının o olduğunu bildiği halde, yinede ona yıllarını vermiş, hep sevmiş, vefakâr bir kadın Cemile…

Yıllar sonra ortaya çıkan sırlar…

Yazarın yüreğine sağlık.. Ben yine çok severek okudum. Herkese tavsiye ediyorum.

Nejla GÜNEŞ, Gece İle Şafak'ı inceledi.
10 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Son zamanlardaki en favori yazarlarımdan biri olan Fatma Erdek'in okuduğum üçüncü kitabıydı Gece ile Şafak. Bir çok sosyal kitap ve okuma sitelerinde yorumlarında da yazdığı gibi tıpkı Yeşilçam Filmi tadında başlayan konusuyla okuyucuyu daha ilk sayfalarında kendine bağlayan ve kitap ilerledikçe aksiyon, gizem , aşk ve bir bir açığa çıkan gizli kalmış sırları muhteşem kurgu ile anlatan yazarımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim. 520 sayfa nasıl bitti anlamıyorsunuz bile okurken, o derece yani ... :) Sevdim ben bu OKUNASI kitabı, sevilecek bir Kalem yazdı ne de olsa :)

Elif dereli, Gece İle Şafak'ı inceledi.
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Onlar sevgiyi de, acıyı da birlikte yaşadılar. Büyüklerin dünyasında kötülüğün kurbanı oldular. Ama gene de yıllar ve uzaklıklar kaderin önüne geçemedi ve tekrar birbirlerine aşık oldular. Rolleri farklıydı ama yanyana gene bir oldular. Dolu dizgin bir aşk hikayesi mutlaka okuyun ve okutun.

Ismail Salma, Kara Kış Beyaz Düş'ü inceledi.
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Fatma Erdek kaleminden ilk Gece ile Şafak okumuştum gayet beğenerek okuduğum bir kitap olmuştu. Kara kış beyaz düş ise onun kadar olmasa da gayet okunabilir.

ROMANTİK AŞK, Gece İle Şafak'ı inceledi.
06 May 15:18 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Fatma ERDEK'in kitaplarını okumak istiyordum. Sizlerden okuduğum yorumlarla ilk bu kitabını okumaya karar verip aldım ve zevkle okudum.
Kesinlikle güzel bir kitaptı.
Gece, erkeğin kadında arayabileceği her şey. Güzel, zeki, yetenekli, bir bakışıyla birçoklarını önünde diz çöktürecek bir kadın. Yeraltının önemli isimlerinden Ayhan Çakır'ın ilgisini çekmesi bu sayede uzun sürmüyor ve önemli bir mekan olan Çakırkeyif'de assolist olarak çalışmaya başlıyor. Çakır Gece'yi koruması için Şafak'ı görevlendiriyor.
Tuncay Demirhanlı, Çakır'ın mekanına gittiğinde her zamanki gibi sıradan bir assolist görmeyi bekliyor fakat Gece gibi birinin karşısına çıkması, adeta buz tutmuş kalbinin tekrar atmasını sağlıyor. Hayran kitlesine bir isim daha ekleyen Gece için ise Demirhanlı oldukça tehlikeli bir adam. Çakır'ın Demirhanlı'ya karşı Gece'yi kullanmak istemesi, Şafak'ın eli kolu bağlı kalması, Demirhanlı'nın Gece'ye zaman geçtikçe daha da bağlanması ve Gece'nin gözü kara, pervasızca intikam için birçok şeyi görmezden gelerek tehlikenin tam ortasına balıklama atlaması...
Kitap günümüz ve 1986 arasında gidip geliyordu. Hangi kısımları daha çok sevdiğime hala karar veremedim. Her karakteri ayrı özümsedim, her birinin acısını ayrı yaşadım içimde ama yalan yok en çok içim Mahur'a yandı. Ne bahtsız kızmış ya ne üzüldüm zavallıya. Genç ve her istediğini elde etmeye alışık bir genç adamın bir aileyi nasıl dağıttığı, nasıl canlar yaktığını görüyoruz kitapta. Günümüz bölümlerinden hemen sonra 1986 bölümlerinin olması kitaba ayrı bir heyecan katıyor sanki iki hikaye okuyorsunuz, ikisinde de sonu nereye varıyor olaylar nasıl gelişiyor bilmiyoruz. Kitap o kadar heyecanlı ilerliyor ki, sonra her şey çözülüyor.
Kısaca kitabın sayfalarını hızla çevirip,büyük bir merak ve heyecanla,bir solukta okuyacaksınız eminim. Tek bir sayfasında bile sıkılmadım.
İyi okumalar arkadaşlar.....

Esin Aykan, Melekler Zamanı'ı inceledi.
 23 Nis 11:10 · 10/10 puan

Melekler Zamanı okuduğum tarzların içinden sıyrılarak kendini sevdirmeyi başardı.İçerisindeki kimliklerin hepsi birbirinden özel..
Yusuf Kırımlı babasının dayatmasıyla ailesinden koparılıp -özellikle de bambaşka bir bağla bağlı olduğu ablası Yesra'dan-tarikata gönderilir, şartları zordur en küçük yanlışta küçük yaşına bakılmadan hücreye kapatılır..Askerlikten sonra da bir yolunu bulup kaçar..
Yepyeni bir hayat, yepyeni bir kimlikle düzen kurar kendine,yaşadığı zorlu çocukluk yıllarından sonra haliyle kaskatı bir adam haline gelir..
Artık adı Barlas, gücü yerinde iki evlilik yapmış hepsinin ihanetiyle sonuçlanmıştır..
Kıvrılan yapraklarda sahibi bulunduğu otele çalışmak için gelen Nesil Barlas'ın hayatını değiştirebilmeyi başaracak mıdır?
Daha taksideyken yanından geçen arabadaki adama aşık olur..Barda karşılaşırlar fakat Barlas yüzüne bile bakmaz Nesil'in..
Olaylar yön değiştirip de dikkatini çekmeye çalışan Nesil'in denizde boğulmak üzereyken onu kurtarır Barlas, sonrasındaysa bir şekilde yolunu bulup yakınında olmayı başarır.
Aşka ve sevgiye o denli uzak olan bu adama geri dönüşünde yalnız değildir artık, Ekin'le kapısını çalar Nesil onun öncesindeyse annesi ve babasını gittikleri gezide geçirdikleri kazada kaybeder.Annesine bebek beklediğini söyleyememiştir. Yıkıntılarla geldiği Datça'da sütannesi Efser ve sözünü ettiğim gibi Ekin vardır.
Oğlunun baba sevgisini tatmasını ve de babasını tanımasını ister,konuşmaları sırasında Barlas'ın onu yalancılıkla suçlamaları devam eder ve sütanne devreye girer Barlas'a attığı tokatla onu gerçekle yüzleştirir..
Her şeyin ötesinde yıkıntıların altında kalan çocukluğunu unutamayan Barlas alkol bağımlısıdır.. Bundan kurtulabilecek midir?
Rüyalarında sayıkladığı kız kardeşini bulabilecek midir?

ebru tepe, Kara Kış Beyaz Düş'ü inceledi.
19 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

24 saati bulmadan bitirdiğim bu kitabın dili olukça akıcı. Anlatılan konu düşündürücü ve üzücü. Çok ayrıntıya girilmeden anlatılmış okuyucuya sıkmadan ama bence özellikle son kısımda Güven ve Zeynep'in hissettiği duygulara ağırlık verilebilirdi. Kitapta bir iki yer oldukça duygulandırdı beni ve ağlattı.

Bütün İncelemeleri Göster