Froilan Gonzalez

Froilan Gonzalez

Yazar
8.2/10
5 Kişi
·
16
Okunma
·
0
Beğeni
·
339
Gösterim
Adı:
Froilan Gonzalez
Unvan:
Hukukçu
"Birleşik Devletlere danışıldığını inkar etmek budalalıktır. Ben de budala yerine konulmak istemem, ABD'ye danışıldığını kabul ediyorum."
Che'yi katletme kararı, ta 1960'ta Washington'da alınmıştı.
... halkı bir süre aldatmak mümkündür, halkın bir kısmını sürekli aldatmak da mümkündür ama halkın tümünü sürekli aldatmak mümkün değildir.
" Bizler, devrimciler, insanın fiziksel yaşamının geçiciliğine fakat bir insan tarih boyunca halkları esinlendiren ve onlara klavuzluk eden bir örnek oluşturmuşsa eğer, o insanın miras bıraktığı örneğin, davranış ve düşüncelerin kalıcılığına herkesten fazla inananlarız."
(CHE'nin öldürülmesi) Olayların ABD için büyük önem taşıdığını bildirdi ve Bolivya'ya yardım adı altında gönderilen 460,6 milyon doların, ABD'ye kazandırılan zafer!!! için aslında çok ucuz!!! bir fiyat olduğunu çünkü Vietnam Savaşı'nda bir haftada bu kadar masraf!!! yapıldığını da sözlerine ekledi.
Felsefe Profesörü Alain Badiou, Kolombiyalı Gabriel Garcia Marquez, Arjantinli Julio Cortazar ve Fransız Jean-Paul Sartre gibi saygın aydınlar, daha yüzlerce sanatçı ve yazar, Debray ve arkadaşları için özgürlük istedi.
CIA , Rejis Debray ve Ciro Roberto Bustos'un affedilmesinden yana değildi.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Froilan Gonzalez
Unvan:
Hukukçu

Yazar istatistikleri

  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.