Gérard Bessière

Gérard Bessièreİsa / Beklenmedik Tanrı yazarı
Yazar
8.0/10
6 Kişi
28
Okunma
1
Beğeni
1.170
Gösterim

Gérard Bessière Kimdir?

Papaz olan Gérard Bessière, Tanrıbilim, kutsal kitap yorumlama, felsefe ve İncil dilleri öğrenimi gördükten sonra, uzun süre yaşadığı bölgede (Lot) ruhban sınıfının eğitimiyle ilgilendi. Üniversite cemaatinin ve öğretim üyelerinin rahibi olarak görev yaptı, ardından "İsa'dan beri İsa" dizisini hazırladığı Cerf Yayınları'nda ve La Vie (Yaşam) gazetesinde çalıştı. Aynı zamanda H. Vulliez ile birlikte Notre Histoire (Tarihimiz) dergisini kurdu ve France-Culture radyo kanalından yayımlanan ayinleri yönetti. İsa üzerine araştırma yapmaktan büyük zevk alan Bessière, çoğu Cerf Yayınları'ndan olmak üzere, Jésus est devant (İsa Öndedir), Jésus insaisissable (Anlaşılmaz İsa), Dieu est bien jeune (Tanrı Hâlâ Genç), Le Feu qui rafraîchit (Ferahlatan Ateş) gibi kitaplar yayımladı.
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Okurlar

1 okur beğendi.
28 okur okudu.
11 okur okuyacak.

Gérard Bessière Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
' yere düşüp de ölmeyen buğday tanesi tek başına kalır. Ama ölürse bol ürün verir... Yerden yükseltildigimde herkesi kendime çekeceğim.'
Sayfa 111 - yuhanna BAP 12, 24-32Kitabı okudu
“Bu nasıl biridir ki,rüzgar da, deniz de buyruğuna uyuyor?”
Tarihi Belgeleri Tahrif Ederek İsa'nın İsmini Bazı Belgelere Kaydettiler
Yahudi bilgeliğinin anıtsal derlemesi Talmud'un on beş bin sayfasından sadece on beşi İsa'dan söz eder. Daha çok şarlatanlık suçlamalarıyla doruğa erişen ya da Meryem'in kendisine tecavüz eden Romalı asker Panthera ile birlikte olmasını örtbas etmek üzere bakire olarak doğum yaptığı safsatasının öne sürülmesini şüpheyle karşılayan sayfalardır. Bu deyinmelerin son derece ender olması, sansür uygulandığını gösterir...
Sayfa 141 - 1. baskı - Haziran 2001
Matta 15
"Ağıza giren şey insanı kirletmez. Tam tersine ağızdan çıkan şeydir insanı kirleten.."

Gérard Bessière İletileri

Tümünü gör
ARALIK 2021 "NE OKUDUM BEN"
Son "Dekabrist" :)) ❤ gelsin ARALIK youtu.be/xCkfIj8eabk Long ago, faraway, A blinding fire, Whatever my heart knows,

Gérard Bessière Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
192 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
İsa’yı ve hristiyanlığı anlatan, İsa’nın haksızlığa uğrayışını görsellerle açıklayan bir eser. Bir müslüman olarak diğer düşüncelere ve görüşlere de onların gözünden bakmamız gerektiğini düşüyorum. Bu eser bana Hz. İsa ile ilgili çok şey öğretti.
İsa / Beklenmedik Tanrı
İsa / Beklenmedik TanrıGérard Bessière · Yapı Kredi Yayınları · 200128 okunma
192 syf.
·
Puan vermedi
Farklı bir anlatımi var ama bu anlatım beni boğdu. Çok sıkışık cümleler ve birbirini tekrarlayan kelimeler mevcut. Yine de bir şans verilebilir.
İsa / Beklenmedik Tanrı
İsa / Beklenmedik TanrıGérard Bessière · Yapı Kredi Yayınları · 200128 okunma