1000Kitap Logosu
Gökçen Erdoğan
Gökçen Erdoğan
Gökçen Erdoğan

Gökçen Erdoğan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
73 Kişi
282
Okunma
19
Beğeni
1.534
Gösterim
Unvan
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Cinsel Terapist, Yazar
Ebru
Belki Keşke Neyse'yi inceledi.
325 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Bir jinekolog aynı zamanda cinsel terapist olan Gökçen Hanım bu kitabında kendisine gelen danışanlarının bazısının hayat hikayelerini anlatmış. Okurken bu durumdan daha kötü ne olabilir diyorum bir sonraki yaşanmış olay ondan daha kötü . İnsan yazılanları okurken kurgu olmasını çok istiyor ne yazık ki değil ve halen benzeri olaylar olmakta. Ben her ne kadar bazı yerlerde üzülerek okumuş olsam da kitabı sevdim farklı bir bakış açısı kattı. Kitabın sevdiğim bir yanı da şu; Bazı yerlerde bir kaç satırlık giriş cümleleri bazı yerlerde de sonuç kısımlarda ki cümlelerini çok sevdim çünkü orada yazılan satırlarda kendimi bulduğum , bana moral veren cümleler oldu. Bu nedenden ötürü benim için güzel,farklı bir kitap oldu. Farklı bir bakış açısı katması için herkes okusun derim.
Belki Keşke Neyse
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Aylin
Belki Keşke Neyse'yi inceledi.
325 syf.
·
15 günde
Belki Keşke Neyse Ben kitabı okudum bitti. Ama dışarıda bu yaşamlar hala sürüyor. Okuduğum her yaşam hikayesinden sonra biraz mola verdim. Verdim ki devam edebileyim. Gözyaşlarıma hakim olamadığım, nefesimin kesildiğini hissettiğim, yumruğumu nefretle sıktığım çok an oldu. Korktum, dehşete düştüm aklımın ucundan geçmeyen şeyler gözümün önünden bir yazı olarak geçiyordu. Ben okumaya katlanamazken yaşayanlar buna nasıl katlandı. “İnsanın insana ettiği kötülüklerin sınırı nerede çizildi ya da çizildi mi?” aklımdan hiç çıkmayacak bir cümle... Ama yine okudukça da şahit olduğum durumlardan biri de umudun hep var olduğu idi. Gökçen hoca da aynen böyle söylüyor ve o umut ışığını insanların hayatına bilgisi, tecrübeleri ve şefkatiyle tutuyor. Okuyun sayın okur, duyarsız kalmayalım.
Belki Keşke Neyse
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Deniz Gürçay
Belki Keşke Neyse'yi inceledi.
326 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Sevgili doktorum @drgokcenerdogan’ın gizlikapaklışeyler , sırrakalem ve üçüncü kitabı belkikeskeneyse’yi hiç bitmesin diyerek okudumİçinize işleyecek, belkilerden keşkelere,keşkelerden neyselere uzanan hayatları okurken,kızacak,ağlayacak,bağıracak,lanetler okuyacak,yutkunamayacak,üzülecek,şaşıracak,hayret edecek,korkacak,kaygılanacak,umut edecek,çözümüde varmış diyerek,aynı durumdayım veya aaaa arkadaşımın başında-komşumdan biliyorum diyeceğiniz ve yok artık böylesi dedirten hayatlar kaleme alınmış. Bu kitapta anlatılanların hepsi gerçek ve düşündürücü.Hayatta hiçbir şey çözümsüz değil diyor yazarımız.Umut hep var,yeter ki,maskelerimizden arınıp,kendimize ve karşımızdakine dürüst olalım.Sonra işi bilen deneyimli ellere,işin uzmanına kendimizi bırakalım.İlerde belki,keşke,neyse dememek içinHocam kaleminize sağlık.Anlaşılmadığına inanan insanlara bu kitap umut olacak ve yüreğe dokunacak. Okumayanlara tavsiye ederim. “Sabır ve sevgiyle aşılır engeller.” ”Tazelenmiyor güven.” ”Eninde sonunda unutursunuz başkalarını,zor olan kendini hatırlamasıdır insanın.Gücünü hatırlaması,insanlığını hatırlaması,kadınlığını hatırlaması,hayatı hatırlaması zordur.” okudumbitti drgökçenerdoğan belkikeşkeneyse panamayayincilik psikoterapiöyküleri çözüm mutlaka vardır
Belki Keşke Neyse
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
11