Harvard Business Review

Harvard Business Review

Yazar
7.9/10
128 Kişi
·
383
Okunma
·
62
Beğeni
·
3895
Gösterim
Adı:
Harvard Business Review
Unvan:
Yazar
Unutmayın ki, kendi gelişiminizde en önemli faktör, bizzat sizsiniz.
Geri bildirimlerden bir şeyler öğrenmeye azmettiyseniz sizi kimse durduramaz.
Duygusal dayanıklılığı yüksek kişiler üç ortak karakter özelliği sergiliyor: Gerçeği olduğu gibi kabul ediyorlar; hayatın anlamlı olduğuna dair ,dört elle sarıldıkları birtakım değerlerle desteklenen güçlü bir inanç besliyorlar; doğaçlama haraket etmek konusunda esrarengiz bir beceriye sahipler. Tökezleyip yere yığıldıgınızda ,bu özelliklerin sadece bir veya ikisiyle bile tekrar ayağa kalkabilirsiniz.
ACC, özdenetim merkezi. Yani kişinin dikkatini bilinçli bir şekilde belli bir noktaya yöneltmesi, davranışlarını belli bir biçimde ayarlaması, münasebetsiz şekilde ayağını sallamaması, farklı stratejiler arasında kolayca değişiklik yapabilmesi hep bu bölgenin sorumluluğunda.
Harvard Business Review
Sayfa 38 - Harvard Business Review Press
Mesela "harika görünüyorsun" gibi bir iltifat "bugün gözlerin ışık ışık saçıyor" cümlesi kadar etkili olamaz. Böyle söyleyebilmek içinse o anda ve orada bulunmanız gerekir.
Harvard Business Review
Sayfa 28 - Harvard Business Review Press
Hayatta hepimizin yapabileceği tercihler vardır. Yenilirken bile. Sağlığınızı , sevdiklerimizi , işimizi kaybedebiliriz ama yinede birçok şeyi kurtarmak mümkündür. Başarıyı veya başarısızlığı bizim için başkası tarif etmez. Bunu yapmak bizim görevimizdir. Kimse bizden ellerimizle teslim etmediğimiz sürece haysiyetimizi alamaz. Biz istemezsek kimse umudumuzu ve gururumuzu yok edemez. Biz vazgeçmediğimiz sürece yaratıcılığımızı ,hayal gücümüzü ve becerilerimizi kimse öldüremez. Pes etmezsek kimse ayağa kalkmamızı engelleyemez.
128 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel faydalı bir kitap. Bir çok bilimsel çalışmalara yer verilmiş. Bilim insanlarının bu konudaki maskelerine de yer verilmiş. Sıkıcı değil keyifli bir armoni oluşturulmuş. Tavsiye ederim. İyi okumalar. Var olun
230 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap içinde bulunduğumuz çağı anlayabilmemiz için çağın koşullarını anlatıyor. Gerçekçi ve mücadeleci olmalıyız. Bunınla birlikte psikolojimizin nasıl işlediğini de bilmeli kişiliğimizi dikkate almalıyız diyor yazar. İyi okumalar. Var olun
232 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel faydalı ve farkındalık oluşturan bir eser olmuş. Bilimsel çalışmalar ve makalelerle desteklemiş Okurken elinizden bırakamıyorsunuz. İyi okumalar. Var olun.
232 syf.
·4 günde·9/10
Yapay zekayı çok farklı alanlardan örneklerle basit bir şekilde anlatan bu kitabı çok sevdim. Okunan her makale farklı bir bakış açısı katıyor insana.
242 syf.
·Beğendi·9/10
Eğitici bir kitap olmuş. Okurken çok da keyif aldım bilimsel çalışmalarla desteklenmesi kitabı daha da eğlenceli bir hale getirmiş Yüreği sızlıyor insanın. Okurken elinizden bırakamıyorsunuz. İyi okumalar. Var olun.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı çok beğendim. İnsan doğasını anlamaya yönelik oldukça faydalı bilgiler içeriyor. Duyguların insanları nasıl yönettiğini ve duygularını yönetenlerin başarılarını bulabileceğiniz bir kaynak. Son yılların eğilimini yansıtan kitap duygunun da insan üzerinde ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Size duygularınızı nasıl yoneteceğinizi öğretiyor. Insanlarla iletişim kuran herkes okumalıdır.
176 syf.
·8/10
Geneli 2005 yılında yayınlanan dergiden alınan 8 adet makalenin yer aldığı kitapta performans artırma ve performans takibi ile ilgili çözümler yer almakta. Özellikle Robert Simons ve Bill Fischer'in yazılarını çok beğendim. Virtüöz ekiplerin kuruluşu, muhteşem stratejiler elde etme ve performansı üstlere çekme konusunda güzel deneyimler öğretiyor. HBR kitaplarının bir çoğu zaten kalitelidir. İş yönetim anlamında en iyi kaynaktır.
258 syf.
·5 günde·5/10
Kitap liderlikle ilgili 10 makaleden oluşuyor. Kitap güzel ama örneklendirmeler fazla uzun ve örneklerde çok fazla yabanci isim var bu yönü beni biraz sıktı ama genel olarak liderde bulunmasi gereken herşey verilmiş
128 syf.
·44 günde·Puan vermedi
#mindfulness kavramıyla 2 yıl önce tanıştım. Bu kitap daha çok iş dünyasında mindfulness ı nereye koyacağımıza dair rehberlik ediyor. İşinizi yaparken mindful mu yoksa mindless mi çalıştığınızı farkediyorsunuz.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir hevesle sabaha kadar bitirdim aslında.Güzel fikirler özellikle kafanızda oluşanları etiketlemeniz onlara esir olmamamız ayrıca değerlerin önemi gibi.Fakat gördüm ki batı dünyasını yine biz kurtaracağız hiç birbirimizi mindfulness diye kandırmayalım bu bildiğiniz tasavvuftur sufi nefesidir.Batı dünyası bu duygusal çöküşünü engellemek için çözümü din değiştirmiyim de budizm meditasyonunu günlük rutinime ekleyeyim demiş.Her zaman savunduğum kalkınma Türk Harsı Batı Tekniği.İşte o hars batıyı da bu zor durumdan kurtaracaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Harvard Business Review
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 62 okur beğendi.
  • 383 okur okudu.
  • 30 okur okuyor.
  • 751 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.