Harvard Business Review

Harvard Business Review

YazarDergi
7.4/10
40 Kişi
·
71
Okunma
·
21
Beğeni
·
1.539
Gösterim
Empati kolay birşey değildir. Koruduğunuz kişileri çok iyi anlamanızı, bu konuda samimi bir çaba sergilemenizi gerektirir.
"Çoğu organizasyon, birbirleriyle iyi geçinen insanlardan proje ekiplerini kurmayı yeğler. Sonuç vasatlıktır. Bu kalıbı çok sık görürüz."
176 syf.
·8/10
Geneli 2005 yılında yayınlanan dergiden alınan 8 adet makalenin yer aldığı kitapta performans artırma ve performans takibi ile ilgili çözümler yer almakta. Özellikle Robert Simons ve Bill Fischer'in yazılarını çok beğendim. Virtüöz ekiplerin kuruluşu, muhteşem stratejiler elde etme ve performansı üstlere çekme konusunda güzel deneyimler öğretiyor. HBR kitaplarının bir çoğu zaten kalitelidir. İş yönetim anlamında en iyi kaynaktır.
324 syf.
·31 günde
Bu kitapta hem kendilerini hem de şirketlerini değişime hazırlamak isteyen yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılayacak stratejik fikirler yer almaktadır.
Yönetim alanının en etkili uzmanlarının Harvard Business Review'den derlenen 10 makalesi, değişimle başa çıkmak zorunda olan her yönetici için altın değerinde bir kitaptır.
İyi okumalar.
172 syf.
·8/10
HBR bu sefer değişik bir yazı dizisini ele almış, işe girip başarılı olmaktan daha çok, işler tersine döndüğünde ya da yaptığın iş sorgulanmaya başladığında yapılabileceklere yönelmiş. İçinde 8 adet makale var. Ben Janet Banks ve Ronald A. Heifetz'in yazılarını beğendim. Karşı ateş açmak ve dayanıklılık konularına değinilmesi çok ilginçti, iş dünyasında hiç bilinmeyen noktalara değinilmiş.
258 syf.
·5 günde·5/10
Kitap liderlikle ilgili 10 makaleden oluşuyor. Kitap güzel ama örneklendirmeler fazla uzun ve örneklerde çok fazla yabanci isim var bu yönü beni biraz sıktı ama genel olarak liderde bulunmasi gereken herşey verilmiş
224 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Kitap 3 bölümden oluşmaktadır:
- Kendinizi Yönetin
- Ekibinizi Yönetin
- İşinizi Yönetin
Harvard ismi geçtiği için bilimsel bir kitap zannetmiştim. Her bölümde 50 tavsiyeden oluşan bir kişisel gelişim kitabı karşıma çıktı.
Kişisel gelişim kitabı olsa da yer yer önemli bilgiler vermektedir.
Hayırlı okumalar...
232 syf.
·21 günde·Beğendi·9/10
Gerçekten bi bestseller serisi . İnsan yönetimi adına bugüne kadar keşfedilmiş tüm davranış dizilerini ve karşı davranışları belirtmişler. Çok iyi.
176 syf.
·6/10
HBR Serisinin tüm kitapları çok özenli ve yenilikçi. Bu kitapta da kendinizi işinize tam verimle nasıl verirsiniz onu anlatıyor. 8 adet makale yer alıyor. En iyisi İnsani An İş Başında yazısı ile Edward Hallowell'e ait bence. Çalışırken stresten uzaklaşıp, odak noktanızı bulamıyorsanız, yardımı olacaktır bu serilerin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Harvard Business Review
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 71 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 185 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.