Hasan Arif

Hasan Arif

Yazar
7.8/10
46 Kişi
·
225
Okunma
·
2
Beğeni
·
2.079
Gösterim
Adı:
Hasan Arif
Unvan:
Yazar
Bak ben nasıl hemen yanı başındayım hissediyor musun nefesimi yanı başında öksürsem duyarsın sesimi dokunsam buz gibi tenimle sımsıcak tenine ürperirsin
Yani düşünsene bir bakmışsın yanındayım bir Bakmışsın yanımdasın aracısız, vasıtasız , ortamsız cennette gibi yani ...
"Haykırmak istiyorsun sonsuzluklara doğru: 'Sevgim kadar saf.. Sevgim kadar temiz.. Sevgim kadar yüce bir sevgi istiyorum!'
Bulamıyorsun!"
Resulallah(s.a.v) şöyle buyurmuştu : "Eğer kırk tane kızım olsaydı birbiri peşinden hiç bir tane kalmayana kadar onları osman 'la evlendirirdim " demişti.
304 syf.
"Aşkı bilmeden aşk anlatılmaz.
Aşk, herkesin bildiği bir kelime...
Ama herkesin hissettiği bir duygu değil... " sade ve akıcı anlatımıyla kısa sürede keyifle okudum.
304 syf.
Hiç âşık oldunuz mu? 
Sevdiniz, sevildiniz mi hiç?
Aşkı biliyor musunuz? 
Aşkı yaşamak ister misiniz?
Öyleyse bu kitap tam size göre..
Aşkı bilmeden aşk anlatılmaz. Aşk, herkesin bildiği bir kelime.. Ama herkesin hissettiği bir duygu degil. 
Şems-i Tebrizi'nin aşkı anlatılıyor bu kitapta.. Daha önce onlarcası anlattı.. Her anlatan, kendi aşk anlayışını anlattı.. Kimi Şems-i Tebrizi'yi Mevlana'nın aşığı gördü. Kimi kendine aşık. Kimi Allah aşkından bahsetti, kimi ise iğrenç arzularına Şems-i Tebrizi ile Mevlana aşkında temeller arada..
Ama o bir güneşti.. O bir Şems'ti.. Aşkın nasıl olduğunu henüz bilmiyorsan bu kitap sonrası öğreneceksiniz. 
Hiç âşık oldunuz mu?
Okuyun, âşık olacaksınız..
Kime mi? 
Tabii ki biricik aşkınıza...
304 syf.
·Puan vermedi
şems-i tebrizi ve mevlana arasındaki muhabbeti en güzel anlatan eserlerden biri olduğunu düşünüyorum.. okunması bizleri artı bir şeyler katacak eserlerden olduğunu ayrıca belirtmemde fayda vardır bence..
304 syf.
·7 günde·7/10
Daha önce birçok yerde mevlana Ve şems ‘in hikayesini okumuştum. Özde biraz nacizane neyzenlik olmasından kaynaklı belki bilmiyorum ama Mevlana hep ilgimi çekmiştir.. Kaligrafi yaptığım çoğu eserimin köşesinede kondururum bir semazencik mutlaka.. Belki ben çok sevdiğim için Mevlana’yı ,tasavvufi eserleride ilgiyle okurum hep..içindeki bir öykü,bir yaşanmışlık beni başka yerlere alır götürür çünkü.. insan yakın olduğu duyguya kapılıverir kontrolsüzce..
304 syf.
·5 günde·Beğendi
Şems ve Mevlana denince okuduğum uö birçok kitap arasında yer alıyor. Şems'in kendisine dair bir kitap. Bazı yerlerde dili ağır geldi fakat genel havası iyi bir kitaptı
304 syf.
·Beğendi·7/10
Hasan Arif hocam kitapta Hz. Şemsi Tebrizi’yi konuşturuyor. Olaylar Şemsi Tebrizi‘nin ağzından anlatılıyor. Kitaba -Aşka var mısın?- diye giriş yapmış. Bu aşk hikayesini okumak için cesaret testi yapıyor adeta. Bu bölüm beni meraklandırdı ama bu kadar abartı da noluyor dedim. İnşallah okuduğuma pişman olmam diyerek başladım okumaya. Şemsi Tebrizi kendi aşkını anlatırken okuyucuya da aşkım diye sesleniyor. Her sayfada size aşkım diye hitab ediyor. Başlarda yadırgadım hatta bırakmayı bile düşündüm ama alıştırdı kendisine mübarek (:
304 syf.
·6/10
Ne zaman Hz. Mevlana ve Şems-i Tebrizi hakkında bir kitaba denk gelsem hemen alır okurum. Çünkü Hz. Mevlana'nın akıl hocası, "Şemseddin" yani "Dinin Güneşi" diye adlandırılan Şems-i Tebrizi'nin hayatını daha çok merak ederim.

Kitap genel olarak güzeldi. Hz.Mevlana ve Şems'in asırları aşan dostluğu çok güzel işlenmişti. Her şey iyiydi hoştu ama yazarın her sayfada iki üç defa aşkım diye hitap etmesi bi yerden sonra gına getirdi.

Okumayı düşünen herkese keyifli okumalar.
304 syf.
·Puan vermedi
Böyle güzel bir konuyu daha farklı bir dille anlatabileceğini düşündüm. Gereksiz aşkım, sevgilim kelimeleri güncel aşk kitaplarında yok olma duygusu verdi. Bence bu konuyu anlatmak bu kadar basit olmamalı...
304 syf.
·14 günde
"Sen yokken bir yanıyor bir donuyorum...Sen yokken bu cihanda ben dört mevsimi birden yaşıyorum...(syf 193) …"Şems-i tebrizi ve mevlana arasındaki muhabbeti en güzel anlatan eserlerden biri olduğunu düşünüyorum.. Olaylar gayet akıcı geldi zaten kısa kısa anlatımlarla sıkmayan bir kitap.Kitapla ilgili eleştirilerim; okuyucuya aşkım diye hitap etmesi ve gereksiz aşkım, sevgilim kelimeleri güncel aşk kitaplarında yok olma duygusu vererek kitabın ilahi duygusal tınısını sulandırıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hasan Arif
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 225 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 74 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.