Giriş Yap

Hasan Arif

Yazar
7.6
62 Kişi
357
Okunma
3
Beğeni
2.819
Gösterim
336 syf.
·
10/10 puan
Dostumuzla beraber, yaralanır kanarız, Her nefeste aşk ile yaratanı anarız. Erenler meydanına, vahdet ile gir de gör, Kırk budaklı şamdanda kırkımız bir yanarız. Edep, erkâna bağlıdır, ayağımız başımız, Güllerden koku almıştır, toprağımız taşımız. Soframızda bulunan, lokmalar hep helâldir, Yiyenlere nur olur, ekmeğimiz aşımız.
Hacı Bektaşı Veli'nin 14 Mesajı
8.7/10 · 18 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
304 syf.
·
109 günde okudu
·
3/10 puan
Ben 1000 kitabı kullanmadan önce farkı eserlerde okudum mevlana ile ilgili şems ile ilgili ikisinin muhabbetini anlatan kitapları ancak bu kiyap bilgilendirici bunu inkar edemem fakat çok sıkıldım çok zorlandım hala tam olarak nedenini bilemiyorum aslında farklıda bir uslubu var sanki br muabbetin içindeymişsin gibi bir akışı var kitabın ama ben bir türlü ilerleyemedim öyleki neredeyse yarım bırakacaktım
Aşkın Son Nefesi
7.6/10 · 305 okunma
352 syf.
·
1/10 puan
İslam hakkında yazılan kitaplar fantastik roman havasında olamazlar. Bu ciddi bir iştir. Nedense o kadar fazla gereksiz bilgi içeren, kaynaksız yazılmış kitap var ki.. İslami yada İslam alimleri hakkında iyi araştırma yapmadan bir kitap alırsanız eğer kitabı okurken bir Marvel senaryosu okuduğunuzu zannedebilirsiniz. İslam hakkında yazılan bir kitap gerçekten uzak, kaynaksız be sadece akıl ile yazılmış olamaz.. Bu kitabı ben, gerçekten uzaktayken çok uzun zaman önce okumuştum. O zaman hayranlıkla okuyup öneriyordum ama bugün net bir şekilde söyleyebilirim ki bu bilgi kirliliğinin içinde iyi araştırma yapmadan bu tarz kitapları okumayız. Sonuç olarak bu kitap, sizi gerçekten çok uzağa, bir ütopyaya götürebilir. O yüzden kaynaksız yazılan İslami kitapları yada kaynaksız olan İslami bilgileri araştırın.
Evliyalar ve Kerametleri
6.0/10 · 34 okunma
304 syf.
Bir güneşti o....
Hiç âşık oldunuz mu?  Sevdiniz, sevildiniz mi hiç? Aşkı biliyor musunuz?  Aşkı yaşamak ister misiniz? Öyleyse bu kitap tam size göre.. Aşkı bilmeden aşk anlatılmaz. Aşk, herkesin bildiği bir kelime.. Ama herkesin hissettiği bir duygu degil.  Şems-i Tebrizi'nin aşkı anlatılıyor bu kitapta.. Daha önce onlarcası anlattı.. Her anlatan, kendi aşk anlayışını anlattı.. Kimi Şems-i Tebrizi'yi Mevlana'nın aşığı gördü. Kimi kendine aşık. Kimi Allah aşkından bahsetti, kimi ise iğrenç arzularına Şems-i Tebrizi ile Mevlana aşkında temeller arada.. Ama o bir güneşti.. O bir Şems'ti.. Aşkın nasıl olduğunu henüz bilmiyorsan bu kitap sonrası öğreneceksiniz.  Hiç âşık oldunuz mu? Okuyun, âşık olacaksınız.. Kime mi?  Tabii ki biricik aşkınıza...
Aşkın Son Nefesi
7.6/10 · 305 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
301 syf.
·
7 günde okudu
·
Beğendi
·
8/10 puan
“Hiç aşık oldunuz mu?” Diye başlayıp bütün kitap boyunca size aşkım diye seslenen bir kitap. Daha önce Mevlana’yı anlatan kitaplar okumuştum. Onlarda hep Şems-i Tebriziden bahsederdi. Ama tam olarak hiç anlatılmazdı. Bu kitapta direk Şems-i Tebrizi’yi anlatıyor. Tüm kitap onun ağzından yazılmış. Benim gibi Şems-i Tebrizi’nin kim olduğunu merak edenlere tavsiye edebiliceğim çok güzel bir kitap.
Aşkın Son Nefesi
7.6/10 · 305 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
16 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14