Helene Wecker

Yazar 8,3/10 · 46 Oy · 1 kitap · 89 okunma ·  4 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

4 okur beğendi.
46 puanlama · 11 alıntı
0 haber · 1.143 gösterim
89 okur kitaplarını okudu.
80 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
6 okur kitaplarını şu anda okuyor.
6 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Helene Wecker'in Biyografisi

Helene Wecker Chicago’da doğdu. Minnesota’da Carleton College’ı bitirdikten sonra Columbia Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi gördü. Golem ve Cin yazarın ilk kitabıdır.

Helene Wecker'in Kitapları Kitap Ekle

8,3/ 10  (46 Oy) ·  89 Okunma
Yasemin A., bir alıntı ekledi.
15 Nis 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Niye anlamıyorsun? İnsanların kötülük yapması bir nedene değil, ufacık bir mazerete bakar!

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 250 - Doğan Kitap)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 250 - Doğan Kitap)
merve, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2015

Bazen insanlar sırf sahip olamadıkları için bir şeyleri istiyorlar. Herkes elindekini paylaşmayı teklif etse bile, sadece kendilerinin olmayan payı isterler herhalde.

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 310)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 310)
merve, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2015

Sonra günün birinde bizi anladığını düşündüğümüz biriyle karşılaşırız. Onun yüzü gülünce bir anlığına da olsa yalnızlığımızı unuturuz.

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker
merve, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2015

Kaçırdığın bir nokta var, o da yalnızlık. Etrafımız ne kadar kalabalık olursa olsun hepimiz öyle ya da böyle yalnız varlıklarız.

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker
glbanu, bir alıntı ekledi.
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açlıktan ölen birinin yemek istemesi yanlış olabilir miydi?

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 79)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 79)
merve, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2015

Adem'le Havva utanarak çıplaklıklarını gizlemek için saklandılar. Kabil kardeşini kıskandı, sonunda isyan etti ve onu vahşice öldürdü.
Bu insanların hayatları, arzularını başkalarından gizleyen etrafındaki insanların hayatlarından ne kadar da farklıydı. Rabbi'nin ona dediklerini hatırladı sonra : İnsanları düşüncelerine göre değil, yaptıklarına göre yargılamalıydı...

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker
Büşra, bir alıntı ekledi.
29 Ara 2017

Tanrı seni Siyon ve Kudüs'ün yas tutanları arasında olmakla mükafatlandırsın. Dayısının arkadaşıyla kapıda konuşurken dudaklarından dökülen bu kalıplaşmış başsağlığı cümlesini son bir iki günde o kadar çok duymuştu ki,artık sinirini bozmaya başlamıştı.Neden ''Siyon ve Kudüs'ün yas tutanları arasında'' diye soruyordu kendi kendine.Neden ''tüm dünyanın yas tutanları arasında'' değil?Ne kadar dar görüşlü ve bencilce bir temenniydi.Sanki şimdiye dek dünya üzerindeki tek önemli kayıp, çok eski yüzyıllarda yıkılan Kudüs Tapınağı'ydı,diğer tüm kayıplar ise onun önemini hatırlatan önemsiz olaylardan ibaretti.

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 255)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 255)
Büşra, bir alıntı ekledi.
29 Ara 2017

Kendisine çizilmiş bu hayattan biraz olsun kaçabilmek için,babasının kütüphanesinde cilt cilt sıralanan,egzotik diyarlar ve kadim medeniyetlere dair hikayelerin anlatıldığı,aklını başından alan dergilerin içinde kaybolup özgürlük ve macera fantezileriyle avunuyordu.

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 155)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 155)
Gözde Çolakoğlu, bir alıntı ekledi.
22 May 22:38 · Kitabı okuyor · Beğendi

Kaşıntıya katlanmak yerine, onu yok edene dek kaşınmak daha doğruydu.

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 202 - Doğan Kitap)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 202 - Doğan Kitap)
Büşra, bir alıntı ekledi.
29 Ara 2017

Bütünüyle yabancı olduğu dindar insanlara ihtiyacı yoktu.Ona ''dinsiz yeğen'' dercesine göz ucuyla attıkları bakışları görebiliyordu.Bırakayım,yargılasınlar, diye düşündü

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 255)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 255)
Bütün Alıntıları Göster

Helene Wecker kitap incelemeleri

Gamze Sel, Golem ve Cin'i inceledi.
07 Şub 23:14 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Doğrusunu isterseniz sizlere bu kadar müthiş bir kitabın yorumunu yapacağım için acayip heyecanlıyım :)
Kitabın tanıtımı yapıldığından beri konusu beni öyle içine çekmişti ki kitap çıkar çıkmaz hemen almıştım. 32 lira bayıldım yani yanlış olmasın -_- ( d&r'da daha sonra 9,90 düşmesi ise hiç hoş değildi hani!)
Yazar iki farklı kültürü öyle güzel harmanlayıp, ortak bir paydada buluşturmuş ki.. Kendisini ne kadar övsem az kalır.
Yalnızlığı canına tak eden Otto, Yehudah Schaalman'a gidip kendisine kilden kadın yapmasını söyler. Nasıl özelliklere sahip olması gerektiğini belirtir. Ve Golem bu şekilde doğar. Ama o daha önce yaratılan diğer Golem'ler gibi değildir.. Otto, müstakbel gelini ile gemiye atlar ve rüyalar ülkesi Amerika'da yeni bir başlangıç arayışına çıkar. Ancak gemide Golem'i canlandırdıktan kısa bir süre sonra ölür. Ve böylece Golem, sahipsiz bir şekilde Amerika topraklarına ayak basar. Herkes onu dul olarak görüp üzülürken aslında o daha birkaç gün önce canlanan tabiri caizse bir bebektir. Kısa bir olay sonunda Haham Rabbi ile tanışır ve hayatını bir şekilde rayına oturtmaya başlar.
Gelelim diğer karakterimize. Bin yıldır bir ibriğe hapsedilmiş bir cin. Ama nasıl hapsedildiğini hatırlamaz. Ve kalaycı sayesinde ibrikten kurtulur ve yine onun sayesinde o da gözlerini açtığı bu yeni dünyaya ayak uydurmaya çalışır..
Ve ikilimiz birbirleriyle karşılaşır.. Haa sanmayın öyle pat diye birbirlerine çarpıp karşılaşıyor ve aşık oluyorlar. Asla! Yazar olayları o kadar harika bir şekilde işlemiş ki kitabın başlarında karşılaşabileceklerini düşünen ben bile yazarın karşılaşmalarını uzatmasına hak verdim..
Kitap bu seneki favori kitaplarımdan biri oldu. Bitmemesi için gerçekten çok uğraştım. Dedim hergün bir bölüm oku, araya kitap sok.. Ama maalesef bitti yine de :/
Yazar döktürmüş resmen. Deborah Harkness'ten sonra bu sene bir muhteşem yazar daha keşfetmenin keyfini yaşıyorum. Birde düşünün bu kitap yazarın ilk kitabı hani! Ne kadar özenle, titizlikle hazırlandığı o kadar belli ki..
Kitabın sadece 2 karakter üzerinde dönmemesi ise kitabı daha cazip kılan şeylerden biriydi. Yani bir sürü yan karakter vardı ve siz okuduktan sonra hiçbirisi için 'ee keşke bunu yazmasaymış, bu karakteri eklemesi saçma olmuş' gibi bir cümle kurmazsınız..
Unutmadan eklemek lazım. Çevirmene de özeni için ayrı bir teşekkür ediyorum. Ah ah son zamanlarda öyle berbat çeviriler okuyoruz ki sadece hızlı kitap basayım daha çok para kazanayım kafasında olan yayınevleri yüzünden..
Demem odur ki okuyun kesinlikle, tavsiye ederim!!

Miray Doğan, Golem ve Cin'i inceledi.
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tatildeyken okuduğum ve çok zevk aldığım bir kitaptı. Sizi edebi terimler yormayan adeta bir film izler gibi akıcı ve yalın bir dili var. Fantastik kitap sevenlerin eminim çok hoşuna gidecektir. Kahramanlarımız bir cin ve bir golem...Bu iki farklı varlığın hayatı anlama ve insanlar gibi olabilme çabası sizin kendi yaşamınızı da sorgulamaya götürecek zaman zaman....

mustafa tamer akder, Golem ve Cin'i inceledi.
05 Kas 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

kitabın kurgusal olarak güzel bir kitap ana karakterlerden cinin duygusal gelgitlerini çok yansıtmamış biraz daha yüzeysel geçmiş gibi geldi ama golem karakterini çok güzel betimlemiş ismini de ayrı bir incelikle seçmiş akıcılık konusunda sıkıntı çekilmeyecek kitaplardan biri edebi bir tat yerine yeni karakterlerle tanışmak için okunması gereken güzel bir kitap

Tuba Paçacı, Golem ve Cin'i inceledi.
14 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Helene Wecker - Golem ve Cin
Sayfa sayısı:640
Tür:Roman, Fantastik
▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
Korkunç güçlere sahip bir büyücü tarafından, yalnızlık çeken bir adam için kilden yapılmış bir golem...

Ve bin yıllık esaretinden uyanan bir cin... Bu iki olağanüstü varlığın yolu 1899 yılında New York'ta kesişir. Farklı olmaktır onların kaderi... Hikâyeleri herkes gibidir aslında, kendini farklı ve yalnız hisseden her insan gibi...

Ve tehlike, onlar için sadece bir adım ötededir hep.

Golem ve Cin iki ayrı kültürün efsanelerinden besleniyor ve zengin anlatımı sayesinde okuru ilk sayfadan itibaren içine alıyor. 2013 yılının en iyi kitapları listelerini altüst eden bu roman Türkiye'de de çok sevilecek.
▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
Kitap yalnız bir adamın, lanetli (sayılır) bir büyücüden bir golem istemesiyle başlıyor. Adam golemi çıktıkları gemi yolculuğu sırasında uyandırıyor ancak, belki dakikalardır hayatta olan golem ne olduğunu anlayamadan sahipsiz kalıyor ve koca dünyayla bir başına savaşmak zorunda kalıyor. Diğer tarafta da yıllarca bir testide hapsolmuş bir cin, testiden çıktığında içinde bulunduğu dünya hakkında hiç bir fikri yok, cinin de bu şekilde özgürlüğe kavuşması ve bu iki doğaüstü yaratığın yollarının kesişmesi üzerine harika bir kitap. Biraz kalın ama eğer bu tarz kitapları seviyor iseniz tek solukta okunabilir benim sadece bir gün sürdü okumam. Yazarın bilgisi bayrak astıran cinstendi kitap boyunca, Süleyman'ın cinleri kullanışından bambaşka güzel detaylara. Fantastik olmasına karşı, uçarı olmayan bir kitap. Farklı olma çabalarıyla beyni yormadan ve buna çabalamadan farklı olmayı başarabilmiş yazar. Beklentimin üstündeydi, farklı dinlerin kültür potporisi, oturmuş karakter geçmişleri, masalsı anlatımın konuya verdiği esrarengiz hava ve çok güzel detaylarıyla bayılarak okudum kısacası. Spoiler vermemek çok zor o yüzden genel üzerinden bayıldım, harika diyebiliyorum affola. Tavsiyemdir.

İyi Okumalar!

#books #book #bookstagram #bookie #bookish #booking #golemvecin #helenewecker #dk #doğankitap #kitap #read #okumahalleri

Burcu, Golem ve Cin'i inceledi.
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

bu kitaptan aklımda kalan başarılı bir olay örgüsüyle işlendiği oldu. çok fazla karakter yoktu yalnız yine de yoğundu. golem ve cin merkeze alınarak alt metinde inanç, doğruluk, aşk sadakat gibi kavramlar sorgulanıyor. beni çok etkilemedi kitap. yazarın anlatımını olağanüstü bulmadım. yer yer konuyu uzattığı da olmuş

Hüseyin Düver, Golem ve Cin'i inceledi.
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kolay okunan iyi bir kitaptı. Kitapta iki farklı dinden ögeler birleştirilmiş ve bunu yaparken iki farklı kültür de anlatılmış. Cinler direk kurandaki haliyle değil daha ziyade batıya da ulaşan binbir gece masallarındaki cinlere benziyor. Ayrıca dünyayı hayatı anlamaya çalışırken golemle birlikte dünyayı tanıyor yer yer tanrıyı dini de sorguluyoruz.

http://kanvekuller.blogspot.com.tr/...ne-golem-ve-cin.html

Gözde Uysal, Golem ve Cin'i inceledi.
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ortaokuldan sonra ilk defa fantastik türde bir kitap okudum.Günlük işlerimden vs. dolayı 10 günden fazla sürede okumuş olsam da açıkçası kitap beni içine almayı başardı.Benim için keyifli bir okuma oldu. Güzel bir hikaye arıyorsanız okumanızı tavsiye ederim. Ama yoğun duygular ve düşünceler dolu kitap arıyorsanız bunu kendinizi dinlendirmek istediğiniz bir zamana saklayın derim.

İlknur Yalvaçlı, Golem ve Cin'i inceledi.
11 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9 günde

Kitabi okumadan önce golem hakkında bir bilgim yoktu, bu sayede golemle ilgili mitolojileri araştırarak bilgi sahibi oldum. Fantastik ve büyülü öğeler barındıran ve mitolojiden beslenen sıradışı bir kitap. Sayfa sayısı çok olmasına rağmen okurken olay akışlarının aksamadan birbirine bağlanması, bir çırpıda okunmasına olanak tanıyor. Edebi bir yetkinlik aramaksızın hoş vakit geçirmek adına okunabilecek güzel bir kitaplardan biri.

Elif Küçükler, Golem ve Cin'i inceledi.
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Beğenerek okuduğum bir kitaptı.Golem Cin'e karşı çok soğuktu çoğu yerde tamam insan değilsin ama mahkeme duvarı olmana da gerek yok.Cin'in hikayesini ilgiyle ve severek okudum favori karakterim Cin :-) Kitabı bitirince sanki bitmemiş başka kitapta devam edecek gibi hissettim.Bakalım araştırıcam...