Golem ve Cin

8,2/10  (37 Oy) · 
64 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.471 gösterim
Korkunç güçlere sahip bir büyücü tarafından, yalnızlık çeken bir adam için kilden yapılmış bir golem...

Ve bin yıllık esaretinden uyanan bir cin... Bu iki olağanüstü varlığın yolu 1899 yılında New York'ta kesişir. Farklı olmaktır onların kaderi... Hikâyeleri herkes gibidir aslında, kendini farklı ve yalnız hisseden her insan gibi...

Ve tehlike, onlar için sadece bir adım ötededir hep.

Golem ve Cin iki ayrı kültürün efsanelerinden besleniyor ve zengin anlatımı sayesinde okuru ilk sayfadan itibaren içine alıyor. 2013 yılının en iyi kitapları listelerini altüst eden bu roman Türkiye'de de çok sevilecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  640
 • ISBN:
  9786050919233
 • Çeviri:
  Can Yapalak
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Miray Doğan 
16 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Tatildeyken okuduğum ve çok zevk aldığım bir kitaptı. Sizi edebi terimler yormayan adeta bir film izler gibi akıcı ve yalın bir dili var. Fantastik kitap sevenlerin eminim çok hoşuna gidecektir. Kahramanlarımız bir cin ve bir golem...Bu iki farklı varlığın hayatı anlama ve insanlar gibi olabilme çabası sizin kendi yaşamınızı da sorgulamaya götürecek zaman zaman....

mustafa tamer akder 
05 Kas 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

kitabın kurgusal olarak güzel bir kitap ana karakterlerden cinin duygusal gelgitlerini çok yansıtmamış biraz daha yüzeysel geçmiş gibi geldi ama golem karakterini çok güzel betimlemiş ismini de ayrı bir incelikle seçmiş akıcılık konusunda sıkıntı çekilmeyecek kitaplardan biri edebi bir tat yerine yeni karakterlerle tanışmak için okunması gereken güzel bir kitap

Burcu 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9 günde · 8/10 puan

bu kitaptan aklımda kalan başarılı bir olay örgüsüyle işlendiği oldu. çok fazla karakter yoktu yalnız yine de yoğundu. golem ve cin merkeze alınarak alt metinde inanç, doğruluk, aşk sadakat gibi kavramlar sorgulanıyor. beni çok etkilemedi kitap. yazarın anlatımını olağanüstü bulmadım. yer yer konuyu uzattığı da olmuş

Hüseyin Düver 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kolay okunan iyi bir kitaptı. Kitapta iki farklı dinden ögeler birleştirilmiş ve bunu yaparken iki farklı kültür de anlatılmış. Cinler direk kurandaki haliyle değil daha ziyade batıya da ulaşan binbir gece masallarındaki cinlere benziyor. Ayrıca dünyayı hayatı anlamaya çalışırken golemle birlikte dünyayı tanıyor yer yer tanrıyı dini de sorguluyoruz.

http://kanvekuller.blogspot.com.tr/...ne-golem-ve-cin.html

Gözde Uysal 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 7/10 puan

Ortaokuldan sonra ilk defa fantastik türde bir kitap okudum.Günlük işlerimden vs. dolayı 10 günden fazla sürede okumuş olsam da açıkçası kitap beni içine almayı başardı.Benim için keyifli bir okuma oldu. Güzel bir hikaye arıyorsanız okumanızı tavsiye ederim. Ama yoğun duygular ve düşünceler dolu kitap arıyorsanız bunu kendinizi dinlendirmek istediğiniz bir zamana saklayın derim.

İlknur Yalvaçlı 
11 Ağu 11:11 · Kitabı okudu · 9 günde

Kitabi okumadan önce golem hakkında bir bilgim yoktu, bu sayede golemle ilgili mitolojileri araştırarak bilgi sahibi oldum. Fantastik ve büyülü öğeler barındıran ve mitolojiden beslenen sıradışı bir kitap. Sayfa sayısı çok olmasına rağmen okurken olay akışlarının aksamadan birbirine bağlanması, bir çırpıda okunmasına olanak tanıyor. Edebi bir yetkinlik aramaksızın hoş vakit geçirmek adına okunabilecek güzel bir kitaplardan biri.

Elif Küçükler 
12 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Beğenerek okuduğum bir kitaptı.Golem Cin'e karşı çok soğuktu çoğu yerde tamam insan değilsin ama mahkeme duvarı olmana da gerek yok.Cin'in hikayesini ilgiyle ve severek okudum favori karakterim Cin :-) Kitabı bitirince sanki bitmemiş başka kitapta devam edecek gibi hissettim.Bakalım araştırıcam...

Kitaptan 7 Alıntı

Yasemin A. 
15 Nis 20:11 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Niye anlamıyorsun? İnsanların kötülük yapması bir nedene değil, ufacık bir mazerete bakar!

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 250 - Doğan Kitap)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 250 - Doğan Kitap)

Bazen insanlar sırf sahip olamadıkları için bir şeyleri istiyorlar. Herkes elindekini paylaşmayı teklif etse bile, sadece kendilerinin olmayan payı isterler herhalde.

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 310)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 310)

Kaçırdığın bir nokta var, o da yalnızlık. Etrafımız ne kadar kalabalık olursa olsun hepimiz öyle ya da böyle yalnız varlıklarız.

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker
glbanu 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Açlıktan ölen birinin yemek istemesi yanlış olabilir miydi?

Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 79)Golem ve Cin, Helene Wecker (Sayfa 79)

Sonra günün birinde bizi anladığını düşündüğümüz biriyle karşılaşırız. Onun yüzü gülünce bir anlığına da olsa yalnızlığımızı unuturuz.

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker

Adem'le Havva utanarak çıplaklıklarını gizlemek için saklandılar. Kabil kardeşini kıskandı, sonunda isyan etti ve onu vahşice öldürdü.
Bu insanların hayatları, arzularını başkalarından gizleyen etrafındaki insanların hayatlarından ne kadar da farklıydı. Rabbi'nin ona dediklerini hatırladı sonra : İnsanları düşüncelerine göre değil, yaptıklarına göre yargılamalıydı...

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker
Hüseyin Düver 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Bu insanlar dünyanın ilk insanlarıydı. Yaptıkları her eylem aldıkları her karar tam anlamıyla yeni daha öncesinde emsali olmayan şeylerdi. Başvuracakları geniş topluluklar ya da nasıl davranmaları gerektiğiyle ilgili örnek alacakları kimseler yoktu. Onlara yanlışı değil doğruyu seçmelerini söyleyen Yaratıcıları vardı yalnızca. Onlar da çocuklar gibi başlarındaki büyüğün emirleri kendi istekleriyle çeliştiğinde zaman zaman onu dinlememeyi seçmişler. Böylece yaptıkları her şeyin bir sonucu olduğunu öğrenmişler.

Golem ve Cin, Helene WeckerGolem ve Cin, Helene Wecker