İsmail Gökçe

İsmail Gökçe

Yazar
8.4/10
8 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
691
Gösterim
Evet, bugünün gençleri Hz. Ebu Bekir'in sadakat ve teslimiyetine, Hz. Ömer'in adalet ve tavizsizliğine, Hz. Osman'ın haya ve cömertliğine, Hz. Ali'nin de iman, ilim, irfan ve cihad aşkına sahip bulunmalıdır.
Gerçek tevbe, söz ile affedilmeyi istemekle birlikte içine düşülen günahlardan dolayı büyük bir ızdırap duyma, yapılan hatalardan da büyük bir pişmanlık hissi içinde olmaktır.
Kitap, dergi, gazete gibi araçlar, bilgi aktarmakla kalmaz, aynı zamanda yön verirler. Özellikle günümüzde bu araçların ahlâkın bozulması yönünde teşvikçi olduğunu unutmamalıyız.
Bugünün genci yarının yaşlısı olduğundan, ihtiyarlık çağında saygın bir hayat sürmesi, gençlik döneminde büyüklere hürmetli olmasından geçmektedir.
“Cehennemlik olup da kendilerini dünya gözüyle görmediğim iki güruh vardır. Biri yanlarında bulunan sığurkuyruğu gibi kamçılarla insanları döven zalim bir güruhtur. Diğeri ise, giyinmiş oldukları halde çıplak görünen ve diğer kadınları kendileri gibi giyinmeye zorlayan ve başları deve hörgücüne benzeyen kadınlardır. İşte böyleleri cennete giremeyecek ve onun kokusunu dahi alamayacaklardır. Halbuki onun kokusu nice uzak mesafelerden alınabilecek keyfiyettedir.”
Hadis-i Şerif
(Müslim, Cennet 52)
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmail Gökçe
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.