James Greer

James Greer

Yazar
6.4/10
15 Kişi
·
31
Okunma
·
1
Beğeni
·
642
Gösterim
Adı:
James Greer
Unvan:
Amerikalı Romancı, Senarist, Müzisyen, ve Eleştirmen
Doğum:
Boston, Amerika Birleşik Devletleri
Sevdiğin biri öldüğünde zamanla onu unutmaya başladığın, anıların bulanıklaştığı ve acının körelip hissedilmez hale geldiği yalan.
Kurt'ün gülmesinin en ilginç yanı ona çok yakışması ve onu bir zamanlar sık sık ve kolaylıkla gülen biriymiş gibi göstermesiydi.
James Greer
Sayfa 27 - Aylak Kitap
Anıları eşelemek beni acıtıyor, öfkelendiriyor ve ağzımda garip bir tat bırakıyor...
çünkü insan ancak önem verdiği şeyleri fark eder ve fark ettiği şeyleri önemser.
Sadece başkalarıyla konuşmayı sevmeyen ama zamanla bunun gerekli bir şey olduğunu görerek, gerçek arkadaşlıklar kurmak zorunda kalmak şartıyla toplumsal ilişkilere girmeyi kabul eden bir kızdım; o kadar.
Okudugum en kotu kıtaptı belkı de... Yazarın cok ıyı betımle gucu var ancak Kurt Cobaın'den esınlenerek bır hakıye yazmak ıstemıs hıkayeler kopuk. Her bolumu farklı bır karakterın agzından anlatmıs ancak bu karakterın hangısı oldugunu bıle anlayamıyorsun. Bu romanı alırken Kurt Cobaınle ılgılı anılar okurum. Bıyografı tadı alırım sanmıstım. Ama yanılmısım maalesef. Kıtabı begenmedım okunmasını da tavsıye etmıyorum.
Kurt'dan nerede bahsedecek diye 50'lere kadar geldim ama bir yere kadar.Sonra dayanamadım.Yazar Kurt'dan çok kendinden bahsetmiş.Katlanamadım ve yarım bıraktım artık.Şu birkaç yıl içinde de tekrar okumaya cesaret edebileceğimi sanmıyorum.
Bu kitabı Kurt Cobain’in hayatının son yıllarını okumak için almıştım. Kitap birkaç karakterin ağzından anlatılıyor ve maalesef hikayenin yarısından sonra kimin anlattığı zar zor anlaşılıyor. Kitapta bana göre oldukça fazla betimlemeler vardı ve bu betimlemeler bir süre sonra beni zorlamaya başladı ve kitaptan kopardı.
Kitabı Kurt Cobain hakkında diye almama rağmen kitabın %50-55’inin farklı karakterlerin yaşadığı olayları anlattığını söyleyebilirim. Kitapta okuduğuma sevindiğim bir kaç şey var bunlarda oldukça az. Açıkçası kitabı okurken çok zorlandım ve bitmesi için çok çabaladım. Kurt Cobain’i içeren bir kitap olduğu için ve birazda olsa Kurt Cobain hakkında yeni şeyler öğrettiği için 6 puan verdim.

Yazarın biyografisi

Adı:
James Greer
Unvan:
Amerikalı Romancı, Senarist, Müzisyen, ve Eleştirmen
Doğum:
Boston, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.