James Greer

James Greer

Yazar
6.3/10
17 Kişi
·
44
Okunma
·
2
Beğeni
·
699
Gösterim
Adı:
James Greer
Unvan:
Amerikalı Romancı, Senarist, Müzisyen, ve Eleştirmen
Doğum:
Boston, Amerika Birleşik Devletleri
Sevdiğin biri öldüğünde zamanla onu unutmaya başladığın, anıların bulanıklaştığı ve acının körelip hissedilmez hale geldiği yalan.
Komik bir şey söylediğimdeki gülüşünün yavaş yavaş kaybolurken yüzünde bıraktığı gölge çok acıtıyor. Tekrar gülene kadar çırpınıyorum, sonra o gülüş de soluyor. Gülümsemesini daimi kılabilsem, benim olur mu?
James Greer
Sayfa 184 - Aylak Kitap
Kütüphaneciliği seçtim; çünkü satıcılıktan nefret ediyorum ve kitapçılarda çalışırsan yapmak zorunda olduğun şey de o. Kitapçıları da denedim. İyi yanı, milyonlarca kitabın arasında olmak. Kötü yanı, onları satmak zorunda olmak. Edebiyatı değil kütüphaneciliği seçtim; çünkü kitaplara dair kuramlardan da nefret ediyorum. Her tür aracılıktan ama özellikle değerli gördüğüm şeylerle -ki bunların sayısı çok az- ilgili olanlardan hiç hazzetmem.
O gece - ilk kez- olağandışı bir şey oldu: Kurt güldü. Ona o kahkahayı kimin -ya da neyin- attırdığını bilmiyorum. Belki bu yüzden olay gözümde daha da müthiş bir şekle büründü: Kurt' un başını arkaya atıp kahkahasını koyvermesi (orada olsaydınız ne demek istediğimi anlardınız), gırtlağından gelen o tuhaf ama bir o kadar da doğal ses -sanki bedeni herhangi bir fiziksel eylemde bulunması imkansız, eğri büğrü, kırılgan bir iskeletten, bir kahkaha makinesine dönüşmüş gibi bir gülüş. Kurt'un gülmesinin en ilginç yanı on çok yakışması ve onu bir zamanlar sık sık ve kolaylıkla gülen biriymiş gibi göstermesiydi.
James Greer
Sayfa 27 - Aylak Kitap
240 syf.
·2/10
Okudugum en kotu kıtaptı belkı de... Yazarın cok ıyı betımle gucu var ancak Kurt Cobaın'den esınlenerek bır hakıye yazmak ıstemıs hıkayeler kopuk. Her bolumu farklı bır karakterın agzından anlatmıs ancak bu karakterın hangısı oldugunu bıle anlayamıyorsun. Bu romanı alırken Kurt Cobaınle ılgılı anılar okurum. Bıyografı tadı alırım sanmıstım. Ama yanılmısım maalesef. Kıtabı begenmedım okunmasını da tavsıye etmıyorum.
240 syf.
·6/10
Bu kitabı Kurt Cobain’in hayatının son yıllarını okumak için almıştım. Kitap birkaç karakterin ağzından anlatılıyor ve maalesef hikayenin yarısından sonra kimin anlattığı zar zor anlaşılıyor. Kitapta bana göre oldukça fazla betimlemeler vardı ve bu betimlemeler bir süre sonra beni zorlamaya başladı ve kitaptan kopardı.
Kitabı Kurt Cobain hakkında diye almama rağmen kitabın %50-55’inin farklı karakterlerin yaşadığı olayları anlattığını söyleyebilirim. Kitapta okuduğuma sevindiğim bir kaç şey var bunlarda oldukça az. Açıkçası kitabı okurken çok zorlandım ve bitmesi için çok çabaladım. Kurt Cobain’i içeren bir kitap olduğu için ve birazda olsa Kurt Cobain hakkında yeni şeyler öğrettiği için 6 puan verdim.
Kurt'dan nerede bahsedecek diye 50'lere kadar geldim ama bir yere kadar.Sonra dayanamadım.Yazar Kurt'dan çok kendinden bahsetmiş.Katlanamadım ve yarım bıraktım artık.Şu birkaç yıl içinde de tekrar okumaya cesaret edebileceğimi sanmıyorum.
235 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Kitap bir genç kadının not defterlerinden oluşturulmuş. Çok fazla betimleme bulunuyor. Ara söz ve parantezlere de bolca yer verilmiş. Şiirsel bir düz yazı olan bu kitap benim çok hoşuma gitti. Kurt Cobain'in hayatı değil de yoğun olarak ölümünü üzerine yazılmış. Yazılanlar Kurt Cobain'in kendini öldürtme anını gözünüzün önünde canlandırıyor. Bir nevi cinai roman olarakta geçen bu kitap aklımda soru işaretleri de bıraktı. Ancak beni derinden etkiledi. Tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
James Greer
Unvan:
Amerikalı Romancı, Senarist, Müzisyen, ve Eleştirmen
Doğum:
Boston, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.