1000Kitap Logosu
Jan-Philipp Sendker

Jan-Philipp Sendker

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
730 Kişi
2.262
Okunma
55
Beğeni
4.805
Gösterim
Unvan
Alman Yazar,Gazeteci
Doğum
Hamburg, Almanya, 1960
Yaşamı
Sendker 1960 yılında Almanya'da doğdu.1990-1995 yılları arasında Amerikada yaşamaya başladı daha sonra 1995-1999 Asya muhabiri oldu Amerika'ya başka bir ziyaretinden sonra Almanya'ya geri döndü. Şuan Potsdam da yazar olarak hayatına devam etmektedir.
320 syf.
·
4 günde
·
6/10 puan
Çok çok daha iyi olabilirdi. Yazarın hayalgücü yazım yeteneğinden çok daha başarılı, orası kesin. Ayrıca Koridor Yayınları'nı neden sevmediğimi hatırladım, kötü çeviri, sıfır düzelti. Timsah yerine krokodil yazmalar, başkarakterin hikaye için çok önemli olan doğum gününü bir yerde Aralık bir yerde Kasım yazmalar... Kitaplara yazık ediyorsunuz gerçekten, bu kadar zor bir şey değil. Kitaba gelince de, hikayeyi beğendim ama karakterlerle bağ kuramadım. Dediğim gibi, çok daha iyi olabilirdi. Birkaç yıl önce okumuş olsam çok beğenirdim ama şu anki durumda oldukça eksik geldi. Yazarlar bir durumu anlatırken her şeyi söylediklerinde pek bir anlamı kalmıyor. Vermek istediği mesajları sürekli açıklamış, bunu da kitabın yazarın ilk kitabı olmasına bağlayabiliriz sanırım. Her şeye rağmen okuduğuma mutluyum. Reading slump'tan çıkmak için süper bir seçenek olabilir. Okumayı sevmeyen arkadaşlarınıza alabilir, onların kitap okumayı sevmesini sağlayabilirsiniz.
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Okuyacaklarıma Ekle
15
320 syf.
·
9/10 puan
Uzun zamandır merak ettiğim bir kitaptı. Ve tahmin ettiğim gibi beni yine esir etti. İlk 150 sayfa kadar kafamı biraz karıştırmadı değil. Tam hikayeye adapte olamadım fakat sonrasında öyle bir açıldı ki elimden bırakamadım Elbette hüzünlü bir hikayeydi. . Julia, üniversiteden mezun olduğu günün ertesinde babası ortadan kaybolmuştur ve bütün araştırmalara rağmen ne ölüsü ne de dirisi bulunmuştur. Bir gün annesinin bulup kendisine verdiği; babasının Mi Mi adında bir kadına yazdığı fakat göndermediği bir mektubu okur. Babasının başka bir kadın için mi onları terkettiğini öğrenmek üzere mektuptaki adrese doğru yola çıkar. Orada kendisinin yolunu gözleyen tanımadığı yaşlı bir adamla karşılaşır. Bu adam kendisi hakkında her şeyi, en önemlisi de babası ile Mi Mi nin tüm hikayesini bilmektedir. Julia, ilk başta hiç güvenmediği bu adam ile konuşmak istemez fakat adam babasının yerini tek bir şartla söyleyecektir. Eğer babasının doğduğundan beri yaşadığı her şeyi sonuna kadar dinlerse sonunda gerçeğe ulaşacaktır. Hikayemiz bu şekilde başlıyor. Julia’nın babası Tim Win ile Mi Mi nin küçüklükten beri yaşadıkları ve bugünlere nasıl geldiklerini anlatıyor. Her bir hikayeyle Julia babasının bilmediği başka bir yüzüyle karşılaşır. Sonuna doğru gerçekler ise yürek burkan cinstendir . Tim Win ile Mi Mi’nin yaşadıkları sizi öyle bir sürüklüyor ki, hem mutlu ediyor hem de hüzünlendiriyor.
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Okuyacaklarıma Ekle
15
320 syf.
·
16 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Zamanın su gibi aktığını söyleyerek ve düşünerek etrafımıza bakmayı ve görmeyi erteliyoruz. Kitapta farketmeden geçtiğimiz her şeyin kokuların dahi tasviri çok belirgin.Duygularin derinliği,biriyle bütün olabilmenin anlamı...Uzakken bile yakın olabilmek...İnsanda acımadan çok saygı ve güzel bir tat bırakan bir kitap.Çok beğendim.
Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler
Okuyacaklarıma Ekle
11