Jane Jensen

Jane Jensen

Yazar
7.5/10
22 Kişi
·
44
Okunma
·
4
Beğeni
·
773
Gösterim
Adı:
Jane Jensen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Palmerton, Pensilvanya, Amerika Birleşik Devletleri, 28 Ocak 1963
Sevilen ve onurlandırılan sen
Asilce düşmüş ölülerin yanına uzanasın
Yine yeraltında
Cehennem krallarının tahtlarında oturduğu
O lordlar hisarında
Jane Jensen
Sayfa 505 - Aeschlus
648 syf.
·9/10
Kitabı isminden bağımsız, sırf Jane Jensen yazdı diye almıştım. Gabriel Knight oyun serisini yaratan bu kadından kötü bir şey çıkmaz diye düşünüyordum. İlk bölümlerde bilim soslu klasik bir macera romanı (Olasılıksız/Dijital Kale gibi belki) okuyacağımı düşünüyordum. Daha sonra Kabala, Paralel Evrenler derken olay iyice bilim kurguya döndü. Güzel de oldu. Karşınıza kolay okunur bir şey çıkmıyor ve bundan zevk alıyorsunuz. Bazı yerler zorlama gibi gelse de, genel olarak hayal kırıklığına uğramadığımı söyleyebilirim. Sonuçta zekice kurgulanmış bir kitap ve ben böyle kitapları seviyorum.
648 syf.
Jane Jensen'in yaklaşık 600 sayfalık kitabını kısa sürede bitirdim. Auschwitz zulmünü yaşamış dahi fizikçi-haham Kobinski'nin kitabının ve içinde yer alan sırların peşinde bir maceraya şahit oluyoruz bu kitapta. Kitap hakkında detay vermek istemiyorum ki büyük bir merakla okuyun. Söyleyebileceklerime gelirsek: iyilik ve kötülüğün aslında nelerden güç aldığını ve aralarında nasıl bir denge olduğunu düşündürdü bana. Bu kavramlara dışarıdan bir güçle müdahale edebilir miyiz? Edebilseydik neler olurdu? Beyin jimnastiği yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum bu kitabı.
648 syf.
·Beğendi·10/10
Aşık olduğum sayılı kitaplardan. kütüphaneden alıp okuduğuma pişman oldum . kitaba öylesine bağlandımki son cümleyi okumak istemedim. Kütüphaneye geri vermek canımı çok sıkmıştı. Kesinlikle alıp rafınıza koymaya değer bi kitap. Fantastik, hayal gücü, günümüz insanların yargıları ve olasılıklar içinde kendinize yer bulabilirsiniz
648 syf.
·7 günde·1/10
İlk bölümü eksikleriyle, güzellikleriyle okuduk derken ikinci bölümde hayattan soğudum. Reading slump kıyılarında gezindim durdum ki bu bana çok nadiren olur. Kitabı okumamak için bahaneler üretirken dedim artık şunu okuyup bitireyim, yarıda bırakmamak için istemeye istemeye okudum.

Kitap o kadar mı kötüydü derseniz, kötü değildi belki ama ben hiç beğenmedim, okurken sıkıldım, saçma buldum ve kandırılmış hissettim. Kitabın adı Dante Denklemi ama kitapta Dante'nin adı bir kez geçiyor ve içeriği Dante'den tamamen bağımsız. Kitabın başındaki Dante Çarkı'nı araştırdım ama bir şeye rastlamadım internette. Kitaptaki diğer bir çok şeyi de araştırdım ve hiçbirinin Dante'yle ilgisini öğrenemedim. Dante için bu kitabı alıp Dante'den tamamen bağımsız bir şey okumak bende kazıklanmışım duygusu oluşturdu.

Yazar güzel bir şeyler yapmaya çalışmış ama yapamamış, bence. Ben kitabı beğenmedim, belki güzeldir ya da siz çok beğenirsiniz ama ben sevmedim. Bu kadar sıkılmasaydım puanım daha yüksek olurdu. Çünkü ben okurken kolay sıkılan bir okur değilim.

Tamamı için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...en-kitap-yorumu.html
648 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
yazar olarak çok begendim...konu farklı karakterlerle dağılmadan ilerliyor...

insan düşünmeden edemiyor

ya bu dünyadaki korkularımız diğer tarafta cehennemimizi oluşturuyorsa ?
648 syf.
·Beğendi·10/10
Bugüne kadar ki okuduğum en iyi bilimkurgu romanı diyebilirim ki abartıya kaçmadan incelenirse yazarın yaratmış olduğu evren teorinden sonra dünyada ki iyilik oranı %10 kötülük oranı ise %90, kitabın interntte ki pdf lerinin olmayışı ve basımının durmuş olması ayrı bir üzücü

Yazarın biyografisi

Adı:
Jane Jensen
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Palmerton, Pensilvanya, Amerika Birleşik Devletleri, 28 Ocak 1963

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 44 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.