Jeff Cox

Jeff Cox

Yazar
8.4/10
73 Kişi
·
166
Okunma
·
2
Beğeni
·
983
Gösterim
428 syf.
·Beğendi·9/10
Endüstri mühendislerinin, işletme sahiplerinin ve yöneticilerin mutlaka okuması gereken bir kitap olarak bilinir. Bu sebepten okuyup pişman olmadığım bir kitap. Japonca muda dedikleri israflardan kurtularak üretimde verimi artırmak için ufkunuzu genişletecek nitelikte bir roman.
428 syf.
·17 günde·7/10
Üretimin tamamen dışında olduğum halde imalat stratejilerini roman örgüsü içinde son 100 sayfaya kadar ilgi ve merakla okudum. Lakin son bölümde roman örgüsünden çıkıp mesleki uzmanlık ve tecrübe gerektiren anlatım algılama kapasitemi zorladı. Üretim aşamasına uzak olsak da tüketim kısmında hepimiz üretimle ilişkiliyiz. Bu anlamda dağarcığıma çok şey kattı elbette.
Endüstri mühendisliğine hitap eden güzel bir kitap.Mesleki anlamda insana bir çok şey katan sıkmadan öğreten yaşamın içinde gösteren bir kitap.Okumakta geç kalmış olsam da
428 syf.
·Beğendi·9/10
İyi bir yöneticinin iş hayatı ve aile hayatını nasıl dengede tutabileceği anlatılmaktadır. Alex Rogo'nun 3 ay içerisinde fabrikasını kapatılmaktan kurtarması gerekmektedir. Alex fizik hocasının yardımı ile şirketin geleneksel üretim anlayışının sorgulanması sağlanmıştır. Bu sırada Alex'in eşi ile ilgili problemleri çözmesi gerekmektedir.
428 syf.
·Beğendi·10/10
Endüstri mühendisi olduğum için bir kez daha tebrik ettim kendimi bu kitapla birlikte :) Üretimin içinde olan herkes okumalı. Ben okumak için geç bile kalmışım :(
428 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Üniversiteden bir hocamın bir mühendisin mutlaka okuması gereken kitapları listesindeydi, gerçekten de doğru bir niteleme olmuş kitap için. Üretim ve endüstri alanında çalışan, çalışmak isteyen meslektaşlarıma bir çok şey katacağından eminim. Baş kahramanımız Alex bir fabrika müdürüdür ve fabrika gün geçtikçe zarar ederek kapanmaya gitmektedir. Bağlı olduğu holding kendisine 3 ay süre verir durumu düzeltmesi için. Kitap Alex’in bu süreçte ki duygularını ve teknik bilgilerini aile hayatını da yok saymayarak güzel bir biçimde işlemiş.
428 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitabı yönetici, çalışan, öğreten ve öğrenci her kesimden insan okumalı. Özellikle olan biten olayların neden sonuç ilişkisini görebilmeye ufuk açıyor. Parça bütün ilişkisinin roman tadında anlatıldığı kitap okuyana çok şey kazandıracaktır.
AMAÇ, hayata yeni başlayanlar için ve hayatın içinde olanlar için önemli ipuçları veriyor.
Siyaset dünyasında başucu kitabı olmalı özellikle icra makamında olanlara önerinin ötesinde kesinlikle tavsiye edebilirim.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Amaç kitabının devamı niteliğinde. İçinde güzel bi hikayesi olan içerisinde gerçek hayattan çok fazla örnek barındıran muhteşem bir kitap. Tamamen Endüstri mühendislerine yönelik olduğunu düşündüğüm için aday da olsanız şuan mühendis de olsanız sürekli okuyabileceğiniz başucu kitabı diyebilirim. Özellikle mühendislerin çok ilgilendiği yalın üretimi fabrikada uygulama süreci ve başarısızlıklardan tekrar ayağa kalkmayı öğreten bir kitap. Kısıtlar teorisini de belki ilk defa bu kitapla duyacağınız ve yalın üretimle birleştiğinde neler olabileceğini güzel bir hikaye örgüsü içinde anlatan pek fazla sıkmayan güzel bir kitap.
400 syf.
·Puan vermedi
6 sigma ve kısıtlar teorisine ait bilgilerin bulunduğu, darbogazlarin nasıl asıldığını gösteren ve 1 gecede bitirdiğim HARİKA bir kitap. İsletme ve mühendislere tavsiyemdir
428 syf.
·Beğendi·9/10
Başka bir kitap daha yoktur ki hayatımı bu kadar etkilesin..
Yıllar önce ilk öğretim öğrencisiyken elime geçmiş ve okumuştum ilk, beni inanılmaz etkilemişti ve hayalimi o gün belirlemiştim: Büyüyünce bir endüstri mühendisi olacaktı.
Yıllar sonra endüstri mühendisliği sıralarındayken tekrar okuduğum bu kitap beni ikinci sefer de etkisi altına almayı başardı. Ancak bu sefer, aslında teorik olarak öğrendiğimiz pek çok şeyin hayatın içinden basit örneklerle çocuk oyuncağıymışçasına yazarın aktarabilmiş olmasına şaşırarak.
Kesinlikle herkesin okuması gereken, iş ve aşk dengesini iyi kurmuş harika bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeff Cox
Unvan:
Gazeteci,yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 166 okur okudu.
  • 20 okur okuyor.
  • 105 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.