Hız Yalın Düşünce, Altı Sigma ve Kısıtlar Teorisini Birleştirerek Performansı İyileştirmek

8,6/10  (5 Oy) · 
6 okunma  · 
4 beğeni  · 
810 gösterim
~~Dünyanın en çok okunan iş romanı Amaç'ın yaratıcılarından..

Yalın Düşünce, Altı Sigma ve Kısıtlar Teorisi tam olarak ne anlama geliyor? Bu teoriler üretim ortamında sık sık yaşanan kaosa nasıl düzen getiriyorlar? Bu ilkelerin gücü somut olarak izlenebilir mi?

Gerçek işletmelerden sağlanan sonuçlar ışığında yazılan Hız, üç ana iyileştirme disiplinini yine bir roman aracılığıyla aktarıyor. Karmaşık üretim sorunlarını basit bir dille masaya yatıran bu roman sayesinde, imalatın temel ilkeleri ve birçok sanayi süreci hakkında yaşamsal öngörüler kazanacaksınız.

Hız, iş literatüründe artık bir klasik olan Amaç'ı yazan ekip tarafından kaleme alındı. İşletme okullarının ders programlarına dahil ettiği Amaç, şirketlerin yönetim kurallarında, üniversitelerde ve fabrikalarda elden ele dolaşmaya devam ediyor ve yeni baskıları hızla tükeniyor. Dünyanın en çok okunan bu iş romanını yaratan ekip, elinizdeki bu kitapla şimdi daha kapsamlı sorulara yanıt veriyor.

İmalat ortamını, iş ve yaşam dengesini, iş arkadaşları dayanışmasını ve iş teorilerini ele alan "Hız", edebi sürükleyiciliği kadar, bilim ve eğitimle ilgili bir kitap olarak da uzun yıllar başucu kitabı olmaya aday.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055655280
 • Orijinal Adı:
  Velocity
 • Çeviri:
  Fezal Gülfidan
 • Yayınevi:
  Optimist Yayın Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Muhammed Şentosun 
27 May 14:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Amaç kitabının devamı niteliğinde. İçinde güzel bi hikayesi olan içerisinde gerçek hayattan çok fazla örnek barındıran muhteşem bir kitap. Tamamen Endüstri mühendislerine yönelik olduğunu düşündüğüm için aday da olsanız şuan mühendis de olsanız sürekli okuyabileceğiniz başucu kitabı diyebilirim. Özellikle mühendislerin çok ilgilendiği yalın üretimi fabrikada uygulama süreci ve başarısızlıklardan tekrar ayağa kalkmayı öğreten bir kitap. Kısıtlar teorisini de belki ilk defa bu kitapla duyacağınız ve yalın üretimle birleştiğinde neler olabileceğini güzel bir hikaye örgüsü içinde anlatan pek fazla sıkmayan güzel bir kitap.

nazey 
 25 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Amaç kitabından sonra biraz hayal kırıklığına uğradığımı itiraf edeyim. Beklentim "Kısıtlar Teorisi"ni daha da açacağıydı. Sadece değiniyor desem yeridir. Yalın Düşünce ve Altı Sigmayı açıklıyor. Getirileri ve götürüleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kitabın hakkını vereyim, kesinlikle ders çıkarılacak hikayeler de var.