Jenna Blum

Jenna Blum

Yazar
7.3/10
105 Kişi
·
337
Okunma
·
0
Beğeni
·
772
Gösterim
Adı:
Jenna Blum
Unvan:
Yazar
Doğum:
8 Ekim 1970
Hayat sıklıkla adaletsiz,acı dolu ve aşkı bulmak zor,nerede ve ne zaman bulursan almalısın,ne kadar kısa sürse ve nasıl bitse de.
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
536 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Severek ama savaşa bir kez daha lanet ederek okuduğum bir kitap.

Almanya, Naziler, yahudi soykırımı, aşk konularını içeren kitapları seviyorum. Bu kez farklı bir taraftan, Ari olan Alman Anna'nın mücadelesi anlatılmış.

Gestapodan saklamaya çalıştığı Yahudi sevgilisi Max, Anna'nın babası tarafından ihbar edilmesiyle yakalanıp götürülmüş, Anna yalnız bir anne olarak hayatla mücadele etmeye başlamıştır.

Yıllar sonra Amerika'da üniversite hocası olan Anna'nın kızı Trudy, "Alman Projesi" araştırmaları ile başlattığı görüşmelerde bakalım kendi geçmişiyle de ilgili neleri açığa çıkaracaktır.
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
424 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir birinden ayrı 10 hikaye. Hepsinin yaşandığı bir tren istasyonu. 2. Dünya savaşı sonrası ve o zamanda yaşayan insanlar. Beni en etkileyen şüphesiz obsesiflikle ilgili bölümdü.
424 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10
Kristine Hannah'ı ve Sarah Jio'yu bir arada görünce düşünmeden kitabı aldım. Kitap bir sürü küçük hikayeden oluşuyor. Her bir hikaye farklı bir yazara ait. Hikayeleri birbirine bağlayan tek şey, tesadüf olarak terminalden geçerken görüp bahsettiği kişiler. Bu kişiler farklı öykülerin kahramanı. Kitap beklentimi karşılayamadı. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanılanlar, Yahudilerin yaşadıkları hikayeleştirilmiş bir halde. [Destan yazıp yazıp sildiğim kalan yorumum da kendime kalsın ;)]
424 syf.
·4/10
Kitaba büyük bir merakla başlamış olsam da benim için büyük hayalkırıklığı oldu. Hikayelerin sonu çok havada kalmış. Sarah jio ve Kristin Hannah sever bir okur olsam da bu kitabı beğenmediğimi söyleyebilirim.
424 syf.
·6 günde·6/10
Pekçok yazarın Grand Central Terminal'den geçen hikayelerinden oluşuyor.Fakat ben pek severek okuduğumu söyleyemiyeceğim.Sarah Jio'yu beğenerek okuduğum için almıştım.Ama beni çok etkileyemedi.Keyifli okumalar dilerim.
420 syf.
·24 günde·4/10
Sarah Jio çok sevdiğim bir yazar. Kitaplarını okumaktan büyük keyif duyuyorum. Yitik Kalpler İstasyonu’nu da Sarah Jio olduğu için aldım fakat beklediğim gibi değildi, sardığını da söyleyemeyeceğim maalesef. Hikayelerin sonları hep havada yarım bırakılmış. II. Dünya Savaşından sonra Central Park'da geçen veyatta denk gelen birçok insanın hikayesini anlatıyor.
536 syf.
·Beğendi·9/10
Arkadaşlar bu kitabı lise sıralarında okumuştum.sonra kime ödünç verdim bilmiyorum kaybolup gitti.hiç bir yerde satışta yok.En sevdiğim kitaplardan biri ve kütüphanemde yok.Bunun eksikliğini yaşıyorum."ışaret takmaya zorlayacaksınız" diye başlayan enfes bir bölümü vardır.Yapılan zulmü iliklerinize kadar hissettiğiniz.
420 syf.
·4 günde·5/10
New York'un Grand Central Terminaline yolu düşmüş olan insanların yitik kalpler durağıdır bu kitap. Kitap bünyesinde on bölümden oluşan ve birbirinden bağımsız olan hikayeleri barındırmaktadır. Hikayelerin her birini de on kadın yazar kaleme almıştır. Bu birbirlerinden bağımsız hikayelerin ve karakterlerin iki ortak özellikleri var sadece. İlki Grand Central terminaline yollarının düşmüş olması ve İkinci Dünya Savaşı sonrası hayatlarına yön verme çabaları... Yitik Kalpler İstasyonu adı kitabın içinde yer alan bölümlerden bir tanesidir hikayeyi de Sarah Jıo, bir önceki kitabı olan Yeşil Deniz Kabuğu romanının devamı niteliğinde yazıp, kafamdaki soru işaretlerine tam anlamıyla bir son verdi. Yitik Kalpler İstasyonu kitabı değişik bir tarzda yazılmış ama bu kitap tek bir yazarın kaleminden çıkmış olsaydı çok daha etkileyici olurdu. Çünkü hikayelerin yarısı sönük bir kalemle yazılıp etkileyiciliğini kaybetmiş bana göre... hikayelerin yarısında olaylar durağan bir şekilde işlenip, karakterlere duygu yoğunluğu verilmemişti. Bence bu hikayeler Krıstın Hannah'ın yada Sarah Jıo'nun kaleminden çıkmalıydı... Yinede tarihi içerikli kitapları seviyorum diyorsanız okuyabilirsiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jenna Blum
Unvan:
Yazar
Doğum:
8 Ekim 1970

Yazar istatistikleri

  • 337 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 556 okur okuyacak.
  • 27 okur yarım bıraktı.