John Lloyd John Hardress Wilfred Lloyd

Yazar 7,0/10 · 178 Oy · 6 kitap · 757 okunma ·  11 beğeni

Yazarın Bilgileri

 • Yazarın Adı:
  John Lloyd
 • Yazarın Tam Adı:
  John Hardress Wilfred Lloyd
 • Unvan:
  Britanyalı Komedi Yazarı ve Televizyon Yapımcısı
 • Doğum:
  Britanya 30 Eylül 1951
 • Yazar kitaplarını satın al Sponsorlu

Yazar İstatistikleri

11 okur beğendi.
178 puanlama · 86 alıntı
0 haber · 1.408 gösterim
757 okur kitaplarını okudu.
357 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
14 okur kitaplarını şu anda okuyor.
12 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

John Lloyd'un Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

John Lloyd'un Biyografisi

John Hardress Wilfred Lloyd (d. 30 Eylül 1951) Britanyalı komedi yazarı ve televizyon yapımcısı. Ünlü Britanyalı asker ve polo oyuncusu John Hardress Lloyd'un büyük yeğenidir.

Lloyd, Dover, İngiltere'de doğdu. Titchfield'da West Hill Park Okulu, Canterbury'de The King's Okulu ve Cambridge'de Trinity Koleji ve Cambridge Üniversitesi'nde eğitim gördü.

Douglas Adams ile BBC'de radyo yapımcısı olarak çalıştı. 1974–1978 yıllarında The News Quiz, The News Huddlines, To The Manor Born ve Quote... Unquote yapımlarında bulundu. Hordes of the Things adlı radyo programı dizisini ve Doctor Snuggles dizisinin iki bölümünü yazdı. Douglas Adams'la birlikte The Hitchhiker's Guide to the Galaxy'nin radyo dizisini yazdılar. Lloyd BBC ve ITV'de 1979–1989 arasında televizyon yapımcısı olarak çalıştı. Not the Nine O'Clock News, Spitting Image ve Blackadder dizilerinin yapımcılıklarında bulundu. Lloyd, halen yapımcılık ve yazarlık faaliyetlerine Birleşik Krallık'ta devam etmektedir.

John Lloyd'un Kitapları Kitap Ekle

2. Cahillikler Kitabı 2 (Hayvanlar Alemi)
7,8/ 10  (17 Oy) ·  54 Okunma
3. İkinci Cahillikler Kitabı (Bilmediklerimiz ve Hala Yanlış Bildiklerimiz)
7,6/ 10  (8 Oy) ·  23 Okunma
4. Afili Lügat (Hayli İlginç Bir Aforizma Kitabı)
8,8/ 10  (5 Oy) ·  17 Okunma
5. Nasıl Bilirdiniz? (Tarihsel Şahsiyetlerin Sıradışı Özellikleri)
7,3/ 10  (7 Oy) ·  16 Okunma
yener bayrak, bir alıntı ekledi.
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Lenin
Başarının üç anahtarı vardır: Okumak, okumak, okumak

Afili Lügat, John Lloyd (Sayfa 35)Afili Lügat, John Lloyd (Sayfa 35)
yener bayrak, bir alıntı ekledi.
24 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Robert Fulghum
Taşla sopa kemik kırsada, sözcükler yürek kırar.

Afili Lügat, John Lloyd (Sayfa 309)Afili Lügat, John Lloyd (Sayfa 309)
Sabırlı Firuze, bir alıntı ekledi.
07 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Benjamin Franklin
Son derece sert olan üç şey vardır: celik, elmas ve kendini bilmek.

Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 52)Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 52)
Rüveyda Hanım, bir alıntı ekledi.
19 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi

Al Capone
Yalnızca tatlı dille başardığınızdan daha çok şey başarırsınız.

Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 114)Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 114)
Ün Pazar, bir alıntı ekledi.
16 Mar 2015

"Makul ve yasalara saygılı İsviçreliler, Avrupa'da köpek eti yiyen tek halktır."

Cahillikler Kitabı, John LloydCahillikler Kitabı, John Lloyd
Sabırlı Firuze, bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hector Berlıoz
Zaman büyük bir öğretmendir. Ne yazık ki bütün öğrencilerini öldürür.

Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 267)Cahillikler Kitabı, John Lloyd (Sayfa 267)
Ün Pazar, bir alıntı ekledi.
28 Nis 2015

"KAFASI OLMAYAN BİR PİLİÇ NE KADAR YAŞAYABİLİR?
Yaklaşık 2 yıl.
10 Aralık 1945 te Colorado'nun Fruita şehrinde semiz bir horoz yavrusunun kafası kesildi ve bu horoz yavrusu yaşamaya devam etti.Bu horozun kafasını kesen balta inanılmaz bir biçimde horozun şah damarını ıskaladı ve beyin sapının yaşamasına,hatta büyümesine yetecek kadar kısmını boynunda bıraktı.
Mike olarak tanınan bu horoz ulusal bir şöhret olarak ülkeyi dolaştı.Time ve Life dergilerine çıktı.2 yıl yaşayan Mike nefesi kesilerek ölmüştür.

John LloydJohn Lloyd
Bütün Alıntıları Göster
DUA, Cahillikler Kitabı 2'ı inceledi.
 30 Eyl 2017 · 7/10 puan

Acaba hayvanlar konusunda ne türden cahilliklerim varmış diyerek okuduğum daha doğrusu tanıdığım bildiğim 10 15 hayvan hakkında yazılanları okudum. Kitap güzel olsaydı targitrat isimli daha önce duymadığım bir hayvanın özelliklerini de öğrenmek isterdim ancak köpeklerin etobur olduğunu, bazılarının kurtlardan evrimleştiğini, papağanların muhabbeti sevdiğini (vay canına ciddi misin:)) zaten biliyordum. Bu yüzden kitabın tamamını okumaya gerek duymadım.

Bilmediğim bilgilere de rastladım ancak onlarda bilmesem de olurdu diyebileceğim türden bilgilerdi. Hayvanları seven 10 15 yaş grubu için okunabilir bir kitap ama ben beğenmedim. Çok satanlar listesinin çok güzel kitaplar olmadığını öğreneli çok oldu.

İçeriğine göre abartılı bir isim olmuş. İsmine bakıp beklentiyi yükselterek okumuştum. İlginç bilgiler mevcut ama kitabın çoğu kısmı gereksiz bilgilerle dolu. Tarz olarak çok faydalı bir kitap olduğunu belirtmeliyim ancak içeriği zayıf kalmış.

Rüveyda Hanım, Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
 19 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde

Bildiklerimiz ya da yanlış bildiklerimizi bir liste şeklinde açıklamalarıyla beraber veren, gerekli ve gereksiz içerdiği bilgilerle bir çok bölümünde sıkıldığım, ama sonlara doğru ilgimi çekmeyi başaran bu kitabın verdiği bilgilerle beni aydınlattığını ve ayrıca sonlara doğru Osmanlı ve Türklerden bahsetmesiyle beni gururlandırdığını söyleyebilirim.
İçerdiği bilgiler nedeniyle okunmasını tavsiye ederim
Okumayı düşünen ve okuyan herkese keyifli okumalar dilerim :)

Beytullah Ömer DUMLU, Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
22 Nis 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 7/10 puan

Bu kitap oldukça ilginç geldi.Anlatılan konular olsun,içeriğini oluşturan unsurlar olsun bir gerçeği arayış kitabı.Konuları günlük hayatta sıkça doğru olarak kullandığımız bilgileri kapsıyor.Bu nasıl yanlış olur dediğim çok fazla bölüm oldu.Yazarlarda okuyucuyu kitapta tutmak için güncel konuları ele almışlar.Tabi ki eleştirim olacak.Kitaptaki bazı bilgiler gerçektende doğruluklarını sorgulatıyor.Pek kesin olarak inanamıyorsunuz.Bu yüzden kitabı okuyan kişilerin çoğu yarıda bıraktıklarını biliyorum.Belki de gerçekleri gösterdiklerinden inkar etmek daha kolay geliyordur.Belki de gerçekleri sevmiyoruzdur.Güzel bir kitap okunmalı bence.Herkese tavsiye ederim.

Emre Ö., Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
26 Eyl 2015 · 7/10 puan

Geceleri yatarken azar azar okuyarak bitirdiğim bir kitap. İçerisinde çok ilginç bilgiler var. Okurken ciddi anlamda şaşırıyorsunuz. Kitabın dili sade ve akıcı. Kısa kısa başlıklar şeklinde her başlık en fazla 2 sayfa tutuyor. Bu yüzden oldukça pratik bir şekilde hazırlanmış .Şahsen beğendim. Gerçi hepsini ezberlemenin de bir anlamı yok. Zevk için bile okunabilir. Zaten bir süre sonra aklınızda bir şey kalmıyor bu tür kitaplarda fakat tek tük de olsa bir konu açılınca bu ilginç bilgileri hatırlıyorsunuz. Ara sıra böyle farklı ve eğlenceli kitaplar okumak gerek diye düşünüyorum.

yener bayrak, Afili Lügat'ı inceledi.
 23 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Bir alıntı kitabı alfabetik sırayla belirli konular hakkında ünlü insanların söylediği yazdığı düşünceleri, atasözlerini vb. kapsayan eğlenceli baştan sona alıntılar bölümüne kaynakça olabilecek bir yayın tavsiye ederim

Size büyük bir sözlük ve bu sözlükte yer alan eşsiz sözler var desem ?
Her kelime için söylenmiş anlamlı sözler.
Domingo yayınlarından çıkan sert kapaklı kitaplardan biridir. Kapak tasarımı retro havasındadır.


örnekleme yaparsam;
K harfi
Kaygı kelimesi
Hapisanedeki en kaygılı insan,hapishane müdürüdür. George Bernard Shaw

Şennur İpekbayrak, Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
29 Eki 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kısa başlıklar halinde yanlış bilinen ya da daha önce hiç duymadığınız bilgileri veriyor kitap. Dili sade, hızlı okunuyor. Merak uyandıran konular eğlenceli bir şekilde anlatılmış. Şaşırmak ve güzel zaman geçirmek isteyenler okuyabilirler.

Tuncer TAMTÜRK, Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
12 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bazıları kitap okumayı sevmez. Bu alışkanlık çocuklukta kazandırılırsa kalıcı olur, sonradan kazanmak zor. Özellikle bizim gibi "cahil bilge" lerin hürmet gördüğü toplumlarda, okumaktan ziyade duymak esas alınır nerdeyse. Kaynağı bulmak, araştırmak, kıyasa tabi tutmak(Belli derecede tecrübe gerektirir.) zor iştir. Kolaycılığı seçerek bildiğine inandığımız kişilerin yorumlarına bırakırız tercihi. "Vardır bir bildiği" sarıldığımız başlıca argumandır. Neden bu kadar lafı uzattın, derdin ne diyorsanız ;
Efendim sizin okumanız yetmez bir şekilde etrafınızı da okumaya teşvik etmelisiniz. İşte bu yüzden insanlara okuması basit, ilgi çekici bu tarz kitaplardan hediye etmek başlangıç olabilir. Tabi ki okuma alışkanlığı olmayanlara. Bu tarz kitaplar, çabuk sıkılanlar için; Raskolnikov'un kararından, Jean Valjeanın sonundan, Anna Karenina'nın dramasından daha etkili olucaktır naçizane kanaatim. Efendim kitap hakkında söylenecek pek birşey yok, özellikle internetin yayılmasıyla artan yanlış bilgi kirliliğine, çok da ciddi yaklaşmadan eğlencelik bilgilerin doğru hallerini anlatmaya çalışmışlar. Örneğin; Dünya'nın en yavaş memelisi hangisidir? Atomun içinde ne vardır? Yunuslar mı zeki kargalar mı? gibi.. Kitabın devam serileride mevcut ilgililerine.

Merve Fikir, Cahillikler Kitabı'ı inceledi.
24 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde

Kitabı okurken, bildiğimiz şeylerin aslında gerçek olmadığını öğrenmek, nasıl bir bilgi sisteminden geçtiğimizi sorgulamama sebep oldu.
Aslında gerçek buluşların ilk sahiplerinin bizim bildiklerimizin olmadığı, onlardan önce bulanların olduğunu fakat bazı şanssızlıklar sebebiyle literatürlere geçmediğini öğrendim.
Aynı zamanda kitapta daha öncesinde bilmediğim bir çok konu vardı. İnsan okudukça ne kadar az şey bildiğini öğreniyor. Gelişim ve öğrenme süreci sürekli olarak devam ediyor ve etmeli.

Bütün İncelemeleri Göster