John-Paul Flintoff

John-Paul Flintoff

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
6
Okunma
·
1
Beğeni
·
585
Gösterim
Adı:
John-Paul Flintoff
Unvan:
İngiliz Yazar, Yayıncı ve Gazeteci
Doğum:
İngiltere
Bir zamanlar, bir araştırmacı taş işçiliği yapan üç adama ne yaptıklarını sormuş. Biri, işinin taşı parçalara bölüp taşımak olduğunu söylemiş. Diğeri karısının ve çocuklarının geçimini sağlamak için çalıştığını söylemiş. Üçüncüsü ise, diğer ikisinin söylediği şeyleri de yaptığının farkında olarak, kendisinden çok sonra bile insanların ibadet edebilecekleri olağanüstü bir katedral yaptığını anlatmış. Üçü de muhteşem bir iş yapıyormuş ana yalnızca bir tanesi yaptığı şeyin büyüklüğünün farkındaymış.
"Arkadaşlarımızdan ya da meslektaşlarımızdan daha zengin olabilir ve ya olmayabiliriz; ama her durumda dünya nüfusunun büyük çoğunluğundan daha zenginiz. Bu duruma kazanarak mı geldik? Hayır. Çok çalışarak gelirimizi arttırabilmemiz elbette mümkündür, ama en önemli faktör, doğru yerde doğmuş olmamızdır. Ve bu kesinlikle övgüleri üzerimize alabileceğimiz bir konu değil."
Umut, koltukta oturup sıkıca tutacağınız ve şanslı olduğunuzu hissedeceğiniz bir piyango bileti değildir. Umut onunla kapıları kırabileceğiniz bir baltadır. Umut eylemi çağırır.
Rejimden memnun olmayan doktorlar, genç erkekleri askerden çürüğe çıkardılar. (Bu doktorlar "Guten Tag [İyi günler] doktorları" olarak biliniyordu çünkü hastaları "Heil Hitler" yerine "Guten Tag" diyerek karşılıyorlardı.)
"Her birimiz zorlu seçim savaşında, en iyi ve en kötü ihtimallerimiz arasında gidip gelen sonucu değiştirecek o tek oyun sahibiyiz."
152 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Normalde bu kadar kıt puan vermem ama sonlarına doğru kitap toplumsal gelişimden kişisel gelişime doğru kaymaya başladı.
Sayfa 66'da yanına kalp çizdirecek kadar güzel bir hikayesi var. Biraz uzun olduğu için alıntılamadım. O bonusu olsun.
Birçok liderin ufak tefek hikayelerini olaylarını anlatarak, yokluk çekmeye başlayacağımız -veyahut başlayacakları- dünyayı nasıl daha iyi kılabilirizi anlatan bir kitap.
İyi okumalar
152 syf.
·2 günde
Tembellik,miskinlik esaretimiz. Birşeyleri değiştirmek istiyorsak önce kendimizden başlamalı ve alanı genişletmeliyiz diyor sevgili yazar. Dünyayı yavaş dünyanı hızla değiştirir.

Yazarın biyografisi

Adı:
John-Paul Flintoff
Unvan:
İngiliz Yazar, Yayıncı ve Gazeteci
Doğum:
İngiltere

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 6 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.