Julia London

Julia London

Yazar
7.9/10
97 Kişi
·
272
Okunma
·
15
Beğeni
·
2.068
Gösterim
Adı:
Julia London
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Texas, Amerika Birleşik Devletleri, 18 Mart 1959
Julia London, 30'dan fazla romantik kurgu romanının New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır.Julia, RT Kitap Kulübü En İyi Tarih Romanı Ödülü ve romantik kurguda prestijli RITA ödülü için altı kez finalist ödülü alıyor.

Austin, Texas'ta yaşıyor.
Bu neden birden bire cennet ve cehennem arasında bir tercih yapabilme meselesine dönüştü.
Julia London
Sayfa 64 - Martı Yayınları, 1. Baskı temmuz 2009
Julian, bir erkek için bir kadının karnında çocuğunun büyümesinin ve aşkın bir canlıya dönüşmesinin nasıl bir şey olduğunu merak etti.
"Ve şunu söylüyorum ki, eğer biri aşkı çok yoğun hissediyorsa, diğeri mutlaka onu ikisi için de öldürür."
Gizemli Aşık
Julia London
Ve serinin sonuncu kitabı
Arkadaşların aşkından sonra Julian in kızkardeşi Sophie nin hikayesinı okuyoruz
ve aşkını tabiki
Seriyi acaip bir şekilde bitirmiş
CaLeb in aşkı deli divaneleri hatırlattı bana ne olursa olsun aşkı seçmek zor olsa gerek. Hikayeleri bunu fena halde güzel özetliyor
Ve ikinci kitapta bitti ve ben gerçekten Julian hikayesini sevdim
Özelikle aşkını
Arkadaşının ölümünden kendini sorumlu tutan Julian aşık olduğu kadını istediği için kendinden nefret ediyor gel gör ki kadının tek istedi kişi kendisi olduğu halde
Satırlar akıp gidiyor ve ikisinin de kendini bulmasını okuyoruz
Sevdim konuyu ve işlenişi
Şimdi sıra Artur da
Ve Arthur kitabı harikaydı
Öyle güzel işlenmiş ki okudukça keyif aldım
bazı yerlerinde ona hak verdim bazı yerlerde kıza. İkisini de harmanlamis ve harika bir roman çıkarmış
Ve bir yer var ki Philip in of görünmesi ve yaptığı şey Tüylerim ürperdi. Hepsini etkileyen ölüm hepsinin hayatında öyle dokunuşu vardı ki . Kadın harika bir iş çıkarmış gerçekten . Konusu ve arkadaşlığa aşka verilen önemi muhteşem anlatmış sevdim
Tehlikeli İlişkiler
Julia London
Sonuna kadar nefes alamadım sanırım ne hoş bir anlatımı vardı öyle ve neler olacağını düşünüp durdum
Baş kahramanımızın o çektiği her duyguyu gerçekten hissettim
Nasıl bir acı gerçek öyle
Başlarda kıza çok kızdım ve yaptığı onca şeyde akıllı iken nasıl oldu da Benedictle ki halini kaldıramadım tabiki
Ama sonrası yine fenaydi sonuna kadar gerçekten Okutan bir kitaptı sevdim şimdi ikinci kitabı okumak istiyorum
Kitap hakkında bilgi olabilir.

Yazarın bundan önce her kitabını beğenerek okudum ama bu kitabı okurken çok keyif alamadım. Bu benden mi kaynaklanıyor yoksa bu kitabın diğerlerine oranla daha da eski olması nedeni ile yazarın kaleminin yeterince iyi olmamasından mı kaynaklanıyor anlayamadım.
Konu aslında serinin diğer kitapları gibi aynı çevrede dönüyor. Serinin tüm kitapları aynı olayla başlıyor. Yakın bir arkadaşlarını trajik bir şekilde kaybeden bir arkadaş grubunun bir üyesiyle. Bu kitapta anlatılan da çapkın ve gözde bekar Julian. Yazar ilk bölümleri çok uzatmadan hemen konuya girip bizi cesur, kararlı ve zeki bir karakter olan Claudia ile tanıştırdı.
Claudia yaşadığı dönem bakımından biraz özgür yetişmiş, kendi kararları konusunda aşırıya kaçmadığı sürece müdahale edilmeden dileğini yapabilen, özgüveni yüksek, yardımsever bir karakter olarak gösterildi ancak kitap ilerledikçe Claudia öyle şeyler yapıyor ki böyle özellikler verilen bir karakterin nasıl olup da öyle davrandığı konusunda insan şüpheye düşüyor. Bana göre bu kadar zeki ve kültürlü bir karakter yaratıp kıza inatçılık yüzünden aptalca şeyler yaptırmak biraz çelişkili ve yazarın sadece yazmak için yazdığını düşündürüyor. Evet, insanın hata yapıp aptalca yanlışlar yapma hakkı var ama bu, eğitimli bir kızın hiç silah kullanmayı bilmeden başka kadınları örgütleyip, kocalarının silahlarını çalmaya ve onlara silah kullanma öğretmenliğini üstlenmeyi kapsamaz. Bu öylesine yapılacak bir hata değil.
Ayrıca birçok noktada karakterlerin kendi iç sesleri o kadar aynı şeyleri tekrarlıyor ki insan ister istemez oraları atlıyor. Bu kadar tekrar olacağına daha iyi yazılmasa diye düşünüyorum. Sanki sırf sayfa doldurmak için yazılmış gibi oluyor.
Sonu da beni çok tatmin etmedi. Bir tek kadınlar için verilen mesajlar hoşuma gitti. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmaları gerektiğini, eğitim açısından bir tutulmaları gerektiği gibi sosyal konuları işleyişi hoştu ama keşke daha güzel bir biçimde yansıtılabilseydi. Üstelik sonu da öyle bir bağlandı ki kadın sayesinde değil yine adam sayesinde günü kurtarabildiler. Belki o dönemdeki şartlar bunu gerektiriyordu ama bu kadar okuduktan sonra da kadının faydalı bir şey başarabildiğini görmek isterdim açıkçası.
Judith Mcnaught esintileri taşıyan ama asla ona yaklaşamayacak bir eser. Son derece klasik bir konu ve sizi etkilemeyecek bir son. En azından benim için öyle oldu. İtiraf etmeliyim sonuna kadar okumak bana zor geldi, sıkıldım.
Düşlediğimiz Yerde
Pine River Serisi 1
Julia London
Kitap okumayı özlemişim. Bir kaç gündür okuldu öğrenciydi elime alamamıştım güzel bir kitap ile başladım tabi hemen
ama seri üç kitap bizde sadece bir tanesi var malesef
konu olarak farklı
Babasını tanımayan madeline biranda iki kardeşe sahip olduğunu öğrenir ve babasının onlara bıraktığı bir Çiftliğe
Tamamen hayatı annesi ve işidir düzen onun için her şeydir tabi bir an da çıkan bu durum öncesi
oraya gittiğinde karşılaştığı yakışlı Luke ile hersey değişir
Luke ise tamamen ailesini ayakta tutmak için elinden gelen herseyi yapan bir karekter annesini kaybediyor ve kemik hastalığina sahip bir de harika erkek kardeşi var. Onunla ilgili tüm sayfalar çok iyiydi
konu iyi ilerliyor ve siz kendinizi kaptırıyorsunuz ben sevdim keyifle okudum bazı yerlerde mide ağrısı çektim . Bunu seviyorum yani etkiyi
Kadının dili ağır işlese de seviyorum sanırım kitaplarını
Yıllar önce annemin izlediği iki dizi vardı. Yanlış hatırlamıyorsam biri Yalan Rüzgârı, diğeri de Dallas"tı. Hani şu Ceyar"ın olduğu.. İşte o iki dizide aklımda kalan çok nadir şeyler var ve bu kitabı okurken, onlar geldi aklıma. İkisinin ortası bir kitap olmuş sanki. Gayet zekice planlar ve çok profosyonel yalanlar.. Gerçekten ilişkiler de tehlikeli, yaşayanlar da..
Hmm
Sıkıcı geldi neden diye soracaksiniz şöyle ki sürekli biri tamam diğeri olmaz diğeri tamam bu sefer kendisi onaylamaz garip bir kitaptı. Bir de tasvip etmediğim çok şey oldu kitapta başkası ile nişanli adam ama yapmadığı şey kalmıyor aşk diyor buna fakat diğerini de bırakmıyor ya öyle şeyler oluyor ki okuyup sadece anlamsız buluyorsunuz tek beğendiğim yeri sonu oldu yazarın yapmak istediği şeyi anlayınca başka bir şey düşünmüyorsunuz bana göre 10/6
Judith McNaugth severlere yavan gelse de kendi türü içinde güzel bir romandı.
Çerezlik olarak ifade edeceğim; romantik-komedi tarzı filmleri andıran güzel, basit ve keyif veren bir kitap.
Meraklılar için tavsiye edilebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Julia London
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Texas, Amerika Birleşik Devletleri, 18 Mart 1959
Julia London, 30'dan fazla romantik kurgu romanının New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır.Julia, RT Kitap Kulübü En İyi Tarih Romanı Ödülü ve romantik kurguda prestijli RITA ödülü için altı kez finalist ödülü alıyor.

Austin, Texas'ta yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 272 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.