Julia London

Julia London

Yazar
7.8/10
127 Kişi
·
412
Okunma
·
18
Beğeni
·
2894
Gösterim
Adı:
Julia London
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Texas, Amerika Birleşik Devletleri, 18 Mart 1959
Julia London, 30'dan fazla romantik kurgu romanının New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır.Julia, RT Kitap Kulübü En İyi Tarih Romanı Ödülü ve romantik kurguda prestijli RITA ödülü için altı kez finalist ödülü alıyor.

Austin, Texas'ta yaşıyor.
Christian, "Bay Regis" diyerek adamın sözünü kesti ve Jamie'nin dişlerini sıkmasına sebep oldu. "Şu... Fraser 'in ödemeleri yapamayınca sizinle irtibata geçip Lord Rothembow' un Londra'daki danışmanlarıyla çeşitli görüşmeler yapılmasını istemesi gerekmiyor muydu?"
416 syf.
·2 günde·7/10
Luke, Pine River isimli bir kasabada aile yadigarı bir çiftlikte büyümüştür. Babası  hasta kardeşinin hastane masraflarını ödemek için, arkadaşından aldığı para karşılığı çiftliklerini ona vermiştir. Tabii sonunda aldığı parayı ödeyince, çiftliği yeniden alacaktır. Fakat bu adam ölür ve çiftlik miras olarak 3 kız kardeşe kalır. Şehir dışında yaşayan Luke bunları sonradan öğrenir ve işlerini bırakıp, ailesinin yanına döner.
Diğer tarafta Medaline  kardeşlerinin olduğunu, çiftlik miras kaldığını bilmesi bir yana, babasını bile tanımlamaktadır. Yine de bu çiftliği görmek için Pine River'a gelir.
Bilindik romantik komedi havasında bir kitap. Tek fark anlatımın iki karakterin çevresinden olmasının yanı sıra, bazı bölümlerin Luke'un hasta kardeşi Loe'nun ağzından da aktarılması.
Yazarın diğer kitaplarına göre; Pine River serisinin ilk kitabını sönük bulduğumu söyleyebilirim. Yine de serinin devamını okumak isterim. Bazen ilk kitaplar da biraz tutukluk olabiliyor.
508 syf.
·3 günde·10/10
Julia Londan muhteşem bir kitap yazmış arkadaşlar.... Kitabı çok beğendim ve serinin diğer kitaplarını da okumaya karar verdim.
Konusuna gelince; Regent sersilerinin üçüncü üyesi Arthur Christian'ın hikayesi anlatılıyor bu kitapta...
Philipin Arthura rüyaları aracılığı ile yardım etmesi ve Arthur'un Philip'in İskoçya daki arazisini ve borçlarını halletmek için İskoçya ya gitmesi ve burada Kerry ile karşılaşması ve başlarından geçen maceralar muhteşemdi ya. Bazı yerleri tam bir polisyeydi sona doğru yani.
Arthur'un ve Kerry'nin karşılaşmaları çok trajikomikti ve kader nasıl onları bir araya getirdi ve karşılaştırdı şaşırıyorsunuz.
İyi okumalar....
492 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Gizemli Aşık
Julia London
Ve serinin sonuncu kitabı
Arkadaşların aşkından sonra Julian in kızkardeşi Sophie nin hikayesinı okuyoruz
ve aşkını tabiki
Seriyi acaip bir şekilde bitirmiş
CaLeb in aşkı deli divaneleri hatırlattı bana ne olursa olsun aşkı seçmek zor olsa gerek. Hikayeleri bunu fena halde güzel özetliyor
495 syf.
·3 günde·4/10
Kitap hakkında bilgi olabilir.

Yazarın bundan önce her kitabını beğenerek okudum ama bu kitabı okurken çok keyif alamadım. Bu benden mi kaynaklanıyor yoksa bu kitabın diğerlerine oranla daha da eski olması nedeni ile yazarın kaleminin yeterince iyi olmamasından mı kaynaklanıyor anlayamadım.
Konu aslında serinin diğer kitapları gibi aynı çevrede dönüyor. Serinin tüm kitapları aynı olayla başlıyor. Yakın bir arkadaşlarını trajik bir şekilde kaybeden bir arkadaş grubunun bir üyesiyle. Bu kitapta anlatılan da çapkın ve gözde bekar Julian. Yazar ilk bölümleri çok uzatmadan hemen konuya girip bizi cesur, kararlı ve zeki bir karakter olan Claudia ile tanıştırdı.
Claudia yaşadığı dönem bakımından biraz özgür yetişmiş, kendi kararları konusunda aşırıya kaçmadığı sürece müdahale edilmeden dileğini yapabilen, özgüveni yüksek, yardımsever bir karakter olarak gösterildi ancak kitap ilerledikçe Claudia öyle şeyler yapıyor ki böyle özellikler verilen bir karakterin nasıl olup da öyle davrandığı konusunda insan şüpheye düşüyor. Bana göre bu kadar zeki ve kültürlü bir karakter yaratıp kıza inatçılık yüzünden aptalca şeyler yaptırmak biraz çelişkili ve yazarın sadece yazmak için yazdığını düşündürüyor. Evet, insanın hata yapıp aptalca yanlışlar yapma hakkı var ama bu, eğitimli bir kızın hiç silah kullanmayı bilmeden başka kadınları örgütleyip, kocalarının silahlarını çalmaya ve onlara silah kullanma öğretmenliğini üstlenmeyi kapsamaz. Bu öylesine yapılacak bir hata değil.
Ayrıca birçok noktada karakterlerin kendi iç sesleri o kadar aynı şeyleri tekrarlıyor ki insan ister istemez oraları atlıyor. Bu kadar tekrar olacağına daha iyi yazılmasa diye düşünüyorum. Sanki sırf sayfa doldurmak için yazılmış gibi oluyor.
Sonu da beni çok tatmin etmedi. Bir tek kadınlar için verilen mesajlar hoşuma gitti. Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmaları gerektiğini, eğitim açısından bir tutulmaları gerektiği gibi sosyal konuları işleyişi hoştu ama keşke daha güzel bir biçimde yansıtılabilseydi. Üstelik sonu da öyle bir bağlandı ki kadın sayesinde değil yine adam sayesinde günü kurtarabildiler. Belki o dönemdeki şartlar bunu gerektiriyordu ama bu kadar okuduktan sonra da kadının faydalı bir şey başarabildiğini görmek isterdim açıkçası.
462 syf.
·1 günde·9/10
Ve ikinci kitapta bitti ve ben gerçekten Julian hikayesini sevdim
Özelikle aşkını
Arkadaşının ölümünden kendini sorumlu tutan Julian aşık olduğu kadını istediği için kendinden nefret ediyor gel gör ki kadının tek istedi kişi kendisi olduğu halde
Satırlar akıp gidiyor ve ikisinin de kendini bulmasını okuyoruz
Sevdim konuyu ve işlenişi
Şimdi sıra Artur da
350 syf.
·2 günde·9/10
Tehlikeli İlişkiler
Julia London
Sonuna kadar nefes alamadım sanırım ne hoş bir anlatımı vardı öyle ve neler olacağını düşünüp durdum
Baş kahramanımızın o çektiği her duyguyu gerçekten hissettim
Nasıl bir acı gerçek öyle
Başlarda kıza çok kızdım ve yaptığı onca şeyde akıllı iken nasıl oldu da Benedictle ki halini kaldıramadım tabiki
Ama sonrası yine fenaydi sonuna kadar gerçekten Okutan bir kitaptı sevdim şimdi ikinci kitabı okumak istiyorum
508 syf.
·2 günde·10/10
Ve Arthur kitabı harikaydı
Öyle güzel işlenmiş ki okudukça keyif aldım
bazı yerlerinde ona hak verdim bazı yerlerde kıza. İkisini de harmanlamis ve harika bir roman çıkarmış
Ve bir yer var ki Philip in of görünmesi ve yaptığı şey Tüylerim ürperdi. Hepsini etkileyen ölüm hepsinin hayatında öyle dokunuşu vardı ki . Kadın harika bir iş çıkarmış gerçekten . Konusu ve arkadaşlığa aşka verilen önemi muhteşem anlatmış sevdim
432 syf.
Judith Mcnaught esintileri taşıyan ama asla ona yaklaşamayacak bir eser. Son derece klasik bir konu ve sizi etkilemeyecek bir son. En azından benim için öyle oldu. İtiraf etmeliyim sonuna kadar okumak bana zor geldi, sıkıldım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Julia London
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Texas, Amerika Birleşik Devletleri, 18 Mart 1959
Julia London, 30'dan fazla romantik kurgu romanının New York Times ve USA Today'in en çok satan yazarıdır.Julia, RT Kitap Kulübü En İyi Tarih Romanı Ödülü ve romantik kurguda prestijli RITA ödülü için altı kez finalist ödülü alıyor.

Austin, Texas'ta yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 18 okur beğendi.
  • 412 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 162 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.