Katarina Mazetti

Katarina Mazetti

Yazar
6.3/10
7 Kişi
·
25
Okunma
·
1
Beğeni
·
737
Gösterim
Adı:
Katarina Mazetti
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
Stockholm , İsveç, 29 Nisan 1944
Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, vergi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken, diğer taraftan halkı Tanrı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar!
" Tenimin siyah olmasını çok isterdim. Siyah renkli kardeşlerimizle dayanışmayı arzulayan iyi bir insan olduğumdan değil, ozon tabakasını yok ettiğimizde siyah tenliler müthiş avantajlı olacağı için isterdim bunu. O gün geldiğínde, yeraltındaki deliklerine tıkışan biz uçuk benizliler, siyahlar yüce gönüllülük gösterip de bize yíyecek attıkları sürece yaşayabileceğiz. Bízi beslemekten bıktıklarında, kapandığımız deliklerimizde kıvranarak gebereceğiz. "
144 syf.
·8 günde·4/10
Kitabı okurken çok sıkıldım. Bitirdikten sonra keşke okumasaydım dedim. Olgun insanlara hitap etmeyen bir kitap. Ama yine de lisede kızı, oğlu olan anne ve babalar çocuklarını bir nebze olsun anlayabilmek için okuyabilirler. Ama dediğim gibi çok bir anlam yüklemeyin. Konusu çok basit. İlgi çekici hiç değil. 2.ve 3. Fotoğraflarda işaretlediğim paragraflar var. Bir bunlar dikkatimi çekti. ***Linnea ergenlik döneminin en buhramlı dönemindedir. Bu dönemi psikolojik, fiziksel ve duygusal açıdan karışık ve gelgitlerle geçirmektedir. Bir de tüm bunların üstüne en yakın arkadaşı ölür ve ilâhî açıdan hiç bir gücün faydası olmaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katarina Mazetti
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
Stockholm , İsveç, 29 Nisan 1944

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.