Katarina Mazetti

Katarina Mazetti

Yazar
6.7/10
27 Kişi
·
63
Okunma
·
4
Beğeni
·
895
Gösterim
Adı:
Katarina Mazetti
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
Stockholm , İsveç, 29 Nisan 1944
Muhammed, İsa, Buda'nın iyi şeylere niyet ettiklerine inanıyorum. Benim katlanamadıklarım onların ardından gelen düzenbazlar! Dini çıkarlarına alet eden papazlar ve diğer muktedirler. İnsanları körü körüne itaat etmeye, ver­gi ödemeye, savaşmaya, kadınları kendi cehennemlerine hapsolmaya davet eden şarlatanlar. İnsan nasıl olur da bir yandan 'öldürmeyeceksin' derken diğer taraftan halkı Tan­rı ve anayurt için savaşmaya ve öldürmeye davet edebilir? Yo, hayır! Bizi aldatıyorlar! Evet, bir zamanlar insanların iyiliği için dini öğütleyen harika insanlar varmış ama onla­rın yerini ne yazık ki zalimler almış, halkı koyunlaştırmak için işlerine nasıl geliyorsa öyle bir din öğütlemişler.
Ben çiçek açmış elma ağacı kokusu düşlüyorum sen, sepetlerin ağırlığı altında sendeliyorsun Elmalardan anlayan hangimiz?
Ebediyen âşık kalınmaz, öyle değil mi? Ateş ufak ufak yerini sevgiye bırakır, değil mi? Güvenebileceğimiz, sürekli ve dayanıklı bir şeye.
144 syf.
Ergen günlerimizi hatırlayın(ki bazılarımız hala ergen) .. Neye isyan edip kafa tutmadık ki.. detaya girmek yersiz, herhangi bir gelişim kitabı okunabilir temel bilgi için :)

ergenlik dönemini yaşayan iki genç kızın ilişkisine tanıklık ediyor ve kitabın başında birinin öleceğini biliyoruz.. yüzleşmek istemediği dost yitimini anlatıyor ana karakter.. yüzleşmeyi reddederken bile kendisini sorguladığını görüyoruz..şanslı olan bazılarının karşılaşmadığı durumdur, hayatına büyük bir gedik açıp içine yerleşmiş insanların sonsuz yitirilişi.. Bu duyguyu yetersiz işlediği ise her okuyanın hemfikir olacağı durum zannımca..

Ergen edebiyatı mı? evet..
kısa kesilmiş bir yitim romanı mı? kesinlikle..

(Tanrı'ya yapılmış bir kaç eleştiriyi kaldıramayıp bozulacak olanlar kitabı okumasın (: ..)
232 syf.
Benny ve Desiree'in hikayesini çok sevdim. Ama kitabın sonunu pek anlayamadım ucu açık kaldı. Aşkları çok tutkuluydu, tartışmaları bile çok eğlenceliydi. Benny'in eksik parmakları hikayeyi daha ilgi çekici hale getirdi benim için. Tavsiye ediyorum okuyun bence.
%7 (15/232)
Kitap aslında güzel başlamıştı ama sonradan sıkıcı bir hal aldı. Normalde günlük tarzı romanları sevmeme rağmen yazarın üslubu okuttuyordu. Konu da güzel fakat sorun ilerleyişte. Baya direndim ama daha fazla okuyamadım. Üzüldüm, güzeldi halbuki. Bir kadın konuşuyor sonra aynı olayı adam anlatıyor hoşuma gitmişti. Ama ne zamanki mezarlıktan çıkıp kendi hayatlarını anlatmaya başladılar o zmn sıkılma başladım. Yazar sanki biri kafasına sılah dayamış da zorla yazmaya çalışıyormuş gibi geldi. Daha güzel şeylerden bahsedebilirdi. Adamın ki normal de kadının hikayesi sıkıcıydı. Konusu sevmiştim oysaki ama okuyamadım daha fazla. İsteyen okusun. Tamamen zevk meselesi.
144 syf.
·8 günde·4/10
Kitabı okurken çok sıkıldım. Bitirdikten sonra keşke okumasaydım dedim. Olgun insanlara hitap etmeyen bir kitap. Ama yine de lisede kızı, oğlu olan anne ve babalar çocuklarını bir nebze olsun anlayabilmek için okuyabilirler. Ama dediğim gibi çok bir anlam yüklemeyin. Konusu çok basit. İlgi çekici hiç değil. 2.ve 3. Fotoğraflarda işaretlediğim paragraflar var. Bir bunlar dikkatimi çekti. ***Linnea ergenlik döneminin en buhramlı dönemindedir. Bu dönemi psikolojik, fiziksel ve duygusal açıdan karışık ve gelgitlerle geçirmektedir. Bir de tüm bunların üstüne en yakın arkadaşı ölür ve ilâhî açıdan hiç bir gücün faydası olmaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Katarina Mazetti
Unvan:
İsveçli Yazar ve Gazeteci
Doğum:
Stockholm , İsveç, 29 Nisan 1944

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 24 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.