Kevin Hearne

Kevin Hearne

Yazar
8.5/10
94 Kişi
·
224
Okunma
·
11
Beğeni
·
2143
Gösterim
Adı:
Kevin Hearne
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Arizona, ABD, 9 Aralık 1970
Kevin Hearne , Arizona'da doğup büyüyen bir Amerikan kentsel fantastik romancıdır .

Hearne, fantezi kitap serisi The Iron Druid Chronicles'da Del Rey tarafından yayınlanan sekiz romanın yanı sıra 2015 Star Wars'ın Jedi'ye mirasçısı olan romanının yazarıdır . Tricked adlı romanı New York Times'ın En Çok Satanlar listesine girdi. Shattered adlı romanı cilt katında ilk çıkan [6] ve ABD Today'in en çok satanların listesindeydi.

Hearne lise İngilizce öğretmeni ve karısı ve kızı ile Arizona Arizona taşındı. Northern Arizona Üniversitesi'nden mezun oldu.
Hayır. Kendim hakkında çok şey bilmiyordum. Ve esas sorun da buydu. Asla iyileşmeyecek eski yaralarım vardı ve diğerlerine yardım etmeden önce onları kapatmam gerekti. Ve aslında, kendi içimdeki dengeyi kurmak zorundaydım.
Kevin Hearne
Sayfa 267 - Artemis Yayınları
Şu anda hayatımdaki insanlar, kaybettiğim ya da gömdüğüm diğer insanları unutmamı sağlıyor. Onlar benim için gerçek büyüdür.
Bir anlığına gözlerini içeceğine dikti ve kaşlarının arasındaki kırışıklıklar yeniden göründü. "Sen de bu çağı korkunç derecede tuhaf bulmuyor musun? Görkemle iğrençlik iç içe geçmiş gibi."
Kafasını kaldırıp bana baktı. "Onu nasıl yaptın?"
Omuz silktim. "Çoğunlukla sabırla. Eğer iraden demirinkinden daha kuvvetliyse demiri istediğin şekilde bükebilirsin."
"Sana söz veremem, Oberon,"dedim. Sesimde pişmanlık vardı ve hayal kırıklığına uğradığını anladım. "Ama bak, bir hayalinin olması güzel bir şey, tabii eğer bu hayalin yüzünden şimdiki zamanı kemirmiyorsan. Rüyalarının yok ettiği insanlar gördüm, hoş bir şey değildir. Bir hayale çok baglanirsan kalbinin atışını ve büyüyen çimenlerin kokusunu ve arkadaşınla komşunun evinin önünden geçerken kertenkelelerin çıkarttıkları sesleri fark edemeyebilirsin. Hayalin çok değer verdiğin ve nazikçe kemirdigin eski bir kemik gibi olmalı. O zaman, boşa zaman geçirmek veya hayatını berbat etmek yerine, kendini beslersin...
"Bu akşam dostlarımı kaybettim ama kötülüğe karşı büyük bir zafer kazandık, değil mi? Sonra, sen konuşabildiğinde konuşuruz." Evet konuşacaktık. Adama biraz Ölümsüzlük Çayı borçluydum.
Kevin Hearne
Sayfa 392 - Artemis Yayınları
385 syf.
·29 günde·5/10
Percy Jackson serisi gibi başarılı olmayı hedefleyen ancak yanına bile yaklaşamayan bir seri başlangıcı olmuş. Kalan kitaplarını ben okumayı düşünmüyorum. Çok hızlı ilerleyen çünkü çok basit kurgusu olan bir kitap ve fantastik bir kitaba göre çok fazla hareketsiz. O geliyor bu geliyor sürekli konuşmalar, o kadar.. Belki devam kitaplarında daha hareketli daha merak uyandırıcı bir kurguyu yakalamayı başarmıştır. Şimdilik bu kitap için çerezlik diyebilirim.
410 syf.
·3 günde·9/10
canlarım ciğerlerim demir druid günlükleri serisi hala devam ediyor gördüğünüz gibi . artık bu seriyi ne kadar beğendiğimi anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü bu seri 9 kitaplık ve bu 8. Kitap paylaşımı bu seriye yönelik. Daha önceki tüm paylaşımlarımda da öve öve bitiremedim yani. E artık alın da okuyun yahu. Bıkmadınız mı inat etmekten . mitoloji burda, vampirler-kurt adamlar-tanrılar-cadılar burda, aksiyon burda, aşk burda daha ne isterseniz hepsi burda. DRUIDÇİ GELDİ HAAAANIMMMM. Okuyun arkadaşlar cidden Harry Potter tadında bir seri. Tavsiye ediyorum. .
365 syf.
·7 günde·10/10
Vay canına Demir Druid Günlükleri serisi bitti. 9 kitap ve üzgünüm . Bu seriyi çok sevdim ben ya. Üstelik sonu çok fena bitiyor derken toparladı. Sanki yeni bir macera geliyor gibi. Keşke gelse.
.
Kıyamam Atticus dedikleri gibi canı çok yandı ya. :( Ama ama yine de iyi bağladı yazar sonu
.
Modern çağ ve mitolojinin harika birleşimi. Birçok mitolojik varlığı kullanan, dünya üzerinde sadece olimposlularin olmadığını gösteriyor ((:
.
Hayvanlarla kurulan bağ sayesinde konuşmaları gerçekten çok komikti. Ufak tefek tarihi hikayeler falan ve farklı mitolojik öğelerin hikayede olması bilgilendiriciydi. Çok sevdim. Ve tavsiye ediyorum.
385 syf.
·3 günde·8/10
Takipçi genel olarak hoşuma giden bir kitap oldu, eğlenceli zaman geçirmek için okunabilecek güzel bir fantastik roman olmuş, seriye devam etmek istiyorum en kısa zamanda. Dil ve kurgu açısından zayıf olsa da aksiyonu ve mizahı bol güzel bir şehir fantezisi. İyi zaman geçirmek istiyorsanız ve Kelt mitolojisine ilgi duyuyorsanız bu kitabı size tavsiye ederim.

Ayrıntılı yorum için, http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/04/takipci.html
370 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Demir Druid Günlükleri’nin üçüncü kitabı da bir çırpıda bitti.
Bu kitap da diğer ikisi gibi hareket ve enerji doluydu. Heyecanlı olayların ardı arkası kesilmiyor. Her bölüm ayrı bir merak unsuru. 🤔
Bu kitapta beni üzen Leif ve Gunner’in başına gelenlerdi. Bir dahaki kitapta olmazlarsa üzüleceğim. Druid ise her zamanki gibi, harikaydı. Farklı olarak bu sefer daha gözü kara, daha korkusuz... Olaylara bir de Thor dahil olunca iyice okunası bir hal aldı tabii. 🤗
Hala okumadıysanız dokuz serilik bu kitaba mutlaka başlayın derim ben.
390 syf.
·5 günde·7/10
Büyücü'nün konusu çok net değil, yazar bir kaç farklı konuyu aynı kitapta işledi. Aslında bu durumdan çok hoşlanmadım, kitabı okurken iyi bir senaryoya sahip olmayan aksiyon oyunu oynuyor gibi hissettim. Başkarakter Atticus'un karşısına sürekli bir düşman çıkıyor ve bunlarla savaşıyordu, level atlamasını da bekledim ama olmadı. Ve bu kitapta çok fazla cadı vardı, kitaba bir cadı giriyor diğeri çıkıyordu, kendimi cadılar geçidinde falan gibi hissettim. Zayıf kurgusu ve belirsiz konusu dışında okuması oldukça keyifli ve rahattı, sayfalar sıkmadan ve zevkle aktı. Serinin bu yönünü seviyorum, mizahi dili ve akıcı yapısı sayesinde iyi zaman geçirmenizi sağlıyor.

Ayrıntılı yorum için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/2016/09/buyucu.html
390 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Serinin ilk kitabına kıyasla ki onu da çok beğenmiştim, ikinci kitabı su gibi aktı diyebilirim. Neredeyse bir günde yarısından fazlasını okudum. Hareket o kadar fazla ki kitabı bırakamıyorsunuz elinizden. Karakterlerin enerjisi hiç bitmiyor. Ve bir süre sonra siz de kendinizi o karakterlerden biri gibi görüyorsunuz. Kitabı kapattıktan sonra gerçek hayata adapte olabilmek için birkaç saniye beklemeniz gerekiyor.
İkinci kitapta Atticus yine çok formundadır. Yenilenebilir enerjisiyle büyük ve güçlü bir cadı meclisine, düşmüş bir meleğe ve daha pek çok yaratığa kafa tutuyor. Elbette bunu yaparken yanında tatlı mı tatlı köpeği Oberon ve benim çok sevdiğim iki karakter olan kurt adam ile vampir avukatı da var.
Daha önce de belirttiğim gibi ben kitabı ve karakterleri çok beğendim. Sizlere de mutlaka tavsiye ederim.
390 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
BÜYÜCÜ bu serinin ikinci kitabı millet ve ben yine soluksuz okudum. Harikaydı diyebilirim. Bu seriyi alırken bu kadar iyi olduğunu düşünmemiştim ne yalan söyleyim . CÜCÜ tavsiye ediyor. Fantastik sevenler bayılacaksınız .
448 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
O kadar güzel bir dünyanın içine daldım ki ben bu seriyle, gerçek dünyaya dönmek istemiyorum okurken. Yine her sayfasını ayrı bir heyecanla okuduğum bir kitap oldu serinin diğer tüm kitaplarında olduğu gibi. Belki de Sezen Yıldız hadi hep birlikte okuyalım demeseydi aylarca erteler, başlamaya üşenirdim . game of thrones un dizisi çekildiyse, bu serinin hayli hayli çekilmeli diyorum ve sizi arka kapak yazısıyla baş başa bırakıyorum. Ha bu arada mutlaka okuyun dememe gerek yok heralde .
370 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Serinin üçüncü kitabı da diğer kitapları gibi efsane şekilde devam ediyor. Harry potter sevenleri çok fazla cezbedeceğine inanıyorum. Kesinlikle seveceksiniz yahu. Tavsiye ederim a dostlar

Yazarın biyografisi

Adı:
Kevin Hearne
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Arizona, ABD, 9 Aralık 1970
Kevin Hearne , Arizona'da doğup büyüyen bir Amerikan kentsel fantastik romancıdır .

Hearne, fantezi kitap serisi The Iron Druid Chronicles'da Del Rey tarafından yayınlanan sekiz romanın yanı sıra 2015 Star Wars'ın Jedi'ye mirasçısı olan romanının yazarıdır . Tricked adlı romanı New York Times'ın En Çok Satanlar listesine girdi. Shattered adlı romanı cilt katında ilk çıkan [6] ve ABD Today'in en çok satanların listesindeydi.

Hearne lise İngilizce öğretmeni ve karısı ve kızı ile Arizona Arizona taşındı. Northern Arizona Üniversitesi'nden mezun oldu.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 224 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 150 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.