1000Kitap Logosu
Kimberly Kirberger
Kimberly Kirberger
Kimberly Kirberger

Kimberly Kirberger

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
72 Kişi
392
Okunma
0
Beğeni
510
Gösterim
Yasin Çalışkan
Tavuk Suyuna Çorba - Gençlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
184 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
TAVUK SUYANA ÇORBA: GENÇLERİN YÜREĞİNİ ISITACAK ÖYKÜLER ( Chicken Soup For The Tecnage Soul) Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Kimberly Kirberger Serap Katlan çevirisi HYB Yayıncılık 184 Sayfa Daha önce bir örneğini okumuştum, kitaplar gerçekten güzel ve anlamlı... Evet dediği gibi içinizi ısıtan öykülerle derlenmiş bir eserler manzumesi... Bu kitapta gençlere yol gösterecek, hayatan alabilecek dersler üzerine çıkacak yollar üzerine öykülerden oluşan bir kitaptı. Her bir öyküde, anlatıcının başından geçen ve arkasından gelecek gençlere yol gösterecek 59 adet öykü ve şiir ile beslenmiş bir eser. Sadece gençler değil, herkesin okuyup beğeneceği bir kitap... Kitabımız sekiz bölümleme üzerine kurulumuş; İlişkiler Üzerine (6 anekdot) Dostluk Üzerine (3 anekdot) Aile Üzerine (9 anekdot) Sevgi Ve Düşünceli Olmak Üzerine (11 anekdot) Öğrenmek Üzerine (9 anekdot) Zor Şeyler (5 anekdot) Farklı Olmak (5 anekdot) Düşlerin Peşinde (11 anekdot) Kitabın bitiriş anekdotu ise tam bitiriş ve gençlere yol gösterici bir yazıydı... Güzel okumalar...
1
Batuhan Babaoğlu
Tavuk Suyuna Çorba - Gençlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
184 syf.
·
3/10 puan
Diğer serileri kadar başarılı bulmadığım, yalın ve yer yer tekrara düşen yazı diliyle sıradan kalan bir kitap... Öykülerin sonunda, gençler için çıkarılacak mesajlar mevcut... çok hatırlanacak öykülere sahip değil!
4
Sermin
Tavuk Suyuna Çorba - Gençlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
184 syf.
·
27 günde
·
Puan vermedi
Her kitap yeni bir yolculuktur. Ben de yüreğimin ısınması için bu yola çıktım. Ancak bu yolda umduğumu bulamadım. Kimi hikayeler akıcı bir şekilde ilerlerken kimi hikayeler hiç bitmeyecek kadar uzadı. İlk defa bir kitabı okuma sürem bu kadar uzun oldu. Gençlerin içini ısıtır mı bilemem ama orta okul çağında öğrencilerin okuyabileceği tarzda bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ancak unutulmamalıdır ki herkes farklı tarzlarda kitapları sever. Önemli olan yapılan yorumları dikkate alıp ama aynı zamanda önyargı oluşturmadan okumaya niyetlenmek. İyi okumalar dilerim.
8