Jack Canfield

Jack Canfield

Yazar
7.6/10
409 Kişi
·
2.933
Okunma
·
33
Beğeni
·
3505
Gösterim
Adı:
Jack Canfield
Unvan:
Amerikan Motivasyonel Konuşmacı ve Yazar
Doğum:
1944
Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve yazardır. O çok 40'tan fazla dile çevrilen Tavuk Suyuna Çorba kitabıyla bilinmektedir.
Kitlelerden farklı olmak ve benzersiz bir yaşam tarzının tadını çıkarmak istiyorsanız, bunu anlamalısınız:
Geleceğinizi alışkanlıkları​nız belirler.
432 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Odaklanmanın Gücü kitabına başlama sebebim kesinlikle kişiseldi. Özellikle okuyan ve düşünen insanların ortak kaygıları olan, yaşam amaçlarını keşfetme ve buna ulaşmada yardımcı olacak hedeflerin belirlenmesi idi. Ayrıca, odaklanmaya ve sorunlarımın ne olduğunu bulmaya olan ihtiyacım da bu kitabı okumama sebep olmuştur.

Odaklanmanın Gücü, üç ayrı yazar tarafından yazılmıştır. Bu yazarlar özellikle iş dünyasında gelişime önem veren insanların başvurduğu kişiler. Bu kitap temelinde, iş sahibi olup da hem mâlî kazançlarını yükseltmek hem de yaşam kalitelerini arttırmak için bir farkındalık sahibi olmak isteyenlere hitap eder.

Kitapta önemli noktalara değinilmekte olduğunu düşünüyorum. Örneğin, şimdiye kadar okumuş olduğum kişisel gelişim kitapları, zayıf yönlerimize odaklanıp onları iyileştirmek gerektiği üzerinde odaklanıyor. Ancak bu kitap tam tersine güçlü yönlerimizi keşfedip onları daha iyi kullanmamız gerektiğini savunmaktadır. Bu fikir benim için yeni bir farkındalık yarattı diyebilirim kesinlikle. Çünkü hep zayıf yönlerim üzerine odaklanmak beni karamsar bir ruh haline sürüklemekte idi kaçınılmaz olarak.

Velhasıl, Odaklanmanın Gücü kitabı, buna benzer farklı bilgi, deneyim ve kişisel yaşam hikâyelerini de içerisinde barındırmaktadır. Yaşam amaçlarımızı keşfetmek için gerekli olan "farkındalık"ı verdiğinden okunmaya değer bir eser olarak ele alınabilir görüşündeyim...
Dersaadet
Dersaadet Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın'ı inceledi.
366 syf.
·Beğendi·10/10
Bu tarz eserleri kendimi kötü hissettiğimde okumayı çok seviyorum . Bana çok iyi geliyorlar ve kendimde yeniden ayaklanma gücü buluyorum bi anda.
Hikayelerde hep çarpıcı ve güzel sonlarla bitiyordu. Sıradan sıkıcı değiller .
Hatta bi sayfada görmüştüm İngilizlerin en çok hasta ziyaretinde hediye götürdükleri kitapmış. Bence de çok yerinde davranış bizde de keşke böyle ziyaretçiler olsa :)
330 syf.
·8 günde·Puan vermedi
Asla pes etme..
Neredeyse okurken pes edecektim bu kitabı yarı bırakıyordum az daha.. kitap genel olarak güzel fakat ben tam konsantre olamadım sanırım.. neyse kitapla kalın.
Ferah
Ferah Tavuk Suyuna Çorba - Kadınların Yüreğini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
248 syf.
Hikayelerin belirli başlı bir anlamları yok, sonunu bir yere getiremediğiniz çok fazla duygu sömürüsünden oluşuyor. Sonu iyi biten türk filmi tadında .. Tüm serilerini bir değişiklik bulabilir miyim diye okumuştum.. Ama diğer serileri de aynı...
Kronikokur.
Kronikokur. Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın'ı inceledi.
366 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Tavuk suyuna çorba..
Bir arkadaşım tavsiye etmişti çok beğenerek okudum. Bu dönemde iyi geldi açıkça, insanı motive eden birbirinden güzel gerçek başarı hikayeleriydi. Güzeldi.. bir kaç tanede daha var tAvuk suyuna çorba kitaplarım.. sabırsızlanıyorum okumak için..
214 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Okuyunca Elinize bir kalem ve bir defter almalısınız çünkü bu kitapda size yardımcı olabilecek birçok şey mevcut.kitap çok harikulade birşeyleri söylerken örneğin "olumlama" onunla ilgili efsanevi sanatçı sporcu veya herhangi biri ile örnek vermesi insanı daha çok cezbediyor ve daha çok inandırıyor.umarım bende başarma cesaretimi gösterebilirim. Tavuk Suyuna Çorba - Başarma Cesaretini Gösterin
260 syf.
·7 günde·5/10
Güzel bir kitap olmuş . Ama bu kitabın özellikle beğendiğim bazı hikayeler var. İnsana güzel dersler veren bir kitap olmuş gerçekten. Kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum.
Sermin
Sermin Tavuk Suyuna Çorba - Gençlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
184 syf.
·27 günde·Puan vermedi
Her kitap yeni bir yolculuktur. Ben de yüreğimin ısınması için bu yola çıktım. Ancak bu yolda umduğumu bulamadım. Kimi hikayeler akıcı bir şekilde ilerlerken kimi hikayeler hiç bitmeyecek kadar uzadı. İlk defa bir kitabı okuma sürem bu kadar uzun oldu. Gençlerin içini ısıtır mı bilemem ama orta okul çağında öğrencilerin okuyabileceği tarzda bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ancak unutulmamalıdır ki herkes farklı tarzlarda kitapları sever. Önemli olan yapılan yorumları dikkate alıp ama aynı zamanda önyargı oluşturmadan okumaya niyetlenmek.
İyi okumalar dilerim.
M. Sadık
M. Sadık Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın'ı inceledi.
366 syf.
·8 günde·10/10
Bu kitabı yaklaşık 5 yıl önce başka bir yere taşınacağım zaman ilkokul öğretmenim hediye etmişti. Hediye edeceği zaman bu kitabın beni etkileyeceğini hayatımda izler bırakan öyküler içerdiğini söylemişti.Bugün baktığımda gerçekten de etkilerini kendimde görüyorum.İyi ki okumuşum size de tavsiye ederim.
Ceylakitap
Ceylakitap Tavuk Suyuna Çorba - Çiftlerin Yüreklerini Isıtacak Öyküler'i inceledi.
215 syf.
·Puan vermedi
Ben lisedeyken serisi çıkan kitap. O dönemlerde nedendir bilmiyorum bu kitapların hiç birini almamıştım. Sahafta görüp dayanamayıp aldım. Malum herkesin bildiği gibi kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap. Yer yer birbirine benzeyen hikayeler beni sıksa da genel anlamda güzeldi. Uzun otobüs yolculuğuna çıkarken okuyabileceğiniz çerezlik tadında bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jack Canfield
Unvan:
Amerikan Motivasyonel Konuşmacı ve Yazar
Doğum:
1944
Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve yazardır. O çok 40'tan fazla dile çevrilen Tavuk Suyuna Çorba kitabıyla bilinmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 33 okur beğendi.
  • 2.933 okur okudu.
  • 24 okur okuyor.
  • 675 okur okuyacak.
  • 29 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları