Jack Canfield

Jack Canfield

Yazar
7.5/10
260 Kişi
·
1.913
Okunma
·
16
Beğeni
·
2.869
Gösterim
Adı:
Jack Canfield
Unvan:
Amerikan Motivasyonel Konuşmacı ve Yazar
Doğum:
1944
Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve yazardır. O çok 40'tan fazla dile çevrilen Tavuk Suyuna Çorba kitabıyla bilinmektedir.
"Hayatın anlamı insanın bir şeyler için çabalamasında saklıdır. Uğruna çabaladığımız şeyler yaşamı anlamlı kılar."
-Leo Rosten-
Kitlelerden farklı olmak ve benzersiz bir yaşam tarzının tadını çıkarmak istiyorsanız, bunu anlamalısınız:
Geleceğinizi alışkanlıkları​nız belirler.
Olumsuz alışkanlıklar olumsuz sonuçlar doğurur. Başarılı alışkanlıklar, olumlu sonuçlar yaratır. Hayat böyledir.
Unutmayın ki siz değişene kadar hiçbir şey değişmez. Değişimi, size daha fazla özgürlük ve huzur kazandıracak olumlu bir katalizör olarak kabul edin.
366 syf.
·Beğendi·10/10
Bu tarz eserleri kendimi kötü hissettiğimde okumayı çok seviyorum . Bana çok iyi geliyorlar ve kendimde yeniden ayaklanma gücü buluyorum bi anda.
Hikayelerde hep çarpıcı ve güzel sonlarla bitiyordu. Sıradan sıkıcı değiller .
Hatta bi sayfada görmüştüm İngilizlerin en çok hasta ziyaretinde hediye götürdükleri kitapmış. Bence de çok yerinde davranış bizde de keşke böyle ziyaretçiler olsa :)
248 syf.
Hikayelerin belirli başlı bir anlamları yok, sonunu bir yere getiremediğiniz çok fazla duygu sömürüsünden oluşuyor. Sonu iyi biten türk filmi tadında .. Tüm serilerini bir değişiklik bulabilir miyim diye okumuştum.. Ama diğer serileri de aynı...
260 syf.
·7 günde·5/10
Güzel bir kitap olmuş . Ama bu kitabın özellikle beğendiğim bazı hikayeler var. İnsana güzel dersler veren bir kitap olmuş gerçekten. Kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum.
366 syf.
·8 günde·10/10
Bu kitabı yaklaşık 5 yıl önce başka bir yere taşınacağım zaman ilkokul öğretmenim hediye etmişti. Hediye edeceği zaman bu kitabın beni etkileyeceğini hayatımda izler bırakan öyküler içerdiğini söylemişti.Bugün baktığımda gerçekten de etkilerini kendimde görüyorum.İyi ki okumuşum size de tavsiye ederim.
215 syf.
·Puan vermedi
Ben lisedeyken serisi çıkan kitap. O dönemlerde nedendir bilmiyorum bu kitapların hiç birini almamıştım. Sahafta görüp dayanamayıp aldım. Malum herkesin bildiği gibi kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap. Yer yer birbirine benzeyen hikayeler beni sıksa da genel anlamda güzeldi. Uzun otobüs yolculuğuna çıkarken okuyabileceğiniz çerezlik tadında bir kitap.
366 syf.
Serinin 3 ya da 4 kitabını okumuştum bundan 4 sene önce. Açıkçası çok önereceğim bir kitap değil. Kitap düşünce olarak güzel. Sıkmayan, hoş, Umut dolu, mucizevi hikayeleri var. Ama farklı bir kültürün hikayesi olması hani kitapla aramıza mesafe sokuyor. Yani o umudu benimsemimize engel oluyor. Bu tarz kitapların her zaman yerel kültürle alakalı olması gerektiğine inanırım
366 syf.
·Puan vermedi
Tavuk Suyuna Çorba kitapları 10'dan fazla kitaptan oluşan bir seri Her kitapta farklı yazarlardan güzel hikayeler yer alıyor. Bu hikayeler bazen her konuda olurken bazen de belli bir konuda oluyor. Kitap da o konuyla ilgili bir isim alıyor. Bu kitapta insanlara cesaret verecek, onları harekete geçirecek hikayeler seçilmiş.
233 syf.
·Puan vermedi
Tavuk Suyuna Çorba Hikâyeleri hangi kitap olursa olsun çoğu yüreklerimizi ısıtacak öyküler gerçekten :)) Moralimiz bozuk olduğunda, gripken tavuk suyuna çorba nasıl iyi geliyorsa ruh hâlimize öyle iyi gelen öyküler... Şifâ olsun dostlar :))
366 syf.
·1 günde
Sevmek,anne-baba olmak,öğrenmek ve öğretmek gibi konularla kısa hikayeler barındıran kitap çıktığı yıllarda milyonlarca satmıştır. O yıllarda adı bana saçma geldiği için okumamıştım. Ancak adı ile alakalı olmadığını okuduğumda anladım.
250 syf.
·Beğendi·10/10
çocukluktan erişkenliğe geçerken okuduğum ve tüm çocuklarında okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. insanlara ve hayata bakış açımı etkileyen kitaplardan.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jack Canfield
Unvan:
Amerikan Motivasyonel Konuşmacı ve Yazar
Doğum:
1944
Amerikalı motivasyonel konuşmacı ve yazardır. O çok 40'tan fazla dile çevrilen Tavuk Suyuna Çorba kitabıyla bilinmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 1.913 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 426 okur okuyacak.
  • 21 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları