Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler

7,3/10  (35 Oy) · 
353 okunma  · 
23 beğeni  · 
1.722 gösterim
O, çocuklarını ilk bağrına basan, sonra da yaşamları boyunca kendisini onlara karşı sorumlu tutandır. Çocuklarına yürümeyi öğretir, sonra da arkalarından nasıl yürüdüklerini izler. Çocuklarının kâbuslarına bir kalkan olur, sonra da kendi düşlerinin peşinden koşmaları için onları yüreklendirir. O annedir ve şimdi özellikle onun için ve onun hakkında yazılmış bir kitap var. Tavuk Suyuna Çorba-Annelerin Yüreğini Isıtacak Öyküler tüm annelere bir ithaftır. Bu kitaptaki öyküler anneliğin en önemli anlarını yaşatacak sizlere, bir annenin doğum yapmasından, annelik sezgilerini kazanmasına, özel anılar yaratmasından, ailesinin yaşamını sürdürebilmesi için elinden geleni yapmasına kadar. İster anne adayı olun, ister büyükanne ya da annenizin değerini bilen bir insan, anne olmanın zevkleri ve güçlükleri karşısında bir yandan gülerken, bir yandan ağlayacaksınız. Bu kitap sizlere dokundukları her insanın yüreklerini ve yaşamlarını etkileyen anne sevgisinden söz ediyor. New York Timesin en çok satan yazarları olan Jack Canfield ve Mark Victor Hansen, yine New York Timesin en çok satan kitabı Tavuk Suyuna Çorba- Kadınların Yüreğini Isıtacak Öyküler adlı kitabının yardımcı yazarları Jennifer read Hawthorne ve Marci Shimoff ile birlikte bir çalışma sergilediler. Bu değerli yazarlar aynı zamanda konuşmacı ve eğitmendiler ve dünyanın dört bir yanında kişinin kendisini geliştirmesi ve mesleki başarı konularında binlerce insana hitab etmişlerdir.
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  975-300-002-2
 • Orijinal Adı:
  Chıcken Soup For The Mother's Soul
 • Çeviri:
  Gülder Tümer
 • Yayınevi:
  HYB Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Glşn Acr 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

çocukluktan erişkenliğe geçerken okuduğum ve tüm çocuklarında okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. insanlara ve hayata bakış açımı etkileyen kitaplardan.

Deniz ATAÇ 
23 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ergenlik birey olma yolundaki ilk adım, gerçeklerle yüzleşmeye başlarken çıkılan ilk yoldur. O yolda ve adımlarımda beni aydınlatan, değer kavramlarımı oluşturmamı sağlayan mükemmel ötesi bir yapıt :)

Sdgrsy_ 
07 Oca 23:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Çok küçükken okuduğum kitaplardan biriydi... İçindeki hikayeler adeta içinizi ısıtıyor. Bir sonraki hikayede sizi neler bekliyor merakı ile kitabı hızlıca bitiriyorsunuz.

buzdankalp 
29 Haz 07:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten yürek ısıtan hatta gözlerden akıtan bir kitap... Kısa hikayelerden oluşan ve her hikayede sevgiden bahseden, ince düşünceli insanların da olabileceğini vurgulayan, sevgilerinizi ve sizi sevenleri önemsemedi size tekrar hatırlatacak bir kitap...

Kitaptan 12 Alıntı

Aysel 
07 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

4 yaş: Babam her şeyi biliyor.
5 yaş: Babam çok şeyi biliyor.
6 yaş: Benim babam, senin babandan daha çok şey biliyor.
8 yaş: Babam her şeyi bilmiyor.
10 yaş: Babamın gençliğinde her şey çok farklıymış.
12 yaş: Aslında babam bu konuda hiç bir şey bilmiyor. Çocukluğunu anımsamayacak kadar yaşlı.
14 yaş: Babama kulak asma. O artık çağ dışı!
21 yaş: Babam mı? Aman, Tanrım. O hiç bir işe yaramaz.
25 yaş: Babam bu konuda az da olsa bir şeyler biliyor, ama bu yaşta bir insanın bu konuda bir şeyler bilmesi normal zaten.
30 yaş: Bu konuda babamın bir fikrini alsak iyi olacak. O kadar deneyimli ki.
35 yaş: Babama sormadan hiç bir şey yapmam.
40 yaş: Acaba babam bu konuda nasıl üstesinden gelirdi? Ne kadar akıllı, deneyimli bir insandı.
50 yaş: Babamın yanımda olması ve bu konuda bana akıl vermesi için neler vermezdim. Onun ne kadar akıllı bir insan olduğunu hiç takdir etmemişim. Oysa ondan ne kadar çok şey öğrenebilirdim.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack CanfieldTavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield
Aysel 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

O gün bir mucize gerçekleşti. Okul bahçesinden geçti ,okula girdi ve hiç kimse o yürekli küçük kızla alay etmedi. Nikki binlerce insana kendileri olmalarını,Tanrının bahsettiği yeteneklerini kullanmalarını ve belirsizlikler, acı, korku ve ön yargılar karşısında dimdik durabilmeyi öğretti.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack CanfieldTavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield
Aysel 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Önemli olan eylemin sonunda ortaya ne çıkacağı değil, eylemin kendisidir. Doğru olanı yapmalısınız. Yaptığınız iyiliğin meyvesini siz almayabilirsiniz. Ama bu, doğru olanı yapmamanız anlamına gelmez. Yaptığınız eylemin ne tür sonuçları olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Ancak, eğer hiç bir şey yapmazsanız, hiç bir sonuç alamazsınız.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Ghandi)Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Ghandi)

Ölümü bir kez karsiladiginda ve kalbinin konumunu anladığında , artık hayatını bir kiyafet gibi üzerinde taşırsın .... Onu kaygısızca taşırsın çünkü onun için hiçbir şey ödememişsindir ; ona değer verirsin çünkü bir daha asla böyle bir alışveriş yapma fırsatın olmayacağını bilirsin

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack CanfieldTavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield
Aysel 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İstediğimiz her şeyi söylemek için sadece beş dakikamız kaldığı söylense, telefon etmek istediğimiz her telefon kulübesi, karşısındakilere kendilerini sevdiklerini söyleyenlerle dolu olacaktır.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Christopher Morley)Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Christopher Morley)
Aysel 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Korkuyu yaşadığınız her deneyim size güç ve kendinize güven kazandırır...Yapamayacağınızı düşündüğünüz her şeyi yapmayı denemelisiniz.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Eleanor Roosevelt)Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Eleanor Roosevelt)
Aysel 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Öbür dünyada bana "Neden Musa değildin?" sorusu değil, "Neden Zusya değildin?" sorusu sorulacak.

Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Haham Zusya)Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler, Jack Canfield (Haham Zusya)
2 /