1000Kitap Logosu
Korhan Atay
Korhan Atay
Korhan Atay

Korhan Atay

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
13 Kişi
35
Okunma
1
Beğeni
676
Gösterim
Unvan
Türk yazar
Doğum
Karşıyaka, İzmir, 1949
Yaşamı
H. Korhan Atay 1949 yılında İzmir, Karşıyaka'da doğdu. Müzisyenlik ve profesyonel fotoğrafçılığın ardından 1977 yılında geldiği İstanbul'da kitap yayıncılığı ve Aydınlık gazetesinde muhabirlik yaptı. 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Ses dergisinde muhabir ve fotoğrafçı olarak çalıştı. 1982 yılında kuruluş sürecinde katıldığı Nokta dergisinde muhabirlik, istihbarat şefliği, haber müdürlüğü, yayın ve yazı kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. 1991 yılından itibaren Star, Kanal 6 ve ATV televizyonlarında haber programları, haber müdür yardımcılığı, program yapımcılığı ve editörlüğü yaptı. 1994 yılında, kurucusu ve ortağı olduğu Pro-TV ve Eylül TV şirketleri, çok izlenen televizyon kanallarına haber, belgesel, tartışma, yarışma programları ve diziler hazırladı. Yazarın Figen Kumru ile birlikte yazdığı Katina'nın Elinde Makası adlı Seyfi Dursunoğlu/Huysuz Virjin söyleşi kitabı 2004 yılında yayımlandı. Yine Figen Kumru ile birlikte kaleme aldığı Mizahın Abisi Oğuz Aral biyografi kitabı 2008 yılında yayımlandı. Küratörlüğünü yaptığı Adalar Müzesi' nin bir sergisinden yola çıkan Adalarda İz Bırakanlar kitabı ise 2011 yılında yayımlandı.
Şen Ay
Katina'nın Elinde Makası'nı inceledi.
514 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Merhabalar.. Uzun zamandır inceleme yazmamıştım, aslında çok da inceleme sayılmaz yazacaklarım. Daha çok kitapla ilgili düşüncelerim... Kitap; söyleşi tarzında yazılmış, hiç sıkılmadan okunuyor. Sevgili Seyfi Dursunoğlu’nun hayatı, nam-ı diğer Huysuz Virjin. Eskiden beri sevdiğim, saygı duyduğum bir İstanbul Beyefendisi Seyfi Bey... Yakın zamanda kendisini kaybettik(17 Temmuz) Kitabı 15 günde, tadını çıkara çıkara, her sayfasını keyifle okudum. Bazen üzüldüm, çokça güldüm.. Söyleşi Seyfi Bey ile yapılmış olsa da arada Huysuz Virjin de vardı nüktedan haliyle:))) Çocukluğu, ailesi, okul yılları, memuriyet hayatı, tavernalar, gazinolar, sanat camiası, sevdikleri, sevmedikleri, kırdıkları, kırıldıkları, kuralları...her soruyu samimiyetle cevaplandırıyor kitapta.Özellikle birlikte sahne aldığı sanatçılarla ilgili tesbitleri çok keyifliydi. “Size her şeyi söyledim!” demeyeceğim. Benimle birlikte öbür tarafa gitmesi gereken bazı olayları size intikal ettirmedim. Takdir edersiniz ki, herkesin her şeyini herkes bilmemeli. İnsanın kendisine ait bazı özellikleri kendisinde kalmalı ve beraber gitmeli.(s.450) Ben çok beğendim, okumak isterseniz tavsiye ederim...
Katina'nın Elinde Makası
OKUYACAKLARIMA EKLE
23
BUŞRA UYSAL GÜDER
Katina'nın Elinde Makası'nı inceledi.
514 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
BİTTİ !!! Akıllı, terbiyeli, titiz ve eni konu muhafazakar bir İstanbul beyefendisi; son derece zeki, erkek düşkünü, hafifmeşrep, müptezel, nüktedan, ağzına geleni hemen söyleyecek denli açık sözlü, şıklık ötesi frapan, geçkin ama camisi ve mihrabı hala yerinde bir kadınla evlenirse ne olur ? Günler, haftalar, aylar süren bir söyleşi bombardımanının ardından anladık ki, Seyfi Dursunoğlu oluyor. Seyfi bey ve Huysuz Virjin iyi günü ve kotu günü birlikte yaşamak için söz vermişler bir kez. Zaman Zaman birbirlerinden bıkıp Hayatlarını yaşamak isteseler de, katolik nikahı kadar dönülmez bir söz onlarınki. Allah bir yastıkta kocatsın Kitap söyleşi tarzında yazılmış soru cevap halinde gidilmiş. Seyfi Dursunoğlunu çocukluğumdan beri çok severim iyi ki okumuş diyorum. Çok güldüm okurken hele zeki müren'e takılmaları çok komikti seven herkese tavsiye ederim.
Katina'nın Elinde Makası
OKUYACAKLARIMA EKLE
Oldpr
Katina'nın Elinde Makası'nı inceledi.
514 syf.
·
9 günde
Sevdiğim ve güldüğüm bir şovmeni tanımak güzeldi. En takip ettiğim dönemde kitabın karşıma çıkması da benim için büyük sürpriz oldu. Hem de promosyon kitaplar arasında. Ropörtaj şeklinde olmasından dolayı kolay okunabilir bir kitaptı. Bazı olayları bugün anlatılış şekli ve bazı görüşlerinden rahatsız oldum. Eğlenceli, rahat okunabilir, yormayan bir kitaptı. Sevdim.
Katina'nın Elinde Makası
OKUYACAKLARIMA EKLE
6