Krista Tippett

Krista TippettEinstein'ın Tanrısı yazarı
Yazar
8.0/10
7 Kişi
37
Okunma
1
Beğeni
919
Görüntülenme

Hakkında

Unvan:
Gazeteci,yazar
Doğum:
Oklahoma, 1960

Okurlar

1 okur beğendi.
37 okur okudu.
3 okur okuyor.
28 okur okuyacak.
2 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
“Neden bir şeyleri merak ederiz? Sanıyorum yaşadığımız bir deneyim, dünyayı algıladığımız bakış açısıyla çeliştiğinde kendimize soru sormaya başlıyoruz. Ben de böyle bir sorgulamayı 4-5 yaşlarındayken babam bana bir pusula gösterdiğinde yaşamıştım. Pusulanın ibresi kararlı bir şekilde ancak dünyanın nasıl işlediğine dair alışılagelmiş açıklamaya uygun olmayacak bir davranış gösterdi. Bu şu anlama geliyordu: Bir şeyi hareket ettirmek için ona dokunmalısın! Hâlâ hatırlıyorum ya da hatırladığıma inanıyorum ki, bu deneyim üzerimde derin ve oldukça uzun süren bir etki bırakmıştı. Derinlerde, her şeyin arkasına saklanmış bir şeyler olmalıydı.” Einstein
Sayfa 34
Eğer insan olmanın özünde ne anlama geldiğini keşfederseniz, sizi ağına düşüren her şeyden ve kendiniz hakkında düşünüp durmaktan kurtulursunuz. İşte o zaman insanlık, insan ruhu ve tüm bunlardan dolayı da diğer insanlar üzerine kafa yorarsınız. Bu özgürlük sayesinde, böylesi bir entelektüel ve duygusal evveliyata ait bir şeyin üstesinden gelmenin verdiği başarmış olma hissi de, ayrıca muhteşemdir.
Sayfa 59
Reklam
İşte bu biziz - aynı anda hem komik, hem alçak hem de muhteşem.
Affetmenin Gücü
Bir çok kez farkına vardığım şey şu, eğer biri sizi incittiğinde, kendi iyiliğiniz için onu bağışlamanızdan başka çare yok. Çünkü artık o kişi yok, ölü, sizinle ilişkisi kalmamış.
Sayfa 188Kitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
272 syf.
·
Puan vermedi
·
8 günde okudu
Kitabın adı Einstein'ın Tanrısı olmasına karşın sadece bir bölümde Einstein'dan bahsedişmiş ve o dünya görüşü ele alınmış. İşin bu kısmı benim için hayal kırıklığı oldu açıkçası. Kitap yazarın bir radyo programında konuk ettiği alanında yetkin insanların, yazar, doktor, vb. Konuk olduğu sohbetleri bölüm bölüm yazmış. Kitapta genelde bilim, sağlık, inanç, Tanrı, evren gibi konular ele alınmış. Okumaya değer ve faydalı bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim güzel insanlar saygılar sunuyorum sizleri çok seviyorum.
Einstein'ın Tanrısı
Einstein'ın TanrısıKrista Tippett · H2o Kitap · 201237 okunma
272 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Tanrı bilim felsefe konusunda aklınıza takılan sorulara cevap bulabileceğiniz bir kitap cernde çalışan ünlü bilim adamları , felsefecilerle yapılan soru cevap şeklinde devam eden akıcı bir kitap . Tabiki bu kitap varoluşumuzu anlamaya çalıştığımız sorulara tam bir cevap olamaz ama başlangıç için tavsiye edilir
Einstein'ın Tanrısı
Einstein'ın TanrısıKrista Tippett · H2o Kitap · 201237 okunma
272 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Bilim,ilim yolunda büyük mesafelere kat etmenize yol açabilecek bir kitap ve tanrıbilim bilincinizi büsbütün kavramanıza yardımcı olabilecek bir kitap.
Einstein'ın Tanrısı
Einstein'ın TanrısıKrista Tippett · H2o Kitap · 201237 okunma