Kristan Higgins

Kristan Higgins

Yazar
8.3/10
77 Kişi
·
223
Okunma
·
11
Beğeni
·
1288
Gösterim
Adı:
Kristan Higgins
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
1965
Kristan Higgins, yirmi'den fazla dile tercüme edilmiş 16 romanın yazarıdır. Kitapları, Kirkus, New York Kitap Dergisi, Yayıncı Haftalık, Kütüphane Dergisi ve Kitap Listesi'nden yıldızlı yorumlar da dahil olmak üzere düzinelerce ödül ve övgü aldı. En İyi Kurgu Ödülü için Kirkus Ödülü için beş kez aday gösterildi ve kitapları birçok prestijli dergi ve inceleme sitesinin yılının en iyi romanları listesinde düzenli olarak yer aldı.

Kristan, kahraman itfaiyeci kocasıyla, korkunç derecede güzel, eğlenceli ve alaycı çocuklarıyla, iki aşırı tembel kurtarma köpekiyle ve bazen dostça bir kediyle Connecticut'ta yaşıyor.
Acaba insanın onu sevmeyen birinden yanında kalmasını dilemesinden daha aciz bir duygu var mıydı dünyada?
Bir dipsiz kuyuyu andıran gözlerini bana çevirdi. Sanki içinde hem herşeyi hem de hiçliği barındıran bir okyanus gibiydi bakışları. Hissettiği her şey de, görmemi istemediği her şey de oradaydı.
İnsan kendini bir anda hiç uyumayan şehirde üvey evlat gibi hissediyordu. Sen gider gitmez yerini başka biri alıyordu.
"Kendini görünmez gibi hissediyorsun değil mi?"
Aslında bu açıdan hiç düşünmemiştim ama evet hissettiğim tam da buydu.
408 syf.
·Beğendi·3/10
Başlarda kitabın güzeldi devamı da güzel olacak sandım ama saçmalıktı. Bayağı bi. Ama yine de okudum zamanı geçirdim aşırı boş bir kitaptı. Tavsiye etmem arkadaşlar
528 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Çok keyifli bir kitaptı.

Jenny ve Rachel ikimiz kardeş; Jenny eşinden boşanmış ünlü bir gelinlik tasarımcısı, Rachel üçüzleri olan şahane bir anne... Rachel'in dünyası kocasının telefonuna gelen bir mesajla alt üst olurken Jenny alt üst olan dünyasını farklı bir yere taşınarak toparlamaya karar veriyor. İki kardeşin yaşadığı olayları anlatan keyifli bir kitaptı. Aşk var ayrılık var kardeşlik var aile bağı dram ne ararsanız bu kitapta bir parça bulabilirsiniz
528 syf.
İnsanları en mutlu gününe hazırlayan gelinlik tasarımcısı Jenny eşinden boşanmış olsa da eski eşi Owen, onun yeni karısı Ana-Sofia, dünyalar tatlısı kızları Natalia ve onların muhteşem hayatlarının etkisinden kurtulamamış. Kendisini onlardan uzaklaştırmak adına şehirden ayrılıp doğup büyüdüğü kasabaya taşınma kararı aldı. Orada hem kız kardeşi ve yiğenlerine yakın olacak hem de kendi gelinlik dükkanını acacaktı.
Jenny'nin kız kardeşi Rachel ise üçüz bebekleri ve cok sevdiği kocası Adam'la gurur duyuyordu. Hayatının her anını onlara adamıştı. Ta ki sevdiği adamın onu aldattığını öğrenene kadar...
Peki Jenny yeni hayatında kendini bulabilecek mi? Rachel aldatıldığını öğrenince ne yapacak?
Keyifli okumalar
440 syf.
·7/10
Uzun süredir ne kitap okuyabildim ne de siteye giriş yapabildim. Uzun süre aradan sonra bir kitabı 7 saat içinde bitirebildim. Güzeldi ancak çok fazla acemilik hissediliyordu. Mesela yazar karakterleri tanrısallaştırıyor ama sebebini vermiyor, karakteri yüceltiyor ama gerçekleşen eylemler karakterin özellikleri ile uyuşmuyor. Hikaye sizi etkilemiyor ama mutlu ediyor.
Gerçekten okurken kahkaha attığım anlar oldu. Genelde kitaplarda sadece tebessüm ederim ama bu kitap beni fazlasıyla eğlendirdi. Bu yönü ile çok başarılı buldum. Ayrıca yazarın hayvan sevgisini ortaya koymasını çok sevdim. Mesela kitabı okuduktan sonra her an gidip köpek alabilirdim ama gidemedim şartlar el vermedi:)
Son olarak kitabın kapağı benim için en önemli yerlerden biri. Bu yayın evini tebrik ediyorum çünkü kapağını son derece başarılı, yaratıcı ve kitabın ruhunu anlatan şekilde olduğunu fark ettim. Okumanızı tavsiye ederim güzel bir alternatif.
424 syf.
·9/10
Bu kitabı okumamın üzerinden baya bir zaman geçti.Ama buna rağmen kemik torbası gibi olan Cordelia ve Tanrı'nın Lütfu denilecek kadar yakışıklı olan Liam ikilisini unutmam mümkün olmadı...
Cordelia lisedeki silik tiplerden biri. Liam ise tam tersine lisedeki popüler çocuk.Tabi Cordelia Liam'dan karşılıksız bir şekilde hoşlanıyordur.Liseden sonra Liam okuldan bir kızla evlenip gider.Yıllar sonra bu ikili tekrar karşılaşır.Acaba Cordelia ilk aşkını kalbine gömebilmiş midir?Ya da Liam yıllar önce ailesinin yanında çalıştığı sırada Kemik Torbası dediği Cordelia'yı hatırlayacak mıdır?Peki Liam tek aşkı olan eski karısı Emma'yı unutup Cordelia'yı sevebilecek midir?
440 syf.
·Puan vermedi
Hava yumuşacıktı ve Gökyüzü
Gökyüzü hiç bu kadar mavi olmamıştı.

Fazla Benim tarzım olmasada okurken keyif aldığım bir kitaptı ama Noah yaşlı adam ölmemeliydin noah seni diğer sayfalardada okumak isterdim.
424 syf.
·1 günde·8/10
İkinci Şanslar Durağı
Kristan Higgins
Çok akıcı bir kitaptı. Biranda iki yüze geldiğime inanamadım. Baktım öyle hızlı gidiyor ki acaip garipsedim bu kadının her kitabı beni etkiliyor onu anladım ama ikinci kitabını okuyorum ve aynı şeyi hissediyorum
kitaba gelince sevdim sayılır bazı yerleri hariç
Özellikle kızın bir yerde ki konuşmasını
Gereksizdi bana göre
Oğlumuz da öyle yerlerde hoşuma gitti ki bazı yerlerde de boş anlamsız geldi yani yazarın ne yaptığını anlamadım yada niye öyle yaptığını
Hele ki sonu beni tatmin etmedi ya of bir kitap öyle mi bitirilir ya 400 sayfa beklemişiz şurda
Neyse bence idare eder bir kitap ve değerli yanları olan bir kitap ama bir o kadar bazı sayfaları gereksiz kalmış bir kitap diyorumneyse ama kadının kitaplarını mutlaka okuyacağım eminim.
528 syf.
·8 günde·Beğendi·Puan vermedi
Çok sevdim ki🥰
Yeni bir cici yazar ile tanıştım ki
Selamlar dostlar, ayın cicili bicili @arkadya_kitap serisiinden bu ay ki payıma düşen güzellik le geldim.
Karşınızda #masallargercekolsa takdim edeyim..
°
Jenny ve Rachel iki kız kardeş. Mükemmel geçen çocukluk hayatları, genç kızlık evreleri ve günümüzdeki hayatlarıyla karşımızdalar.
Rachel...Üçüz bebek sahibi bir abla, güzel giden evliliğinde aslında herşeyin göründüğü gibi olmadığını fark eder ve sonrasında sorunlarını aşabilmek, evliliğinin kurtarabilmek umuduyla çabalamaya başlar. Herşeyin sonunda kendi hayatını, kadınlığını ve vicdanını bir erkeğin eline emanet etmenin verdiği sonuçları sorgularken bulur..
°
Kardeş Jenny ise mükemmel bir doktor kocaya sahipken bizim hayatına müdahil olduğumız noktada aslında boşanmış, eski kocası ve onun yeni (hamile!) eşi ile birlikte görüşmeye devam etmektedir. Her ne kadar çevresine karşı üzgün değilmiş ve herşey yolundaymış imajı vermeye çabalasa da zamanla yıprandığını fark edecek ve yeni bir aşka odaklanmaya başlayacaktır. İçinde biriktirdikleri, çocuk sahibi olma hevesi ve kariyerindeki ilerleme de hanesine bir puan ekliyorum..
Jenny benim favorim herşeyi bilen, farkında olan ama insanlara nasıl mutlu oluyorlarsa öyle yaşamaya devam edebilsinler diye sırları deşmeyen karakter!
°
Kitaba dair,
Sonuç olarak kimse hissetmediği duyguları kendini zorlayarak kaşısındaki insana yansıtma mecburiyetinde değildir. İlişkide de sırf sıkıldı diye tek taraflı olarak bu ilişki bitti diyerek kestirip atılmasını da doğru bulmuyorum. Herkes doğru insanı bulamayabilir. Bizler için önemli olan kalbimizin sesini doğru dinlemektir. İlişki, aşk, kariyer ve başarı hepsi içimizde. Uzatmayalım diye düşünürken bayağı dökülmüşüm...Çok çok benimsedim hikayeyi, ana temayı ama bu tarz bolca okuyanlar için çok iyi diyemem...
Bol okumalarınız olsun
424 syf.
·Puan vermedi
Bu kitabı okuduğumda acaba Cordelia gibi olmak istemeyen var mı diye düşündüm çünkü Cordelia birçok kızın hayalindeki gibi yiyip yiyip kilo almıyor ve üstelik bunu sorun haline getiriyor hem de Liam gibi çok yakışıklı ve karizmatik bir erkeğin kalbini kazanıyor hangi kız böyle olmak istemez ki ?
440 syf.
·9/10
Güldüm; kızdım; hüzünlendim... Ah Noah neden öldün ki.. Güzeldi. İnsan en büyük düşmanı kendisidir derler ya. Aynen bunu anlattı bana bu kitap. Ama tabii kş mutlu son. Mutlu son olmazsa o kadar puan vermezdim ki..Kitapta bile olsa aşk her daim kazanmalı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Kristan Higgins
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
1965
Kristan Higgins, yirmi'den fazla dile tercüme edilmiş 16 romanın yazarıdır. Kitapları, Kirkus, New York Kitap Dergisi, Yayıncı Haftalık, Kütüphane Dergisi ve Kitap Listesi'nden yıldızlı yorumlar da dahil olmak üzere düzinelerce ödül ve övgü aldı. En İyi Kurgu Ödülü için Kirkus Ödülü için beş kez aday gösterildi ve kitapları birçok prestijli dergi ve inceleme sitesinin yılının en iyi romanları listesinde düzenli olarak yer aldı.

Kristan, kahraman itfaiyeci kocasıyla, korkunç derecede güzel, eğlenceli ve alaycı çocuklarıyla, iki aşırı tembel kurtarma köpekiyle ve bazen dostça bir kediyle Connecticut'ta yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 11 okur beğendi.
  • 223 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 73 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.