Kristen Britain

Kristen Britain

Yazar
8.3/10
29 Kişi
·
75
Okunma
·
1
Beğeni
·
822
Gösterim
Adı:
Kristen Britain
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1965
Bir ağaç gövdesine isimlerin baş harflerini kazımak, aşkı göstermek için komik bir yöntemdi.Aşkın kendisi de biraz komikti zaten.Ama bittiğinde çok acı verici olabiliyordu.
Harika ve kusursuz bir fantastik roman bence. Türünün enleri arasında yer alabilecek bir kitaptı. Kesinlikle elinizden bırakamıyorsunuz biran bile. Okumayı düşünen okurlar varsa hiç tereddüt etmeyip alsınlar. Ben kitabı bitirdikten sonra iyi ki okudum dediğim ve kıymeti romanlarımın arasına koyduğum bir seri kitabıdır. Ama, diğer dört serisinin Türkçe çevirisi maalesef yok. Bence çevrileri olmalıydı, birinci serisi etkileyici iken neden devamının çevrisi yok anlamış değilim. Olmuş olsaydı dört tanesini de alırdım. Gayet başarılı buldum çünkü yazarın kalemini.
Merhaba :) Fantazyaya ilk geçiş yaptığım kitaplardan biri 'Yeşil Süvari' :))
İkinci cildini az aramamıştım kitapçılarda :))
Maalesef, nedendir bilemiyorum, belki de yayın haklarından dolayı ilk çeviren yayıncı serinin devamını yayınlayamadığında başka bir yayınevi de yayınlayamadı...
Konusunu hatırlamıyorum ama, yayın tarihine baktığımda fantazyaya geçiş yaptığım şunun şurasında altı sene olmuş sadece... :)) Yukarda da belirttiğim gibi bu süreçte tanıştığım harika kitapların ilklerinden ve fantazyayı sevdiren kitaplardan biri 'Yeşil Süvari' benim için :))
Sürükleyici bir maceraydı. Ben bu tarz fantastik kitaplarda bir tutam da aşk arıyorum ama çok da önemli değil. Okudum ve çok beğendim. Fantastik türde kitap sevenlere tavsiyemdir.
Efsaneydi!

Efendim, bu seriyi çok bilen çıkmaz ve maalesef devamı da gelmemiştir. Ama harika bir kitaptır. Müthiş bir kurgusu, müthiş karakterleri ve okudukça okuyasınızı getirecek bir seridir.

Bu kitap tekrar Yeşil Süvari adıyla piyasaya sürülmüş olsa da kendisi aynı kitaptır.

Okuyun/okutturun! 10/10.
kalipso yayıncılık bu kitabı 2011 yılında ölüm oyunu olarak çıkarmıştı 2012 yılında bu sefer yeşil süvari olarak yayınlamış okuyucuyu kandırıyorlar
Aslında 5 kitaplık bir seri herhalde tutulmayınca çevirisi yapılmamış.
güzel fantastik bir kitaptı okunmaya değer ama devamı olmadığı için okunmasa da olur.
Sırtından okla vurulmuş bir süvari krala götüreceği mektubu romanın kahramanına teslim eder okumadan krala götürmesini ister.Kitap sıkıcı değil vakti olan okusun. Okuyamayan da bir şey kaybetmiş sayılmaz.
İlk okuduğum romanlardandı. Tabi o zamanlar fazla kitapla tanışmamış on yaşındaki küçük Atalanta önüne gelen her kitaba ‘Bu okuduğum en yaratıcı kitap’ ünvanlarını verirdi. Bu da onlardan biri.

Beni okumaya körükledikçe körükleyen kitaplardan biri olduğu içinde pek kıyamıyorum ama klişeler barındıran bir kitapmış, yıllar sonra tekrar okuyunca bunu anladım. Aslında yanılmıyorsam bu eski bir kitap yahut bu kitaptan sonra gelen kitaplar yüzünden klişe gelmiştir bana. Klişe olmasına rağmen hâlâ okunabilecek kadar güzel de.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kristen Britain
Unvan:
Yazar
Doğum:
New York, 1965

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 75 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.