Lene Kaaberbol

Lene Kaaberbol

Yazar
5.9/10
19 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
905
Gösterim
Adı:
Lene Kaaberbol
Unvan:
Danimarkalı Yazar
Doğum:
Kopenhag, Danimarka, 1960
"Gürültü patırdı içinde yaşayan, birbirine kapıları çarpan veya bir şeye hep beraber gülen, birbirlerine ait olduklarını bilen bir ev dolusu insan; anne-baba, kardeşler ve evcil hayvanlar..."
"Eğer bir arkadaş olarak ona nasıl yardım edebileceğine kafa yormuyorsa, ona arkadaş denebilir miydi?"
339 syf.
·4 günde·6/10
Konu güzeldi. Bavulun içinde emanet dolabında bir hemşire tarafından alınan bir çocuk.. neden oradaydı soruları ile beraber ilerleyen sayfalarda yavaş yavaş nedenini sindire sindire öğreniyorsunuz. Aslında okurken size tüm ipuçlarını veriyor. Öyle son 50 sayfada bir süprizle karşılaşmıyor,hadi canım daha neler demiyorsunuz.Bilindik bir konu aslında işlenen. Birde en sıkıcı olan çevirmenin aklınıza bile gelmeyecek benzetmelerle konuyu işlemesi. Oturup birde acaba burada ne demek istiyor diye düşünüyor. Ilginç bir anlatım demekten kendinizi alamıyorsunuz. Bence birde kitap aslında son sayfadan 10 sayfa önce bitmişti. Son 10 sayfa biraz gereksizdi. Tüm bu olumsuzluklara rağmen,acaba ne olacak,nasıl bitecek diye diye okudum kitabı.
339 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Böbreği için kaçırılıp bir bavula konan 3 yaşındaki bir çocuk,onu arayan bir anne,çocuğu bavulun içinde bulan bir kadın ve eli silahlı adamlar.Film tadında bir kitap.Sonuna kadar heyecanla okudum.Okumanızı tavsiye ederim.
qweqeqweqweqweweqeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
123 syf.
·7/10
Genel olarak güzeldi. Seriye güzel ve beklenen bir şekilde son verildi. Seriye özel dahil olan Karınca karakterini sevmiştim ama seriden gönderilmesi pek güzel olmadı. O kısım dışında daha dramatik havası olan ama mantıksızlığı da az olmayan bir çizgide ilerledi ve bitti. Beğendim.
117 syf.
·7/10
Serinin geçen kitabını da beğenmiştim. Bu da heyecanlıydı. Bu kitapta Irma'ya odaklanmıştı. Diğer iki kitaptakine göre Irma hakkında pek bir şey öğretmedi ama bu kitapta grup ikiye bölündüğü için daha heyecanlıydı ve artık son kitaba bırakıldı her şey. Beğendim.
101 syf.
·1 günde·6/10
Alışıldık bir macera-aksiyondu. Yine karakterler güçlü bir şeyin güçlü bir şeylerini toplamak için bilmem kaç kitap bir şeylerin peşine düşecekler işte. İlk kitaba göre biraz sıkıldım açıkçası. Seriye devam edecek olsam da pek istekli okuyacağımı düşünmüyorum. Yine de eğlenceli kısımları ve hoş mesajları vardı.
143 syf.
·7 günde·7/10
İlk kitaptan daha güzeldi. Serinin her kitabında farklı karakterlerin ön plana çıkarılması durumunu çok beğendim. Her karakteri seri sonunda tanıyor olacak olmak güzel bir şey bu tarz kitaplar için.
İlk kitapla benzer şekilde ilerlese de konu ve mekanlar daha farklı ve bence daha ilgi çekiciydi. Beğendim

Yazarın biyografisi

Adı:
Lene Kaaberbol
Unvan:
Danimarkalı Yazar
Doğum:
Kopenhag, Danimarka, 1960

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.