Loretta Chase

Loretta Chase

Yazar
7.3/10
40 Kişi
·
116
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.341
Gösterim
Adı:
Loretta Chase
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Worcester, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri, 1949
Loretta Chase
Yazar
Doğum: 1949, Amerika Birleşik Devletleri
Eğitim: Clark University
Kitaplar: Așkin kalesihttp://www.lorettachase.com
İnsanlar ne kadar büyük olurlarsa, o kadar yüksekten düşerlerdi. Ve dünya düşüşlerini izlemeye bayılırdı.
Hayat durmadan dönen bir tekerlek değildi. Çünkü asla ama asla aynı yere geri dönmüyordu. Hayatın rasgeleliği kırmızı, siyah veya sayılarla sınırlı değildi.
Hayat mantığa kahkahalarla gülüyordu.
"Kadınlar yalan söylemezler, Lord Dair," dedi ve içeri girip ardından kapıyı yavaşça kapattı. "Sadece ... Tamamen bambaşka bir gerçeklikte yaşadıklarından ötürü öyle görünürler."
"Size gelince Bayan Cadaloz Trent..."
" Bu sevgi dolu isimlere bayılıyorum,"dedi Dain'e dik dik bakarak."Budala. Ahmak. Cadaloz. Tüm bunları duydukça kalbim küt küt atıyor."
"O halde mutluluktan mest olman için aklımdan geçen diğer isimleri de sana söyleyeyim."dedi Dain."Nasıl bu kadar aptal olabiliyorsun? .........
Görünüşe göre Noirot için onun zihni bir kitaptı ve çoktan içindekileri ve giriş kısmını bitirmiş, doğrudan birinci bölüme geçmişti.
Hayatın onun özenle yaptığı planları, tekrar ve tekrar bozmak gibi bir alışkanlığı vardı. Rulet bile hayata göre daha tahmin edilebilir kalıyordu.
Hayat mükemmel değil. Fakat ben bu hayatı, mükemmel olmayan bir şekilde seninle yaşamayı tercih ederim.
Her şeye rağmen, umudunu kaybetmeyecekti. Çünkü Marcelline bir hayalperest ve entirikacıydı ve insan umut olmadan entirika çevirip hayal kuramazdı.
370 syf.
·2 günde·8/10
Yine uykusuz bir gecenin sabahındayım! Elimdeki romanlardan yüksek ölçekli kalp çarpıntısı etkisi çıtamı aşacağı ümidiyle her seferinde bir tane alıyorum ve başlıyorum. Hüsranlarım çoktu şu son günlerde. Loretta Chase'in okuyacağım ilk romanıydı. Biraz tarihi aşk romanı özlemiyle başladım ve... Sabah oldu:)

Rita Hunter benim tarihi aşk romanı yazarı favorilerimin başında geliyor sıkça belirtirim. Detaycıdır, yüzyıllar öncesine sizi anlamadan ışınlayıverir, kızları delicesine güçlü ve mağrurdur, erkekleri de son dakikaya kadar katır kadar inatçı. Judith McNaught, Julie Garwood da üst sıralardadır. Tabi ki tarihi aşk romanlarının asıl annesi Barbara Cartland'ı unutmak olmaz... Ve bu ilk romanıyla birlikte Loretta Chase'i de top listesine sokmuş bulunmaktayım. Elimde henüz başka bir romanı yok o nedenle ikinci şansının ardından yerini kesinleştirmek için beklemek zorunda. Ama şimdiki yeri de hiç fena değil.

Gelelim romana... Sebastian Ballister, nam-ı diğer Dain, çirkin bir çocuk olarak doğmasının faturasına büyüme çağlarında babası tarafından sevgisizlik ve itilmişlik eklenmiş ve ardı sırada girdiği ilk çevre olan okul ortamında küçük bir çocuğun kaldırmaya gücünün kolay kolay yetmeyeceği her tür hakarete ve şiddete maruz kalmış bir adamdır. Süreç içinde hayatta kalmak adına ya yok olup gitmek ya da güçlü olmak zorunda oluşu idrak ederek ikinci şıkkı seçer. Tabi bunun karşılığını da ruhunda insani tüm değerleri yok ederek öder.
Jessica Trent, döneminin kadınlarının aksine ayaklarının üzerinde durmayı bilen, zekasını bilgi ile bileylemiş, iç görüsü yüksek bir genç hanım. Başından oldukça sayıda evlilik ve bu evlilikler arasına da bol sayıda sevgili sıkıştırmış büyükannesinin kanatları altında büyümenin getirdiği farklı bir kadınsal algıya da sahip. Ve bu iki insanın yolları Jessica'nın erkek kardeşini yola getirme teşebbüsü sırasında kesişir. Güzel ve çirkin'in aşkı hem mecazi hem de gerçek anlamda yıldırım gibi ilk görüşte başlasa da yaralı yürek Dain, kendisinde sevilecek bir yan görmemesi nedeni ile ayak diremek adına elinden geleni ardına koymaz.

Malum bu tarz romanların çok çizgi dışı çıkış noktaları olmuyor. Ana karakterlerin mizacı üç aşağı beş yukarı birbirine yakın bir tarzda belirleniyor. Romanın başından ağzınız kulaklarınızda kalkmanıza sebep olacak tek etken yazarın bilek ve hayal gücüdür. Loretta Chase, bir kaç küçük kusur dışında bu güce sahip bir yazar izlenimi yarattı bende. Dain'i de Jessica'yı da çok sevdim. Dain ile birlikte kadere kahrettim, Jessica için işlerin yolunda gitmesini diledim.

Bundan sonra söyleyeceğim her şey artık tüyo ya da yorumun ötesine geçecek. O nedenle sadece okuyun diyorum;)
376 syf.
·10 günde·5/10
Orta seviye bir kitaptı. Tarihi aşk romanı seven biri olarak beni tatmin etmedi açıkçası. Loretta Chase'in diğer kitaplarını okumuştum. İçlerinde en vasat olanı bu ne yazık ki. Zaman geçirmek için okunabilir ancak konuya aldanıp çok da bir macera beklentisi içine girmeyin derim.
376 syf.
·1 günde·5/10
Aslında çiftimiz çocukluk arkadaşları ancak aralarındakine aşk diyemiyorum hala bir arkadaşlık söz konusu. Kitap akıcıydı ama yazarın yarattığı olaylara olay denmez. Ancak çok yoğun bir roman okunduğu zaman rahatlama amcıyla okunabilir.
293 syf.
·Beğendi·8/10
Sürekli evden kaçan haylaz Zoe Mısırda kaçırıldığında herkes onu yine evden kaçtı zanneder. Bütün arama çalışmaları da onu bulmaya yeterli olmaz. 12 sene boyunca Zoe 'den ses çıkmayınca da umudu keserler ta ki bir gün Zoe çıkıp gelene kadar.
432 syf.
·7/10
Marcelline, Sophia ve Leonie anlatan serinin ilk kitabı. Terzi dükkanı açmış bu üç kardeşin entrikaları ile donatılmıştı çoğu sayfalar.
Gerçi okurken Marcelline'nin dik duruşuna, azmine, kararlılığına hayran olmamak elde değil. Başladıkları ile geldikleri noktaları okuduğunuz zaman ' vay be helal olsun ' demeden duramıyorsunuz.
Rahatsız olduğum bir konu vardı mesela. Okurken sürekli Marcelline'ne Madam denmesi. Tamam kızın başından bir evlilik geçmiş ve ondan bir çocuğu olmuş olabilir ama kız baksan en fazla 25 yaşında. Tamam o dönemin toplumsal kuralları bla bla ama ben nedense ona Madam veya Bayan Norriot dendiğinde sanki kadın en az 40 yaşında falan gibi hissettim. Yani Madam Madam diyerek bu kadar gözümüze sokmalarına gerek yoktu.
6 yaşındaki kızı Lucie ise tam bir cin, tilki.. İstediğiniz sıfatı koyun ama çok sevimli yine de :)
Clevedon Dükü ise aslında bir bakıma 5 yaşından beri tanıdığı Leydi Clara ile nişanlı gibi. Ama son 3 senesini Londra'dan kaçarak hovardalık yapmaya Avrupa turuna gidiyor. Bu yüksek sosyeteyi anlamak güç. Herifin Avrupa'ya gitme nedeni belli ama kadın oturmuş elleri kucağında onu bekliyor. Niye beklersin ki o dışarıda gününü gün ederken. Bir de herif tutturmuş bir Clara'yı seviyorum nidalarını. O zaman Marcelline'e niye takarsın bu kadar? Heralde son sayfalara kadar erkek karakteri öyle seve seve okumadım.
Yazarın okuduğum ilk kitabı, biraz değişik bir havası var. Kadın karakterinin gücünü sevdim. O nedenle diğer kitaplarını da eminim en kısa zamanda tüketirim :)
Tavsiye ederim ;)
370 syf.
·Beğendi·7/10
Tarihi aşk romanlarını sevenler, boş zamanını değerlendirmek isteyenler için güzel akıcı bi kitaptı. Tavsiyem . Okumak isteyenlere duyurulur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Loretta Chase
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Worcester, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri, 1949
Loretta Chase
Yazar
Doğum: 1949, Amerika Birleşik Devletleri
Eğitim: Clark University
Kitaplar: Așkin kalesihttp://www.lorettachase.com

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 116 okur okudu.
  • 41 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.