Lucinda Riley

Lucinda Riley

Yazar
8.4/10
30 Kişi
·
78
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.415
Gösterim
Adı:
Lucinda Riley
Unvan:
İrlandalı Yazar
Doğum:
Lisburn, İrlanda, 14 Şubat 1971
Akşam havası serin ama temizdi ve yıldızlar,üzerlerinde mükemmel bir kubbe oluşturuyorlardı.

Yıldızları seviyor musun? Diye sordu.
Oğlan hafifçe gülümseyerek başını salladı.*
O akşam Casa'ya döndüğünde dünyası altüst olmuştu.Annesinin ölümlü olduğu gerçeğiyle ilk kez yüzleşmek zorunda kalmıştı.Bu vasıtayla kendisinin de ölümlü olduğu gerçeğiyle..*
Bir gece, birlikte dışarıda parkta uzanmış dolunayı seyrederlerken,
“Biz zamanda bir anı paylaşıyoruz,” dedi Kit. “Evren gibi başlangıcı
ya da sonu yok. Sadece varız''
Burada oturup yıldızlara bakarken bütün kalbimle,Keşke başka bir zaman diliminde karşılaşmış olsaydık diyorum. *
Tavrı her zamanki gibiydi, yüzeyinde hiçbir kıpırtı olmayan durgun bir göl kadar sakindi. Oysaki kendisi dağlardan gürleyerek akıp aşağıdaki kayalıklara dökülen bir şelalenin suları gibiydi.
Doğasında yaratıcılık olan birinin ruhunun kayan Yıldızlarla dolu bir Gökyüzü gibi, hayal gücünü hangi ilham perisi yakalarsa sürekli o tarafa dönen bir küre gibi olduğuna inanırım.
552 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap harikaydı! Konusuna kurgusuna bayıldım. Elimden bırakmadan okudum. Her sayfada bir sonraki sayfayı merak ederek okudum. Boş olan hiçbir kısmı yoktu. Aynı zamanda seri olduğundan sonra ki kitabı merak ediyorum.
552 syf.
·6/10
Gizemli bir baba, eşsiz bir ev, ilginç kardeşlik bağları derken hevesle başladım. Salt Baba karakterinin 6 kızı evlat edinmesiyle oluşan aile dağılsa da, Salt Baba'nın gizemli ölümüyle tekrar birleşip, kendi kimliklerini bulma peşine düşüyorlar. Salt Baba'nın ardında bıraktığı koordinatlar ile en büyük kızın macerasına tanık oluyoruz.
Maia'nın yolculuğu ve araştırmaları heyecanlandırsa da geçmişe dair bölümleri okumaya başladığımda çoğunluğun aksine sıkıldım. O anlardan itibaren kitabı bitsin diye okumaya başladığımı farkettim. Kötü bir hikaye olduğundan değil ama sanırım hissiz bir dönemde okuduğumdan mıdır nedir, zerre bir şey hissetmedim. Şahsen 7.kardeşe biraz daha değinilmesini tercih ederdim lakin yazarımız ilerde çıkaracağı kitaplara saklamış belli ki.
Sonlara doğru sıkılsam da kesinlikle okunmayacak bir kitap değil. Gizemli-romantik bir şeyler arıyorsanız başlayın.
592 syf.
·Puan vermedi
Bütün yazı kitabı okuduktan sonra kitapla ilgili kesitleri düşünerek geçirdim. Hayatımdaki en güzel kitaplardan birisi. Hayatta hep kızdığım konulardan birisi kitabın kalınlığından korkulup okunmayan kitaplar... Işte yine kalın bir kitap ve yine korkup okumayanların çok şey kaybettiği şey.
552 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir hikaye. Adını bir takım yıldızından alan ve en az onun kadar inanılmaz olan bir hikayesi var. Son derece gizemli anlarla karşılaşıyorsunuz okurken. Yazar hikayeyi okuyucusuna gerçekten aktarıyor, kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Serinin diğer kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum. Gizemli ve farklı kitapları sevenlere mutlaka tavsiye ederim.
552 syf.
·7 günde·4/10
Kitap bir haftadır elimde sürünüyordu.. Artık bugün kararla oturdum ( itiraf etmem gerekirse atlayarak ) bitirdim.. Yok sarmadı beni.. Çok sıkıldım okurken.. Yarım bırakmamak için zorlayarak ve atlayarak bitirdim.. Bir haftam ziyan oldu üzgünüm..
552 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Doğasında yaratıcılık olan birinin ruhunun kayan Yıldızlarla dolu bir Gökyüzü gibi,hayal gücünü hangi ilham perisi yakalarsa sürekli o tarafa dönen bir küre gibi olduğuna inanırım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lucinda Riley
Unvan:
İrlandalı Yazar
Doğum:
Lisburn, İrlanda, 14 Şubat 1971

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 78 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 56 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.