Lucinda Riley

Lucinda Riley

Yazar
8.3/10
66 Kişi
·
140
Okunma
·
9
Beğeni
·
1.955
Gösterim
Adı:
Lucinda Riley
Unvan:
İrlandalı Yazar
Doğum:
Lisburn, İrlanda, 14 Şubat 1971
Ancak son günlerde deliliğin gerçekten ne olduğunu epeyce düşündüm. Hepsi birer birey olan milyonlarca insanın her biri, kendisine özgü DNA profiline ve özgün düşüncelere, yani zihinlerinde kendi kişisel dünya algılarına sahip. Ve her görüş birbirinden farklı.
Biz insanların gerçek ortak noktaları olabilecek tek şeyin, doğuştan gelen fiziksel maddeler, yani et ve kemik olduğu sonucuna vardım.
Hayatta herkes o mutlu sona ulaşamıyor. Yalnızca mutlu anların olmasını umabilir ve yapabildiğimiz sürece o anların tadını çıkarmayı öğrenebiliriz.
“Çocukların insan ırkının yapı taşları olduklarını öğrendim. Onlar yalnış oldukları takdirde, bir sonraki kuşak da yalnış olacaktır. Geriye baktığımda, şahit olduğum onca acıdan, heyecan duyacağım bir şey bulduğumu kabul ediyorum.”
"Sanırım genelde başımıza gelenleri hak etmiyoruz.Ama galiba daha sonra hak ettiklerimiz başımıza geliyor."
Lucinda Riley
Sayfa 510 - Pegasus
"Paris’in sanatçı camiasında bir sürü vicdansız erkek var. Onlar için aşk bir gönül eğlencesi, kadınların kalbiyse oyuncaktan başka bir şey değildir. Tabii amaçlarına ulaştıklarında işin heyecanı biter ve yeni bir heyecan arayışıyla çekip giderler.”
Akşam havası serin ama temizdi ve yıldızlar,üzerlerinde mükemmel bir kubbe oluşturuyorlardı.

Yıldızları seviyor musun? Diye sordu.
Oğlan hafifçe gülümseyerek başını salladı.*
552 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap harikaydı! Konusuna kurgusuna bayıldım. Elimden bırakmadan okudum. Her sayfada bir sonraki sayfayı merak ederek okudum. Boş olan hiçbir kısmı yoktu. Aynı zamanda seri olduğundan sonra ki kitabı merak ediyorum.
552 syf.
·6/10
Gizemli bir baba, eşsiz bir ev, ilginç kardeşlik bağları derken hevesle başladım. Salt Baba karakterinin 6 kızı evlat edinmesiyle oluşan aile dağılsa da, Salt Baba'nın gizemli ölümüyle tekrar birleşip, kendi kimliklerini bulma peşine düşüyorlar. Salt Baba'nın ardında bıraktığı koordinatlar ile en büyük kızın macerasına tanık oluyoruz.
Maia'nın yolculuğu ve araştırmaları heyecanlandırsa da geçmişe dair bölümleri okumaya başladığımda çoğunluğun aksine sıkıldım. O anlardan itibaren kitabı bitsin diye okumaya başladığımı farkettim. Kötü bir hikaye olduğundan değil ama sanırım hissiz bir dönemde okuduğumdan mıdır nedir, zerre bir şey hissetmedim. Şahsen 7.kardeşe biraz daha değinilmesini tercih ederdim lakin yazarımız ilerde çıkaracağı kitaplara saklamış belli ki.
Sonlara doğru sıkılsam da kesinlikle okunmayacak bir kitap değil. Gizemli-romantik bir şeyler arıyorsanız başlayın.
592 syf.
·Puan vermedi
Bütün yazı kitabı okuduktan sonra kitapla ilgili kesitleri düşünerek geçirdim. Hayatımdaki en güzel kitaplardan birisi. Hayatta hep kızdığım konulardan birisi kitabın kalınlığından korkulup okunmayan kitaplar... Işte yine kalın bir kitap ve yine korkup okumayanların çok şey kaybettiği şey.
552 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem bir hikaye. Adını bir takım yıldızından alan ve en az onun kadar inanılmaz olan bir hikayesi var. Son derece gizemli anlarla karşılaşıyorsunuz okurken. Yazar hikayeyi okuyucusuna gerçekten aktarıyor, kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Serinin diğer kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum. Gizemli ve farklı kitapları sevenlere mutlaka tavsiye ederim.
552 syf.
·7 günde·4/10
Kitap bir haftadır elimde sürünüyordu.. Artık bugün kararla oturdum ( itiraf etmem gerekirse atlayarak ) bitirdim.. Yok sarmadı beni.. Çok sıkıldım okurken.. Yarım bırakmamak için zorlayarak ve atlayarak bitirdim.. Bir haftam ziyan oldu üzgünüm..
592 syf.
·8/10
Bambaşka dönemlerde yaşanmış farklı yaşam öykülerinin kesişmesi olan bir romandı Orkide Evi. Romanın başındaki ufak tefek ayrıntılar bu kesişmeye dair sizi baştan hazırlamış olsa da illa ki düğümün çözülüşünde etkilenmekten korumuyordu. Biraz Kürk Mantolu Madonna tadı aldım kendi adıma. Belki yazar etkiyi arttırmak adına fazla detaylı davranmıştı betimlemelerde. Belki de şahsi zaafıydı o yerlere, olaylara dair anlatımların çokluğu. Bazı bölümlerde sıkılmadım dersem yalan olur. (Şahsen onca içsel anlatımı yersiz bulmuştum). Bir de bir çok anda Julia'yı sarsmak istedim. Evet, kayıplar insan karakter ve davranışlarında illa ki derin izler bırakır. Ama körlüğün ve kabalığın da sınırları olmalı! Bir okuyucu sayfa sayısına değinmiş. Asla takılmadığım bir konudur. Ama bence bu roman için uzatmalardan kaynaklı bir durumdu.
Bittiğinde süreç içinde hissettiğim o derin etkilenme hissini kaybettiğimi fark ettim. Yolculukta ruhum yorulduğundan diye düşünüyorum. Özünde güzel bir kurguya sahip olan hikaye yukarıda bahsettiğim nedenlerle yıpratılmıştı.
Yine de okunası bir romandı. Ama özellikle alınmalı mı? Bence hayır.
552 syf.
·14 günde·Puan vermedi
Doğasında yaratıcılık olan birinin ruhunun kayan Yıldızlarla dolu bir Gökyüzü gibi,hayal gücünü hangi ilham perisi yakalarsa sürekli o tarafa dönen bir küre gibi olduğuna inanırım.
552 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
İlk kitap çok güzel çok sürükleyici hem eski rönesans vs donemlerinin parisi riosu hem yeni dönem rio eski ve modern aşkların muhteşemliği on uzerinde yüz

Yazarın biyografisi

Adı:
Lucinda Riley
Unvan:
İrlandalı Yazar
Doğum:
Lisburn, İrlanda, 14 Şubat 1971

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 140 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 81 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.