Mary E. Pearson

Mary E. Pearson

Yazar
7.5/10
51 Kişi
·
86
Okunma
·
3
Beğeni
·
1.266
Gösterim
Adı:
Mary E. Pearson
Unvan:
Ameriklı Yazar
Doğum:
Güney Kaliforniya, ABD, 14 Ağustos 1955
Mary E. Pearson (doğum tarihi: 14 Ağustos 1955) Amerikalı bir yazar. En genç yetişkin kurgucusu olarak bilinir.

''A Room on Lorelei Street'' adlı kitabı, kurgusu için 2006 Altın Uçurtma Ödülü kazandı. ''The Adoration of Jenna Fox'' adlı kitabı Andre Norton Ödülü için finalist olmuş ve bir film haline getirilmiştir.
"Birinin hayatını kaç kere almış olursan ol, diye fısıldadı, yenisini almanın bir öncekinden daha kolay hiçbir yanı yok. Eğer öyle olsaydı, hayvanlardan da öte canlılar olurduk."
Mary E. Pearson
Sayfa 466 - Nemesis Kitap
"Sana anlatmama izin ver, çocuğum, babamın hikâyesini.
Bir zamanlar, tanrılar kadar muhteşem bir adam yaşarmış...
Ama en muhteşemimiz bile titrer korkudan.
Kayar düşer en kusursuzu zirvedeki karlardan."
Mary E. Pearson
Sayfa 226 - Nemesis Kitap - Gaudrel'in Son Ahitleri
”Hem içerdeki hem dışardaki düşmana,
Hazırlıklı olmalıyız.
Ve sonsuza kadar sürmeli,
Kalbimin kız,
Ruhumun erkek kardeşleri,
Kanımın kanı, canımın canı ailem,
İlelebet.”
480 syf.
·2 günde·6/10
Serinin ikinci kitabı da ilk kitabı gibi zaman zaman temponun düştüğü bir kitaptı. Hatta 150 sayfada anlatılabilecek olaylar son 20 sayfada çabucak anlatılmış gibi geldi bana. Dili akıcı, keyifli ama iki kitaptır bir türlü yaşanamayan heyecan canımı sıktı açıkcası. Kitabın en sevdiğim bölümleri Rafe ve Lia'nın bir araya geldiği bölümler fakat onlarda o kadar az ki. En kötüsü de kitap yine bir sonuca ulaşmıyor ve üçüncü kitabın ne zaman çıkacağı belli değil. Bu durum gerçekten canımı sıkıyor. Neyse okumak isteyenler sonunun olmadığını bilerek başlasın derim bu seriye, size iyi okumalar.
536 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitapta 3 karakterimiz var. Prenses,prens ve katil.. Yani lia, Kaden ve rafe.. Fakat kitabın yarısına kadar katille prens hangisi öğrenemiyoruz.. Bu beni biraz gıcık etmiş olabilir. :) ayrıca gönlümden geçende olmadı :(.. Ancak beğendim kitabı. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum..
Herkese keyifli okumalar..
320 syf.
·6 günde·9/10
Böyle bir kitap ismi, kitap kapağı ve kitap arkası yazısından sonra hiç ummadığım bir hikaye bulmak benim için şaşırtıcı oldu. Hem de güzel bir şaşırma. Sıradan bir aşk ve dram hikayesi okuyacağımı sanarak başladığım bu kitap, beni bir güzel bir konuyla, hayal edilen bir geleceğe sürükledi. Konunun ve bazı ayrıntılarının gerçekten çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Ancak böylesi merak ettirici bir konu için, kitabın dili çok basit kalmış. Çevirmenden mi yoksa yazardan mı olduğunu anlamadığım karmaşıklık kitabı okurken insanı yoruyor. Kitabın yarısını geçtikten sonra ise olaylar öyle bir hal alıyor ki, olumsuz yaptığınız her yorumdan sizi vazgeçiriyor.
Serinin ikinci kitabı olduğunu, kitaba başladıktan sonra fark ettim. Ancak hikayenin başka bir bölümünü anlattığı ve geçmişi de gerekli çerçeveler içerisinde açıklayarak verdiği için sıkıntı duymadan okudum. Hem ilk kitabı hem de sonra gelen kitabı okuma hevesi içerisinde kitabı bitirdim. İnsan olmaya dair güzel nokta atışları vardı. Locke ile karakteristik olarak çok ortak noktamız olduğunu keşfetmek beni kitaba daha çok bağladı. Geleceğin, (şimdilik) hayal edilen dünyasını okumak isteyenler için tavsiye edebileceğim bir kitaptı.
536 syf.
·4 günde·7/10
Yabancı YouTube kanallarında sık sık rastlasam da Türkiye'de hiç duymadığım bu serinin özellikle ana karakteri çok övülüyordu. Şahsen Lia'yı kitabın sonlarına doğru sevmeye başladım.
Kitap hafif ve akıcıydı ama başlarından biraz kesilip son bölümleri uzatılsaydı daha iyi olabilirdi. Fantastik türünde olsa da daha çok aşk üzerine olan bu kitapta kitabın evreniyle ilgili çok fazla bilgi yoktu. Konusunda mantıklı bulmadığım birkaç olay da vardı. Gerçi söylemeden edemeyeceğim; başındaki haritayı çok beğendim, oldukça güzel tasarlanmıştı.
Kitabın sonlarına doğru öğrendiğimiz şey beni gerçekten şaşırttı, hiç o şekilde olmasını beklemiyordum. Ana karakterin kitap boyunca gelişmesi de hoşuma gitti.

En Sevdiğim Karakterler: Walther, Eben, Griz.
Hayatımda okuduğum en sıkıcı kitap Aldatıcı Öpücük'tü herhalde. Sanki yazar kitabi özellikle sürükleyici olmaması için bilerek boyle yazmıştı. Yani eleştirilen en kotu wattpad kitapları bile bu kitaptan daha akıcıdır.

343 sayfa boyunca kelimenin tam anlamıyla aci çektim. Kitabi yarim bırakmamak için elimden geleni yaptım ama birakin macerayi aksiyonu, olay bile yoktu kitabin içinde. Hic kimseye onermiyorum. Hatta gördüğünüz yerde kaçın bu kitaptan :)
480 syf.
·16 günde·Puan vermedi
Seri başlangıç kitabı olan aldatıcı öpücüğe kıyasla okurken çok daha heyecanlandığım,soluksuz ve merakla bitirdiğim bir kitap oldu.Lia'nın cesaretine hayranlık,kadenin sevgisine hüsran, komizarın kötülüklerine kızgınlık, rafenin sadakatine ve aşkına mutluluk hissettim. Kısacası devam kitabı gümbür gümbür gelmiş.Dört gözle yeni kitabını bekliyorum.
320 syf.
·Puan vermedi
2 arkadaş bir kaza geçirir ve bilinçleri alınıp yeniden şekillendirilir.hatiralari acıyla karışık hayalleri programlı.bir gün herşeyin farkına varip bu oyundan kurtulmak isterler.akıcı güzel bir kitap.ama elinizde varsa sırada başka kitaplar bu biraz daha bekleyebilir sırasını.
320 syf.
·1 günde·8/10
Öncelikle Açlık Oyunları ile çok benzer bir anlatım tarzına sahip olduğunu söylemeliyim. Böylesi bir bilim kurgu kitabının nasıl olup da keşfedilmediğini; zaten kapağına ve ismine bakarak anlayabilirsiniz. Böyle mi olmalıydı? Diye sormadan edemiyorsunuz. Sonuç olarak gerçekten çok güzel bir seriydi. Daha fazla uzaması zorlama olurmuş ve tadında bırakılmış... Yine de ilk kitabı daha çok beğendiğimi söylemeliyim.
536 syf.
·4 günde·7/10
Cilt kapaklı ve kapak baskısı özenerek hazırlanmış.Üstelikte indirimde olunca tanımadığım bir yazar da olsa,kitaplığımdaki yerini aldı.Kitabın başlangıcında Kralın kızını düğüne hazırlıyorlar.Sırtına kınayla kocaman taç takmış bir aslan dövmesi yapılır.Düğünde de Damadı yüceltmek amaçlı sırtı v yaka dövmenin görüleceği şekilde gelinlik hazırlanır.Fakat Kıral'ın kızı damadı istemediğinden bir arkadaşıyla ormanlık alana kaçar.534 sayfalık kitabın sonunda ise....Sonu yok.Son sayfada birinci kitabın sonu yazıyor.
İlk kitap kadar iyi değildi. Açıkçası ilk başları çok sıkıcı geldi bana. Özellikle de Komizar her şeyiyle delirtti. En iyi olayların hepsi son 20 sayfada falan oldu. Ama buna rağmen çok sevdim. Çünkü son kitaba bırakılmış şeyler var. Nasıl sona erdiğini bilmediğimiz bazı durumlar söz konusu. Rafe bu kitapta sevgisini o kadar iyi kanıtladı ki..Lia ile olan sahnelerinde çıldırdım. Kaden'ın durumunu aşırı merak ediyorum. Büyük savaşa hazır olun!!

Yazarın biyografisi

Adı:
Mary E. Pearson
Unvan:
Ameriklı Yazar
Doğum:
Güney Kaliforniya, ABD, 14 Ağustos 1955
Mary E. Pearson (doğum tarihi: 14 Ağustos 1955) Amerikalı bir yazar. En genç yetişkin kurgucusu olarak bilinir.

''A Room on Lorelei Street'' adlı kitabı, kurgusu için 2006 Altın Uçurtma Ödülü kazandı. ''The Adoration of Jenna Fox'' adlı kitabı Andre Norton Ödülü için finalist olmuş ve bir film haline getirilmiştir.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 86 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 65 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.