Masaru Emoto

Yazar 8,2/10 · 15 Oy · 3 kitap · 37 okunma ·  2 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

2 okur beğendi.
15 puanlama · 22 alıntı
0 haber · 1.228 gösterim
37 okur kitaplarını okudu.
44 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Masaru Emoto'nun Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Masaru Emoto'nun Biyografisi

Masaru Emoto (江本 勝 Emoto Masaru, d. 22 Temmuz 1943) insan bilincinin suyun moleküler yapısı üzerinde etkisi olduğunu savununan bir Japon yazardır.

Emoto'nun hipotezi yıllar boyunca gelişim göstermiştir. Çalışmalarının başında suyun kendisine tabi tutulduğu enerjiyle "rezonans" halinde olduğuna ve kirletilmiş suyun dua ve potizif görüntüleme teknikleriyle eski haline döndürülebileceğine inanıyordu.

1999'dan beri Emoto Messages from Water (Sudan Mesajlar) adlı çalışmasına ait birkaç cilt yayınlamıştır. Bu çalışmalar, su ile yaptığı deneyleri ve deneylerin sonucunda suyun oluşturduğu kristal yapısının fotoğrafları içermektedir. Emoto'nun fikirleri "Ne Biliyoruz Ki?" adlı belgesel filminde yer almaktadır.

Emoto'nun çalışmaları çoğunlukla sözdebilim olarak nitelendirilir ve topluma fiziksel olarak doğru bir şekilde kanıtlanamayan yanıltıcı iddialar sunduğu için eleştirilmektedir.

Masaru Emoto'nun Kitapları Kitap Ekle

8,5/ 10  (2 Oy) ·  7 Okunma
3. Suyun Bilinmeyen Gücü (Kendimizi Keşfetme ve İyileştirme)
9,0/ 10  (1 Oy) ·  6 Okunma
KitapKediKahvePapatya, bir alıntı ekledi.
01 May 19:54

... hayatlarını kalpleriyle yaşayabilenler, yüce ruhlu insanlardır.

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 29 - Arıtan)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 29 - Arıtan)
Öz, bir alıntı ekledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Kim olursanız olun,sizin neşenizi kaçıracak ve gününüzü tatsız bir hale getirecek olan insanlar her zaman bulunacaktır.Başınıza tatsız bir durum geldiğinde, iki seçeneğiniz vardır:Bu durumdan bir şeyler öğrenip karlı çıkmak veya alaşağı olup yıkılmak.Birinci seçeneği hayata geçirmenin yolu,yaşadıklarınıza sevgi ve minnettarlık diliyle tepki vermekten geçer.Ve öğrenmeniz gereken şeyleri öğrendikten sonra,yaşadığınız sıkıntıları bir okul gibi kullanıp onlardan mezun olabilirsiniz.Aslında bu,hayatın en önemli ilkelerinden birisidir."

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 129)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 129)
Öz, bir alıntı ekledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Sevgi,verdiğiniz zaman biteceğinden endişe duymayacağınız şeylerden birisidir."

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 101)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 101)
Öz, bir alıntı ekledi.
 01 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Sevgi ve Minnettarlık üzerine..
"Zaman içinde olgunlaştırdığımız kelimelerin en güzelleri(bence) sevgi ve minnettarlıktır.Hepimiz aslında bu iki değerin peşindeyizdir."

Sudaki Mucize, Masaru EmotoSudaki Mucize, Masaru Emoto
Öz, bir alıntı ekledi.
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Ben bunu yapamam"
"Bir şeyi yapamayacağınızı düşünüyorsanız,onu gerçekten de yapamazsınız.Eğer çalışmaya devam ederseniz ve pes etmezseniz,zaman içerisinde çevrenizdeki kişiler size yardımcı olmak üzere harekete geçmeye başlarlar."

Sudaki Mucize, Masaru EmotoSudaki Mucize, Masaru Emoto
Öz, bir alıntı ekledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Bize bir şeyler öğretmeden geçip giden hiçbir sıkıntı ve problem de yoktur!"

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 129)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 129)
KitapKediKahvePapatya, bir alıntı ekledi.
01 May 19:46

... neyi aradığınızı ve neye sahip olmak istediğinizi tam olarak belirlerseniz,ışığı görebilme ihtimaliniz çok daha yüksek olur.

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 16 - Arıtan)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 16 - Arıtan)
Öz, bir alıntı ekledi.
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Çirkin"-"Çekici"
"Bir başkasından daha güzel olduğunuzu düşünmek yerine,daha çirkin olduğunuzu düşünmeniz bile,vücudunuzdaki suda büyük bir hasar meydana getiriyor."

Sudaki Mucize, Masaru EmotoSudaki Mucize, Masaru Emoto
Öz, bir alıntı ekledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Negatif bir kişi,pozitif kelimeleri bile negatif bir şekilde algılar.Siz de bu durumun çeşitli örneklerini görmüşsünüzdür.Böyle negatif düşünen bir kişinin vücudunda bulunan suyun da aslında deforme bir halde olduğunu tahmin etmek hiç te zor değildir.Böylesi kişiler içinde bulundukları hayatla ilgili doğru ve güzel şeylerin tadına varamazlar ve en olumlu olayların üzerlerini bile karanlık bir bulutla kapatmakta büyük bir beceriye sahiptirler.Onların bu durumu,vücutlarımızdaki suyun kalitesinin ne denli önemli olduğuna iyi bir örnektir."

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 101 - Arıtan Yayınevi)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 101 - Arıtan Yayınevi)
Öz, bir alıntı ekledi.
02 Oca 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"...suyun; varlığın kaynağından varlığa doğru gelen mesajın elçisi olduğudur.Su,ilahi mesajı varlığa taşıyan bir aracıdır."

Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 123)Sudaki Mucize, Masaru Emoto (Sayfa 123)
Bütün Alıntıları Göster
Meyrem KARADENİZ, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yazarın yıllardır süren araştırmalarını resimlerle destekleyerek hazırladığı bir kitap. Kitabı arkadaşımın önerisi ile almıştım ve ister psikolojik deyin ister inanarak uygulayın suyun gizli mesajını duymanız için güzel bir başlangıç olabilir. Yıllardır farklı inançlarda da benzer uygulamalara yer verildiğini hatırlayacaksınız ve bunun bilimsel olarak da tespit edilmiş olması inandırıcılığını arttırıyor kuşkusuz. Beğenerek okudum.

Yasin Bektaş, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
18 Nis 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okumaya başladığımda içerisinde hayatımızı ve çevremizi etkileyecek bu kadar önemli verilere ulaşabileceğimi düşünmemiştim. Vücudumuzun yaklaşık p'i su olarak kabul edilir, kitapta uzun araştırmalar sonucunda suyun buz halinda çekilen fotoğrafların kristallerinin fotoğrafları yer almakta. Suya güzel sözler söylendiğinde harika oluşumlar çıkarması ve kötü sözler söylendiğinde kristal oluşmayıp dağılmasını kanıtlamış. Bu uygulamayı kendimize uyarlarsak herşeye karşı yapıcı davranmamız sonucuna varabiliriz. Kesinlikle okuyun düşünceleriniz değişecektir.

Öz, Sudaki Mucize'yi inceledi.
 02 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Okurken kimyanız baştan başa değişiyor..Bunu hissetmemek imkansız!Vücudunuzda bulunan suyun o anda negatif düşünceleriniz yada ruh durumunuzdan dolayı deforme olmuş olma ihtimali, düşüncelerinizi hemen pozitife çevirmeye sizi mecbur ediyor..Ve negatif hiçbir düşünceye yada duyguya bir daha asla yer vermeyeceğinize dair kendinize sözler verip duruyorsunuz.Çünkü artık hem taşıdığınız suyun hem de ruhunuzun kimyası değişti!..Bundan emin oluyorsunuz.. Kitap yaklaşık 2 saat içinde aktı gitti durdurulamaz bir hızla ve buna aslında kitabın size verdiği enerjinin de katkı sağladığını farkediyorsunuz..Bunun dışında hayatınızı yeniden şekillendirmenize yardımcı olacak çok güzel bir kaç yöntemi de sizinle paylaşıyor.."Hayatınızda bambaşka enerjilere yer açın!Bildiklerinizi unutun ve suya dair öğrendiklerinizi asla unutmayın,hayatınızın bir parçası haline getirin!" uyarısı bu aslında..Kesinlikle tavsiye ediyorum..Hem yeni şeyler öğrenmek adına,hem günlük hayatımızın bir parçası olup ta hakkında fikir sahibi olmadığımız bir mucizenin nasıl da yanı başımızda olduğunu, ancak ondaki enerjinin bu denli güçlü ve dönüştürücü bir mutlak güce sahip olduğunu bilmediğimiz bir gerçekle de hayrete düşüyorsunuz..SU mucizesine tanık olun...

Not:kitabı okumaya başlamadan önce yazarın kitabın sonunda su kristalleri üzerine yaptığı çalışmaların başlıklar ve konular halinde görselleri mevcut..Öncelikle onlara bakın..
Sevgiler..

Kübra, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
06 Oca 16:47 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Su herhangi bir madde değil, muhteşem doğanın yaşam gücüdür.Bu,suyun temizleme ve bütün canlılara hayat verme gizemli yeteneğini bir kez daha farketmemi sağladı.Ruhun, duyguların ve titreşimin buz kristalleri oluşumu üzerinde bir etkisi olduğunu görebiliyorum ve bu sayede ruhun ve kelimelerin önemini hissedebiliyorum.Bu bilgi çok muhteşem ve eşsiz şekilde etkileyici.

Ahmet Aydın, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
07 May 03:09 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Su insanın ağzından çıkan her kelimeye tepki veriyor. Gürültüye, sessizliğe, klasik müziğe, pop müziğe vb. değişik tepkiler gösteriyor. Sevgiyle yaklaşınca harika kristaller oluşturup şov yaparken, onu görmezden gelince gösteride şovun yerini iğrenç bir görüntü alıyor. Peki su bu tepkileri verirken, dünyanın 3/4 ü suyken, insanın çoğunluğu sudan oluşuyorken gelecek için huzur için canlı sağlığı için davranış ve yaklaşımlarımıza dikkat etmemiz gerekmiyor mu ?

Pol Gara, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
03 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Suyun Gizli Mesajı, uluslararası üne sahip Japon araştırmacı Masaru Emoto'nun bütün dünyada büyük yankı uyandıran su kristalleri fotoğraflarını içeren sıra dışı kitabı. Su moleküllerin düşüncelerimizden, duygularımızdan ve kullandığımız kelimelerden etkilendiğini bulgulayan Dr. Emoto, suyun, söylenen sözlere, hissedilen duygulara, gösterilen görüntülere ve dinletilen müziğe göre nasıl bir değişim gösterdiğini birbirinden muhteşem su kristali fotoğraflarıyla gözler önüne seriyor.

Pol Gara, Suyun Bilinmeyen Gücü'ü inceledi.
03 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Masaru Emoto’ya göre 'su', titreşimlerden etkilenir ve kaydeder. Kaydettiği bu titreşimleri de vücuduna girdiği canlıya aktarır. Sevgi , şükran, mutluluk gibi duyguların 'su'’da yarattığı değişim ile bitkilerin, hayvanların ve insanların üzerinde olumlu etki yarattığı ispat edilmiştir.

Hado tıbbı denilen yöntemle suyun üzerine yüklenen titreşimlerle tedaviler yapılabiliyor… Su içine konan bitki tohumları ve kristaller ile suyun enerjetik temizlenmesi sağlanabiliyor.

Just read, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
12 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Su ile ilgili okuduğum ve fotoğraflarını gördükçe ağzımın açık kaldığı harika bir eser. Suyun ağzımızdan çıkan her kelimeye verdiği tepki inanılmaz. Hepsi tek tek fotoğraflanmış ve kitapta paylaşılmış. İçiceğiniz suya güzel şeyler söyleyin arkadaşlar suyunuz da güzelleşsin kalbinizde :)

Beyaz boşluk, Sudaki Mucize'yi inceledi.
04 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Vücudumuzun büyük kısmının sudan oluştuğunu düşünecek olursak fotoğraflarla kanıtlanmış bir gerçeği kendi üzerimizde mutlaka deneme gereği duyuyoruz.Zaten Japonların bu araştırmacı yapıları insanı çok etkiliyor.Kitabın içerisinde onların kültürlerinden de örnekler bulabiliyorsunuz.Sıkılmadan okuyabileceğiniz bilimsel gerçeklerle dolu bir kitap.

Halil TUTAR, Suyun Gizli Mesajı'ı inceledi.
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 7/10 puan

Su kristalleri üzerine araştırmalar yapmış olan Masaru Emoto'nun bazı çalışmalarını ve düşüncelerini paylaştığı bir kitap. Tüm insanlarında sudan yaratıldığını ve suyun kendi hafızası olduğunu savunan kitap,dünyanın farklı bölgelerinden alınmış su kristallerinin resimleriyle görsel olarak ta zenginleştirilmiş. Suya güzel sözler ve müzik ile bazı deneyler bulunmakta. Araştırmacıya %100 katılmamakla birlikte,okunulması gereken farklı bir kitap.